Okresní přebor

20.08.2017

Boj v Poličné rozhodl Capil

Poličná – Bynina 2:1 (1:1) Zápas dvou předních celků okresního přeboru sliboval kvalitní fotbal. Domácí Poličná chtěla vytěžit tři body z domácího prostředí a hostující Bynina pokračovat v kvalitních výkonech z loňské sezony.

Poličná – Bynina 2:1 (1:1)
Zápas dvou předních celků okresního přeboru sliboval kvalitní fotbal. Domácí Poličná chtěla vytěžit tři body z domácího prostředí a hostující Bynina pokračovat v kvalitních výkonech z loňské sezony. Od začátku se hrál fotbal spíše po zemi a ani jeden z týmů se neuchyloval k nějak přehnané obranné hře. Bynina se dostávala k nebezpečným rohům, zatímco Poličná sice měla více míč na svých kopačkách, ale sama svými chybami se připravovala o šanci zakončit. Poměrně brzy padly také branky. Nejprve Neuberger v 8. minutě vyřešil rychlý kontr, když si našel míč ve vápně a přesně zakončil. Dvě minuty na to pak dokázal Žniva dorazit střelu Vaňka a srovnat na 1:1. Od té doby se utkání odehrávalo v podobném duchu jako před brankami. Hosté kopali rohy, domácí kazili přechodovou fázi. Když už se přece jen dostali do zakončení, pomohl hostům gólman Jakub Šedý nebo minuli branku. Až na konci poločasu získala Bynina také výraznější územní převahu, ale nic z ní nevytěžila.

Do druhé půle vstoupila lépe Poličná a Byninu moc nepouštěla na míč. Ovšem nebezpečné situace nadále příliš nepřicházeli především díky opakujícím se chybám v přechodové fázi. Naopak si hosté vytvořili z ojedinělého protiútoku šanci, ale také domácí gólman Včelný byl připraven. A tak přišel v 77. minutě rozhodující okamžik. Domácí Tomáš Marek zatáhl balon, na hranici vápna byl faulován, nicméně velmi dobře pískající sudí Křenek nechal pokračovat ve hře a Radek Capil chladnokrevně zakončil k tyči. Další střely ani šance domácí nevyužili. Hosté pak zahrozili v poslední minutě utkání. Bartecký vytasil svou největší zbraň - střelu z trestného kopu ze střední vzdálenosti. Tentokrát však gólman Včelný dokázala střelu zneškodnit, následující roh k nebezpečí nevedl a domácí tak dokázali zvítězit a získat tři body.
„Byli jsme dnes lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili. Dělala nám problém v utkání přechodová fáze, hlavně v poslední třetině hřiště. Bynina měla v utkání hodně rohových kopů, ale my jsme odolali,“ řekl k utkání trenér Poličné Marek Vala.
„Hrál se na poměry okresního přeboru hodně kvalitní zápas. Škoda, že jsme brzy ztratili vedení. Byl to remízový á zápas a vyhrál šťastnější,“ dodal manažer Byniny David Kelnar.
Branky: 10. Žniva, 76. Capil – 8. Neuberger.