Uplynulý týden mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu 15. září - 22. září

Výsledky mládežnických kategorií TJ VIDČE
Dorost

sd Ústí/Val.Polanka – sd Vidče/Val.Bystřice 2 : 1 ( 1 : 0 )
Branky : Merta Adam.
Sestava : Mičkal Jan, Merta Adam, Pavlíček Vojtěch, Rohleder Martin, Dobeš Filip, Mičkal Filip, Šimša David, Svak Filip, Kraus Tomáš, Novák Lukáš, Basel Antonín ( stř. Machýček Matyáš, Žitník Daniel, Pupík Ondřej, Polášek Kryštof )
Vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli kombinačně lepším týmem rozhodla na podmáčeném terénu větší fyzická vyspělost domácího týmu. Ve 20.min. se domácí ujímají vedení, když po centru do šestnáctky míří přesně hlavou do sítě Kašpar. Srovnat skóre může ještě do poločasu Daniel Žitník, ale jak jeho střelu, tak i následnou dorážku domácí brankář skvěle chytá. Ve druhém poločase jsme lepším týmem, ale Kryštof Polášek svou šanci neproměňuje, jeho dobrá střela míří těsně vedle a střet Antonína Basla s domácím brankářem neposuzuje hlavní rozhodčí zápasu jako penaltový. V 79.min. jsme nedůrazní při bránění ve vlastní šestnáctce a soupeř zásluhou Včelicovy přesné střely k tyči zvyšuje na 2:0. V 84.min. střílíme kontaktní branku. David Šimša uniká po křídle a stejně jako v sobotu za muže v Karlovicích posílá přesný centr před bránu na hlavu Adama Merty 2:1. V závěru zápasu si vytváříme několik závarů před bránou domácích, ale dotlačit míč do sítě podruhé se nám již nedaří.

Starší žáci
Branky – sd Val.Bystřice/Vidče 5 : 4 ( 3 : 4 )
Branky : Mitáš Jaroslav, Fusek Štěpán, Fusek Šimon, Mičkal Tadeáš.
Sestava : Kozák Tomáš, Kopecký Matyáš, Mitáš Jaroslav, Dvořák Štěpán, Fusek Štěpán, Fusek Šimon, Závorka Roman, Pomkla Sebastian, Bajza Benjamín, Mičkal Tadeáš, Pavlíček Jakub, Špak Vojtěch, Jurka Lukáš, Mandula Ondřej, Tichavský Vít, Vaculín David
Začátek utkání jsme zaspali a po brankách ve třetí a šesté minutě prohráváme 2:0. Následně ve vytrvalém dešti hru srovnáváme a střílíme gól. Přihrávku Sebastiana Pomkly proměňuje Jaroslav Mitáš 2:1. Vzápětí trestný kop Vaculína doráží Štěpán Fusek a je srovnáno 2:2. Skóre utkání otáčíme po rohovém kopu Tadeáše Mičkala a přesné hlavičce Šimona Fuska 2:3. Ale ihned po rozehrávce následuje rychlý gól domácích, srovnáno 3:3. Těsně před poločasem strháváme vedení opět na naší stranu. Šimon Fusek nahrává na Tadeáše Mičkala, který míří nechytatelně pod břevno 3:4. Úvod druhého poločasu nám tak jako v poločase prvním nevychází a domácí brzy srovnávají skóre 4:4. Za následnou naší nemohoucnost v zakončení, kdy střely končí buďto vysoko nad bránou nebo v šancích trefujeme domácí hráče či brankáře jsme v závěru utkání potrestáni a po smolném gólu, kdy střela z 25 metrů končí za zády našeho brankáře odcházíme z hřiště poraženi 5:4. Trenér Radek Mičkal.

Starší přípravka
Vidče – Valašská Bystřice 11 : 3 ( 5 : 3 )
Branky : Cáb Matyáš 4x, Randus Štěpán 3x, Divín Jiří 2x, Barabáš René, Duda Mikuláš.
Sestava : Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Duda Mikuláš, Barabáš René, Cáb Matyáš, Mikuda Jan, Mičkal Kryštof, Divín Jiří, Randus Štěpán, Barabášová Veronika, Pisárik Adam, Špaková Eliška.
V neděli dopoledne jsme nastoupili k derby utkání se sousední Valašskou Bystřicí. Už v šatně byli naši hráči namotivováni a hlásili: "dnes to vyhrajeme! "A jako vždy plní elánu vyběhli na hřiště a od prvních minut šli za vysněný vítězstvím. Po krásných fotbalových akcích jsme šli do vedení a přestože se soupeři podařilo také vstřelit branky, poločas jsme vyhráli 5:3. Do druhého poločasu jsme nastoupili opět s obrovskou chutí. Jedna krásnější akce střídala druhou, k tomu poctivé bránění což znamenalo zasloužené vítězství 11:3. Krásnou tečkou byla závěrečná děkovačka divákům.

Trenér Vladimír Nerád

Vladislav Basel

Liptál

Starší přípravka prohrála ve Valašské Polance 14:5.

Starší žáci porazili Zubří 23:1. Branky: J. Urban 6, O. Daňa 4, M. Hruška 4, V. Hrádková 3, K. Mičkal 3, J. Botík 2, M. Smilek 1.

Dorostenci vyhráli v Halenkově 3:1.

Branky: Adam Trochtam Jakub Sommer, Jakub Urban.