Okresní přebor

09.10.2016

V Karolince se zápas nedohrál - Střítež měla tři body na dosah!

VKK B – STŘÍTEŽ NEDOHRÁNO ZA STAVU 3:4 (1:4) V Karolince musel rozhodčí Tymrák zápas předčasně ukončit. Do zápisu o utkání uvedl rozhodčí následující vysvětlení:

VKK B – STŘÍTEŽ NEDOHRÁNO ZA STAVU 3:4 (1:4)
V Karolince musel rozhodčí Tymrák zápas předčasně ukončit. Do zápisu o utkání uvedl rozhodčí následující vysvětlení: „V 89. minutě došlo k situaci, když domácí mužstvo mělo vhazovat asi deset metrů od rohového praporku směrem k hostům, když hostující hráč Martinát Daniel, zůstal po souboji o míč ležet na hrací ploše, nenechal jsem vhazovaní provést, byl zavolán zdravotník hostujícího mužstva (vedoucí hostů). Požádal jsem vedoucího hostů, aby ošetření provedl za pomezní čárou, aby se nezdržovala hra, natož mi řekl, že to jen dokončí a hned ji opustí. Domácí hráč Škrobák Petr neunesl situaci, přiběhl a zahodil zdravotní tašku hostů mimo hrací plochu, natož vedoucí hostů se ohnal po domácím hráči a zasáhl ho předklotím do obličeje. Strhla se nepřehledná situace, při níž se zapojily obě dvě mužstva. Když jsem chtěl navázat hru vhazováním domácího mužstva, aby se zápas dokončil, když byl domácí hráč schopný pokračovat a situace se uklidnila, domácí hráči odmítli ve hře pokračovat se slovy: "pro inzultaci hráče se utkání končí." a zůstali u své střídačky s tím, že nechtějí pokračovat." Předseda VKK Jaroslav Valián zhodnotil utkání následujícím komentářem. „Tak bylo opět v Karolince rušno, ale ne díky hráčům, ale v hlavní roli byl rozhodčí Tymrák. Utkání od počátku nezvládal, nereagoval na pomezní rozhodčí, a sám si utkání řídil podle svého. Nechal zcela bez problému vběhnout hostujícího funkcionáře k ošetření vlastního hráče, toho potom nechal dál pokračovat ve hře, aniž by jej poslal na nutnou dobu mimo hrací plochu a tak se to pomalu kumulovalo, až došlo před koncem utkání, kdy domácí dotahovali ke strkanici, která vedla k předčasnému ukončení utkání. Dohrávat se bude u zeleného stolu disciplinární komise a je to škoda. Hosté po celé utkání, ale najmě v prvé půli provětrávali domácí obranu, která byla jako cedník. Domácí zahazovali, co mohli a naopak hosté co si vypracovali, to také proměnili. Po přestávce hosté ochabli, domácí získali značnou převahu, ale bylo to málo. Škoda, byla pošramocená silně pověst rozhodčích a nejvíce utrpěl samotný fotbal,“ řekl Jaroslav Valián.
Předseda Stříteže Josef Baláž nechtěl celou situaci hodnotit a klub vydá oficiální stanovisko později. K průběhu nedohraného zápasu dodal: „Pokud zůstane výsledek v platnosti, tak jsme si výhru zasloužili. Domácí jsme zaskočili velmi dobrým výkonem hlavně v prvním poločase.“
BRANKY: 40. a 70. Mynarčík, 59. Škrobák – 10. a 23. Gečevski, 32. Dibelka, 43. Michalák.