Staňte se generálním partnerem portálu Valašský fotbal Partnerstvím získáte exkluzivní plochu pro Vaši inzerci

Dozvědět se více
Mládež

14.09.2021

Výsledkový servis mládeže Valašského Meziříčí - 14. září

Jak si v uplynulém týdnu vedla mládeže partnerského klubu z Valašského Meziříčí?

U 10 hrála s Rožnovem 8:8. Branky: Tobiáš Foltýn, Dominik Adam, David Birda, Šimon Mocek, Adam Král, Mikuláš Cahlík, David Hruška, Matěj Daňa. 

 

U 11 prohrála doma s SD Kateřinice/Hošťálková 3:6. Branky: Matyáš Veselý 2, Petr Martinák. 

 

U 12 porazila Uničov 13:5. Branky: Daniel Krupa 3, Michal Frydrych 3, Luboš Pavelka 3, Petr Martinák, Miroslav Hadaš 2, Nikolas Bartoň. 

 

U 13 - Uničov 1:21. Branka: Ladislav Mikl. 

 

U 14 prohrála doma se Šumperkem 2:4. Branky: Jakub Kubját, Adam Grešák. 

 

U 15 - Šumperk 1:14. Branka: Robert Koňařík. 

 

U 17 čepovala Přeorvu desítku

VM U17 – Přerov 10:0 (4:0)´
Branky: 4. Vavřík, 37. Hradil, 40. Sedlák, 45. a 54. Zahradník, 57. Hradil, 64. Jašíček, 66. Koňařík, 74. Zeman, 78. Marek
Sestava: Svak – Furmánek, Petřek, Jašíček, Hruška – Zeman – Vavřík, Sedlák, Zahradník – Koňařík(K), Hradil.
Střídali: 58. Kovář (Vavřík), 64. Marek (Hradil), 68. Nikodem (Zahradník).

Komentář trenéra Michala Vaculy: 

I přes jednoznačný výsledek je třeba říct, že soupeř z Přerova nebyl snadný oříšek. V první poločase dlouho vzdoroval, hra v poli byla vyrovnaná a vyhořel ve špatném řešení finální fáze. My jsme k tomu přispívali špatným prvním dotekem a převzetím míče. V prvních dvaceti minutách jsme míče soupeři spíš zpracovávali a byli hodně nepřesní.
Ale zápas jsme přesto gólově otevřeli my. Slávek Vavřík převzal přihrávku Bořka Koňaříka a vnitřním nártem z hranice šestnáctky poslal míč do šibenice na zadní tyči. Na další gól Damiána Hradila jsme čekali do třicáté sedmé minuty. A pak nám zase pomohl Přerov. Odevzdali zápas a v hlavě se zlomili. Teď byli oni nepřesní, bez nápadu a kombinace. Konečnou desítku jim naservíroval Ondra Marek, který vystihl pokus o rozehrání brankáři hostí.
V našich zápasech musím hráče pochválit za aktivní presink. Ten z naší strany trvá v podstatě celý zápas. Kluci jsou nepříjemní, důrazní a tvrdí v soubojích, rychle přistupují. Nejcennější na tom zápasu ale je, že ze čtrnácti hráčů na hřišti, dalo gól osm z nich. Dokonce i Tomáš Zeman, který po neuvěřitelně dlouhé době zlomil své prokletí. Některé týmy mají střelce a ten když se zraní, tak mají velký problém. U nás jsou střelci všichni.

 

Také U 19 s Přerovem na čístý štít

Mistrovský zápas VM U19
VM U 19 - Přerov U 19 3:0 (2:0)
Branky: 5. Vařecha vlastní, 37. Vrána, 74.Juřík.

Sestava: Kvapil – Sušeň, Nevařil, Sekyra, Plandor-Křenek, Bílý (84.Pastrnek), Vaigl (57.Juřík), Veselý, -Barbořák (76. Lejska), Vrána.

Komentář trenéra Jan Pítra: 

V důležité duelu z čela tabulky jsme se ujali vedení už v páté minutě. Dobře zahraný rohový kop Bílého s následnou kvalitní činností nabíhajících si za svá záda a do sítě usměrnil hostující hráč. Podnikli jsme několik dalších slibných útoků po stranách, ale bez gólového vyjádření. Ani ze standardek se neurodilo. Hosté byli neustále nebezpeční a místy nás donutili tlakem k chybám, které ale nedokázali využít. Důležitý gól jsme přidali osm minut před poločasem. Sekyrovo vysunutí dotáhnul Veselý až do centru na nabíhajícího Barbořáka, který ještě hlavičkoval do tyče. Odražený míč si našel Vrána a ten už dostal míč do brány.
Přerov o přestávce osvěžil hru dvěma novými hráči a dále se snažil aktivní hrou o snížení. Několikrát byl opravdu blízko, ale gólově žádnou situaci nevyřešil. Naopak naši náhradníci přinesli s oživením i branku. O míč po přihrávce Sekyry svedl souboj Barbořák, odpadlý balón si následně zpracoval, a hlavně poslal do sítě Juřík. Touto brankou jsme se uklidnili a také otupili hostující snahy.
Těžký zápas s kvalitním soupeřem jsme zvládli výsledkově a s nulou. Tým utkání odmakal a byl gólový. Více netřeba psát. Snad jen, že U19 jednoznačně pomáhají společné tréninky s B muži a také spolupráce s U17, kde máme možnost brát vždy dobře připravené borce, kteří v týmu zvýší tolik potřebnou konkurenci.