05.09.2016

Josef Hyžák komentuje utkání dorostu Lidečko - Lůžkovice

Lidečko - Lůžkovice 2:1p (1:0) Branky: 41. Pavel Číž – 88. Hejtmánek David. Sestava Lidečka: Jiří Františák – Patrik Juřička, Adam Hruboň, Jakub Martinka, Miroslav Martinka – Michal Harnádek, Tomáš Janáč, Jiří Fusek, Oldřich Polách (80. Marek Novosad) – Pavel Číž (80. Radim Mareček) – Michal Gargulák.

Lidečko - Lůžkovice 2:1p (1:0)
Branky: 41. Pavel Číž – 88. Hejtmánek David.
Duel domácího Lidečka proti Lůžkovicím začal, pro domácí, v netradičním čase, už v sobotu dopoledne, protože tým Lidečka vyšel Lůžkovicícm vstříc s žádostí o přesunutí odpoledního času. Od začátku zápasu vůbec nebylo poznat, že by hrál první tým tabulky s týmem, který ze tří zápasů získal pouze dva body. Lidečko bylo lepším týmem, domácí hráči byli fotbalovější, ale taky bojovnější. Svou první šanci neproměnil Pavel Číž, ale vynahradil si to před koncem prvního poločasu, kdy se zmocnil míče, projel přes tři hostující obránce a zavěsil do šibenice bezradného gólmana Lůžkovic, 41. minuta 1:0. Za tohoto stavu se šlo i do kabin, přestože skóre mohlo být pro domácí mnohem příznivější. Ve druhém poločase hosté postupně získávali tlak. Posledních dvacet minut už se domácí pouze bránili, ale tříbodovou výhru neubránili. Hosty držel na nule hlavně domácí brankář Jiří Františák, který zneškodnil tři šance hostí v posledních patnácti minutách. V 88. minutě však už hosté vyrovnali a šlo se na penalty. Domácí byli v exekuci pokutových kopů stoprocentní, trefili se Michal Harnádek, Tomáš Janáč, Patrik Juřička, Kuba Martinka a gólman Jiří Františák, který předtím jednu penaltu chytil a díky tomu zůstaly dva body v Lidečku.
Josef Hyžák, trenér SK Lidečka: "Za tento zápas musím hráče pochválit. Po posledním domácím utkání, kdy naši hráči vypustili první poločas s Bylnicí, jsme tentokrát zápas odmakali na sto procent a hráči dokázali plnit i taktické pokyny, se kterými jsme do duelu šli. Chtěli jsme nečekaného lídra tabulky potrápit, zhušťovat hřiště a nepouštět je do hry, což se nám 70 minut dařilo. Pak už jsme fyzicky odpadli a hosté měli velký tlak. My jsme do té 70. minuty mohli nastřílet těch branek víc. Bohužel v produktivitě máme v této sezóně velký problém. Nakonec nám ke třem bodům chyběli dvě minuty."