17.04.2017

VM U19 a U17 – Transport bodů z Opavy

U19: FK Slavia Opava– TJ Valašské Meziříčí 0:3 (0:0) Sestava VM: Pobořil L., Bayer, Geryk, Pop, Pobořil P., Skýpala, Gajdoš, Hrabovský, Fiurášek, Straka, Solanský – Smékal, Sovák, Jašíček, Švidrnoch, Hořanský.

U19: FK Slavia Opava– TJ Valašské Meziříčí 0:3 (0:0)
Sestava VM: Pobořil L., Bayer, Geryk, Pop, Pobořil P., Skýpala, Gajdoš, Hrabovský, Fiurášek, Straka, Solanský – Smékal, Sovák, Jašíček, Švidrnoch, Hořanský.Domácí se potácí na samém dně tabulky, zatímco Valašské Meziříčí na jaře stoupá do jejich horních pater, proto se dal čekat fotbal s převahou hostujícího celku. První poločas však Valašské Meziříčí hrálo příliš bohorovně. Ofenzivní hráči se snažili každý sám s výsledkem „něco udělat“ a kolektivní útočná hra pokulhávala. Opava hrozila pouze z brejků. Dva útočníci vyčkávali na půlící čáře a zbytek týmu byl zatažen na vlastní polovině. Obrana hostů spolu s brankářem pracovali výborně a, vyjma šance opavských z prvních minut zápasu, nepřipustili žádné komplikace. Přestávkové vybídnutí trenéra Pítra ke kolektivní hře přineslo záhy úspěch. Do sítě domácích se za Valašské Meziříčí postupně trefili Hrabovský (po dorážce střely Gajdoše), Pop a z pokutového kopu (po faulu na Smékala) Gajdoš.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Příliš sebejistě jsme si mysleli, že se zápas vyhraje sám. Snažili jsme se „urvat to“ jako jednotlivci. Po přestávce jsme se vrátili ke kolektivní hře, která je nám vlastní a zaslouženě jsme vyhráli.“

U17: FK Slavia Opava – TJ Valašské Meziříčí 3:4 (2:2)
Branky VM: Smékal 2, Kandra, Palacký.
Sestava VM: Hořanský, Kristýn, Kelárek, Zahradníček, Žemla, Smékal, Kořistka, Palacký, Němec, Kandra, Vašek - Skýpala, Černoch, Škorňa
Hosté chtěli v Opavě napravit domácí bodovou ztrátu z minulého kola, ale byla to Opava, kdo jako první rozvlnil síť v bráně. Valašskomeziříčským zaskočeným z fyzické převahy domácích chvíli trvalo najít nacvičený kombinační herní styl. Ve 23. minutě se prosadil, před gólmanem domácích operující, Smékal, vzápětí poté ze zpětné přihrávky téhož hráče Kandra a rázem bylo hostů plné hřiště. Pohříchu i v Opavě se potvrdilo známé heslo „Nedáš – dostaneš“. Po několika šancích k navýšení skóre přišla chyba na polovině hřiště, rychlá nahrávka opavských za obranu a „poločasový gól do šatny“ na 2:2. Druhou půli už byla hra „na kopačkách“ hostů. Domácí prakticky k ničemu nepouštěli, a když se v 69. minutě trefil krásnou střelou Palacký a chvíli po něm přidal svůj druhý gól Smékal, zdálo se, že je o výsledku v poklidu rozhodnuto. Korekce ze strany domácích však ještě přišla pár minut před koncem. Borci z Valašského Meziříčí další změnu skóre již nepřipustili a z Opavy si odvezli všechny tři body.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Dvě třetiny zápasu jsme byli herně lepší a místo toho, abychom zúročili svoji hru a využili šance na jednoznačné vítězství, vyprodukovali jsme nesmyslné a hloupé chyby, které předcházely všem třem opavským gólům. Naštěstí je nám vlastní útočné pojetí hry a i přes inkasované branky jsme zápas vyhráli.“