Mládež

11.03.2020

Zážitek pro mládežníky z Loučky

Datum 8. března se některým fotbalistům a fotbalistkám v Loučce zapíše velkým písmem. Pro některé obrovský zážitek, pro druhé obrovská šance.

Starší žáci Loučky vyrazili na Městský Stadion do Ostravy kde odehráli přátelské utkání proti juniorkám Vítkovic, které hrají 2. ligu.

Kluci a holky poznávali, jak to vypadá na ligové urovni. Již když jsme přišli do kabiny, tak někteří kluci nevěřili svým očím. Zázemí, hřiště, všechno úplně na jiné urovni než na co jsou zvyklí.

Úvodní hvizd hlavního rozhodčího všechno odstartoval. Kluci i holky byli nervozní a bylo to vidět i na prvních 20 minutách hry. První gól jsme dostali ve 25. minutě. Na hře Vítkovic bylo znát, že nervozita byla pryč. Začaly se fotbalem bavit a my jsme najednou prohrávali o 3 branky. Prvního gólu jsme se dočkali ve 34. minutě, kdy Filip Barbořák vstřelil gol na 3:1. Loučka si začala fotbal užívat a najednou se dařilo to. co v prvních 30 minutách nešlo. Do poločasu Vítkovice daly ještě 2 branky, takže se šlo do šaten za stavu 5:1, což byla celkem rána pro naš tým.

V šatně jsem se s trenérkou Kopeckou snažil klukum vysvětlit, že si dnešní zápas mají užít, a že výsledek je až na druhém místě.

Ve druhém poločase jsme na Vítkovice vletěli a dočkali jmse se snížení opět Filipem Barbořákem, který dal gól na 5:2. Holky z Vítkovic najednou začaly dělat chybičky. Když v 74. minutě dal gól na 5:3 Matyáš Zedek, věřili jsme, že holky můžeme ještě potrápit. Ale v 79. minutě Vítkovice udeřily na 6:3. Vzápětí přidali branku na 7:3  my jsme se báli potupné desítky, což se nakonec nestalo, protože holky nedávaly šance. Naopak na nás se usmálo ještě jednou štěstí, kdy Filip Barbořák vstřelil nádhernou branku. Soupeř předvedl ještě jednu nádhernou akci a nakonec vyhrál 8:4.

Nádhernou tečkou celého zápasu byl zájem o naše 3 hráčky, které předvedly super výkon a byly za to odměněny. Aneta Rajnochová, Nikola Rajnochová, Barbora Čípová dostaly nabídku zkusit si ženský fotbal ve Vítkovicích, tak uvidíme jestli pujdou ve stopách holek Dubcových.

Chtěl bychom poděkovat Vítkovicím, že jsme mohli tento zápas odehrát, a děkujem Spolku SDH Loučka, který narychlo zařidili hasičské auto pro dopravu na utkání.