Okresní přebor

05.10.2016

Co stojí za famózními závěry zápasů borců z Horní Bečvy?

Deset minut před koncem prohrávali hráči Horní v zápasech okresního přeboru na půdě soupeřů z Byniny a Jarcové o dvě branky, nakonec dokázali srovnat a vyválčit celkem po penaltách tři body. To potřebovali jako sůl, aby se drželi jako jeden z favoritů na postup v popředí tabulky a nesbírali body jen v domácím prostředí.

Nejzkušenější hráč omlazeného týmu Pavel Roman se rozpovídal o momentální pohodě v týmu a také o tom, co vězí za výborným finišem Horní Bečvy, když se zápas zdá z jejího pohledu jako ztracený.

"Zápasy s Bynině a Jarcové byly podobné. Byla tam malá hřiště. Brzy jsme prohrávali 2:0 a pak dále také po vstřelení branky zase o dvě. Za vším stojí několik faktorů. Vydařila se nám letní příprava a tým byl vhodně doplněn o mladé dorostence - Štěpána Ondrucha, Adama Solanského, Radima Polácha a Lukáše Mužatka. Ti se vrátili z Rožnova, kde pod vedením trenérů Videckého a Náměstka získali ostruhy z krajského přeboru dorostu. Nyní vedou ve své kategorii okresní přebor a daří se jim. Kluci poctivě trénují a daří se jim. Když jdou na hřiště, jsou čerství a zle v závěru zápasů soupeři zatápějí. My navíc na malém hřišti spoléháme na hru na tři útočníky, vytváříme si závěrečný tlak standardními situacemi a dlouhými auty do pokutového území v podání Michala Třeštíka. Potřebujeme více bodovat venku, i když teď se to trochu podařilo. Projevuje se naše sehranost a výborná práce trenéra Karla Mičkala, který se nebojí dávat šanci mladým hráčům a hodit je tzv. do vody. Chtěli bychom se držet na čele a prezentovat se kolektivními výkony."