05.09.2016

VM U19 a U17 – Dvě remízy a hořká pachuť z mládežnické kopané

Sobotní dorostenecké zápasy jsou v Novém Jičíně tradicí. Pohříchu, kde že loňské sněhy jsou, co do kvality, prostředí, rozhodčích… U19: FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:1) Branka VM: Gajdušek.

Sobotní dorostenecké zápasy jsou v Novém Jičíně tradicí. Pohříchu, kde že loňské sněhy jsou, co do kvality, prostředí, rozhodčích…

U19: FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:1)
Branka VM: Gajdušek.
Sestava VM: Škorňa, Geryk, Gajdušek, Krajča, Sovák, Fiurášek, Odstrčil, Solanský, Straka, Hrabovský, Švidrnoch – Pobořil, Vlček, Marek, Gajdoš, Jašíček, Hořanský.
Valašské Meziříčí se do svého soupeře pustilo bez bázně, a kdyby v poločase vedlo o tři branky, nikdo by se nedivil. Pouze žalostná koncovka byla proti. Přitom po trefě Gajduška z 31. minuty se zdálo, že domácí tvrz padne. Těsně před poločasem zaúřadovali rozhodčí a minimálně velmi přísnou, penaltou umožnili domácím vyrovnat. Druhá půle a opět střelecké trápení hostů. Každopádně za předvedenou hru se Valašské Meziříčí stydět nemusí. Jednoznačně herně lepší tým však na vítězství nedosáhl.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Co dodat – hráli jsme pohledný kombinační fotbal a domácí jsme takřka k ničemu nepustili. Snad se už naše střelecké trápení zlomí a k fotbalovému umění přidáme i to střelecké.“

U17: Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 2:2 (1:1)
Branky VM: Černoch, Palacký.
Sestava VM: Hořanský, Kelárek, Vozák, Žemla, Skýpala, Daniš, Kadla, Němec, Vašek, Straka, Černoch – Škorňa, Kristýn, Kandra, Bílý, Zahradníček, Kořistka, Palacký.
První poločas byl jednoznačně v režii borců z Valašského Meziříčí. Ovšem, stejně jako jejich starší parťáci, střelecký prach nechali doma. Dá se říci, že i vývoj skóre „okopírovali“ z přecházejícího utkání. V 31. minutě se prosadil v útoku hrající Černoch. Domácí však do poloviny zápasu z ojedinělé akce srovnali na 1:1.
Druhý poločas a prostřídání sestavy trochu ubralo na fotbalové kráse. Hra se odbývala především ve středu hřiště a z jedné z mála kloudných akcí otočil Nový Jičín skóre ve svůj prospěch. Paradoxně tento vývoj hostující tým nabudil ke zvýšené aktivitě a v posledních vteřinách zápasu Palacký po dlouhém autu rozhodl o dělbě bodů.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Byli jsme, minimálně v prvním poločase, lepším týmem. Stejně jako U19 doplácíme na žalostnou koncovku. Kladně hodnotíme přístup hráčů a plnění herních pokynů.“

Dlužno dodat, že oba zápasy měly dvě černé kaňky. Ta první – nesmyslná hra obou zápasů na umělé trávě při venkovní teplotě atakující 30 stupňů. Černá hmota žhnoucí z podkladu na fotbalisty asi není tím správným směrem a vedení (nejen Nového Jičína, ale i některých dalších klubů) by se měla nad smyslem takového fotbalu zamyslet. A ta druhá – velmi ubohé rozhodování „pánů rozhodčích“; všichni tři si přijeli zjevně „odběhat povinných x minut“ a jejich vlastní výkon byl více než tristní. Bohužel.