Okresní přebor

12.03.2017

Podobně jako Dolní Bečva i Valašská Bystřice dorazila z fotbalové arény v Korni s kupou zážitků

Po Dolní Bečvě si ke spřátelenému klubu ve slovenské Korni zajeli zahrát přípravu do kryté fotbalové arény, která má minimální rozměr fotbalového hřiště hráči Valašské Bystřice. Náš zástupce sice vysoko prohrál, ale odvezl si pozitivní zážitky z neobvyklého fotbalového prostředí.

"Prohráli jsme sice 8:1, ale byl to pozitivní fotbalový výjezd. První poločas byl herně vyrovnaný. My jsme do 12. minuty nedali čtyři vyložené šance. Pak přišly dva míče za obranu a po 15 minutách jsme prohrávali o dvě branky. Navíc se nám poté zranil Lukáš Karafiát s kolenem a museli jsme přeskupit obranu. V poslední minutě prvního poločasu jsme dostali branku ze zbytečně vyrobené penalty. Hned z kraje druhého poločasu jsme dostali čtvrtou branku. Druhá půle už byla slabší. prostřídalo se a my jsme pak dostali ještě čtyři branky. Co se týká kryté arény, tak máme zážitky opravdu zajímavé. Je to o zvyku. Je to nejmenší rozměr, hra je rychlá a je to plné soubojů. Z prvních čtyřech výkopů jsem dal tři do stropu. Bylo tam trochu šero, ale zvyknete si. Povrch byl vynikající. Nemohli jste tam v určitých moderních lisovaných kopačkách, ale mají tam půjčovnu, takže nebyl žádný problém," řekl ke slovenskému výjezdu brankář Valašské Bystřice Josef Maleňák.

Valašská Bystřice sehraje generálku na jaro v sobotu 25. února na přírodní trávě v Ústí u Vsetína.