28.09.2022

Jaký byl týden v mládeži Valašského Meziříčí 21. - 28. září

Podívejme se na uplynulý týden v meziříčské mládeži.

I tento víkend odehrály naše mládežnické týmy své mistrovské zápasy. Starší dorost zvládl těžký zápas v Uničově a prodloužil svoji šňůru neporazitelnosti již na 6 zápasů!

U 19
SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 2:5 (0:2)

Branky: 59. Toman, 65. Blechta (p) – 8. Veselý, 45. Bílý, 56. Juřík, 67. Vozák, 90. Šimurda.

Sestava: Kvapil – Sušeň (67. Pastrnek), Vaigl, Nohavica, Plandor - Bílý, Kurinec - Veselý, Juřík (68. Šimurda), Vozák – Vrána.

Povedený agresivní úvod vyústil v osmé minutě brankou Veselého po přihrávce Vrány. I nadále jsme domácí vysoko napadali a sbírali jejich dlouhé míče. Měli jsme i několik dalších možností, i vyložených. Naše vysoká aktivita trvala cca do dvacáté minuty, kdy jsme herní oddech málem zaplatili vyrovnáním. Domácí se více rozjeli a začali nám dělat problémy. Vyústila z toho jejich gólová šance, kterou skvěle zmařil brankář Kvapil. Do poslední minuty poločasu se hrál svižný fotbal z obou stran a my jsme dokázali na jeho samém konci důležitou brankou vedení navýšit. Do míče se opřel Bílý a míč přes houštinu hráčů zaplul přesně k tyči domácí branky.

Vedení jsme určitě nechtěli bránit a v 55. minutě dal naší třetí branku Juřík. Asistoval Vozák. Domácí ale tři minuty nato zareagovali snížením, když potrestali brejkem jednu z mála chyb valmezské obrany. Uničov se častěji dostával do našeho vápna a z jedné takové situace vznikla penalta po ruce Bílého. Byla proměněna a bylo to jen o gól. Drama jsme nepřipustili a dvě minuty poté nám dvoubrankové vedení vrátil Vozák po přihrávce Vrány. Skóre uzavřel v poslední minutě zápasu Šimurda, přihrával Vozák.

Šestá výhra byla těžce vydřená. Soupeř byl kvalitní, důrazný a i za stavu 0:3 se dokázal dostat zpět do zápasu. Naše hráče je třeba pochválit za poctivý a náročný fotbal. Tři body z venku od v tabulce třetího týmu se nerodily lehce.

Jan Pítr

U 17
SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (1:1)

Branky: 34.a 87.Ondřej Marek.

Sestava: Krejčíř, Novosad (Květák), Hub, Bětík A., Kovář, Malíř, Koňařík (Sovák), Vavřík (Kozlovský), Zubík (Bětík R.), Sedlák, Marek.

Žk.: Bětík R., Hub, Kovář, Sedlák.

V sobotu jsme vyjeli do Uničova, kde jsme vyzvali tamní kategorii U17. Věděli jsme, že nás čeká tým jen s jedinou remízou a počítali jsme s tím, že tam nebude nic zadarmo. Krásné velké travnaté hřiště nám hrálo do karet.

Od první minuty to však byli domácí, kteří nás tlačili. Jejich jednoduchá hra nám dělala problémy. Kluci byli nervózní a proto jsme nebyli schopní kombinovat. Po chybě v obraně jsme obdrželi první gól, který nás ale nastartoval. Dali jsme míč na zem a začala se nám dařit kombinace. Díky tomu jsme od 15' minuty tlačili. Bohužel z tlaku jsme získali jen srovnání Markem, který hlavou doklepl těžký míč.

Druhý poločas, jsme začli ve stejném tempu, jenže v 53' přichází špatná přihrávka brankáři a domácí tak opět zvýšili na 2:1. Zbytek utkání mi připomínal zápas našeho Ačka proti Havířovu. Mnoho šancí, které buď vychytal brankář nebo branková konstrukce. Mladý rozhodčí špatně rozdával karty a tak mělo utkání náboj. V 87' se nám povedlo srovnat opět Markem na 2:2. Ke konci utkání jsme měli ještě 3 šance otočit skóre, jenže chyběli centimetry.

Tr. Opět se nám nepovedlo chytnou začátek zápasu. Kluci se zbytečně báli. Jakmile začli kombinovat převzali otěže a nepustili soupeře k ničemu. Nyní se těšíme ve středu na Opavu, která zatím kraluje celé soutěži.

Lukáš Bayer a Vojtěch Krajča

U 15
TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 6:1 (3:1)

Branky: 2x Michal Glamoš, 2x Marek ODhnálek, Nikolaos Kokinoipulos, Ondřej Vávra.

V neděli proti Uničovu kluci podali velmi dobrý výkon. Oproti minulému utkání to bylo nebe a dudy. Dobře jsme kombinovali, vytvářeli si hodně šancí, v zadu kvalitně bránili a to hlavní, stříleli jsme góly. Možná tomu pomohlo i to, že jsme hráli na umělé trávě. Travnaté plochy nejsou v úplně ideálním stavu po vydatných deštích, a tak je třeba jim dát momentálně oddych. Jak je již našim zvykem, vyšel nám začátek zápasu a po dobře zahraném rohu Jendy a následnou hlavičkou Glamiho to bylo v 8 minutě 1:0. Sice Uničov taky z rohu srovnal, ale to bylo vše na co se soupeř zmohl. Glami přidal v 33' další branku. Pak přidal další 2 góly Mára, který přišel z Rožnova jako naše nová posila, společně s Křupkou, který u nás chytá a je to naše jednička. Dokonce se trefil i Niko, který nám společně s Dominem přišli výpomoct z mladšího ročníku. Zápas završila krásná střela do šibenice od Vávryse na konečných 6:1. Teď musíme podat stejně dobrý výkon i ve středu, kdy hrajeme dohrávku na Vsetíně a posuneme se na 1. místo v tabulce. Pak se budeme soustředit na venkovní zápas v Přerově, který hrajeme v sobotu. Takže nás čeká "anglický týden", který si určitě opět užijeme.

Filip Pikal

U 14
TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 0:8 (0:7)

Už po druhé v této sezóně diky počasí na umělé trávě a tentokrát s kvalitním soupeřem z Uničova. Jejich kvalitní první dotek a agresivní napádání je pro naše kluky parádní studijní materiál v natočeném videu ze zápasu. Tentokrát se výborným výkonem v druhém poločase blýskl Honza v bráně a prima je, že na sebe začali mluvit Pechy s Perunem. Už je standardem myslet na to, že chceme otočit hru i když provedení této myšlenky není zatím často kvalitní, jak by si kluci ve středu sami představovali. Ale to přijde....křídla se už se opírají o čáru. Ještě je před námi úkol agresivního napadání a na to máme říjen.

Ondřej Koňařík

U 13
TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava 3:14 (2:5)

Branky: 2x Miroslav Hadaš, Luboš Pavelka.

U 12
TJ Valašské Meziříčí - SFC Opava 4:0 (4:0)

Branky: 2x Petr Jaroš, Max Kelnar, Adam Pavlištík

U 11
TJ Sokol Horní Bečva - TJ Valašské Meziříčí 4:5 (2:2)

Branky: 2x Adam Král, Tobiáš Foltýn, Petr Kubičný, Adam Dominik.

U 10
TJ Valašské Meziříčí - SK Hrachovec 17:2 (9:2)

Branky: 7x Damián Vrána, 5x Ondřej Žlebek, 3x Aleš Nauš, Jan Blabla, Jáchym Černoch.