06.06.2016

Ptačí letka zavelela k náletu na Vsetín

Nedělní dopoledne nabídlo ve Valašském Meziříčí pohlednou fotbalovou podívanou. V derby utkáních se představili domácí dorostenci a jejich soupeři ze Vsetína. V obou utkáních měli navrch domácí fotbalisté, kteří dali celkem 10 branek a perličkou je, že o více než polovinu z nich se postarali ti s „ptačím příjmením“ – Vrána, Straka a Sovák.

U19 – Boj o první místo v tabulce nabídl pohledný fotbal
TJ Valašské Meziříčí – FC Vsetín 4:2 (3:1)

Branky: 24. a 36. Vrána, 28. Kelnar, 89. Straka - 14. Hrabovský, 54. Fojtů.
Valašské Meziříčí: Příhoda, Bayer, Geryk, Solanský, Šnajdr, Vrána, Kelnar, Čaňo, Ostřanský, Zachrdla, Odstrčil – Hrabovský, Poláček, Lejska, Gilar, Fiurášek, Straka, Černý.
Souboj o první místo v tabulce domácí zvládli. Nebylo to však jednoduché a nutno dodat, že hosté odehráli zápas se ctí. Začátek utkání a útočné choutky Vsetína řeší s přehledem obrana domácích. Hra se však brzy „přelila“ na druhou stranu hřiště a několik střely mimo bránu spolu či do dobře postaveného gólmana hostů předpovídali brzkou změnu skóre. Udeřilo však ze vsetínských kopaček. Útočník hostů získal míč před pokutovým územím Příhody, bez přípravy vystřelil poměrně z úhlu a bylo 0:1 (14. minuta). Vzápětí mohlo být srovnáno – Ostřanský zpoza velkého vápna protáhl gólmana Vsetína. Neujaly se ani dvě hlavičky domácích po rohových kopech. Po další šanci hostů nachází Šnajdr krásným dlouhým pasem na levé straně Vránu, ten ustál velmi těžký souboj s brankářem a srovnává na 1:1 (24. minuta). Rozruch na hřiště přinesla situace ve 28. minutě – Kelnar vybojoval míč těsně za polovinou hřiště, a zatímco se hosté dožadují faulu, po pár krocích k bráně tvrdě vystřelil a otočil výsledek na 2:1. Nutno dodat, že kontakt hráčů byl sporný a dal se z různých míst na hřišti posoudit jiným způsobem – hrát se však má až do hvizdu rozhodčího, na což hosté zapomněli. Následné minuty prvního poločasu byl k vidění oboustranně fotbal vysoké úrovně. Což kvitovalo i asi 50 přihlížejících diváků. Ve 36. minutě se k rozehrávce rohového kopu postavil Vrána a jeho parádní zatočená střela končí u zadní tyče vsetínské brány – 3:1.
Začátek druhého poločasu a krásná kombinace v podání Vrána – Šnajdr – Ostřanský – Kelnar chtěla lepší zakončení, a tak stejně jako v první půli, o sobě dal vědět soupeř. Přímý volný kop asi ze 20 metrů na středu brány – výborně trefená střela a snížení na 3:2 (54. minuta). Vsetín se snaží útočit, domácí proto mohou využívat brejkové situace. Neskutečné množství šancí, kterými pohrdli Poláček s Hrabovským – střely mimo nebo přímo do vsetínského gólmana. Všichni kroutili hlavami po útoku domácích 4 na 1 – ani ten zvýšením skóre neskončil. Vsetínské šance řeší s přehledem obrana domácích ve spolupráci s Příhodou v bráně. Hektický závěr – Vsetín se žene za vyrovnáním. Od poloviny hřiště se k brejku vydává Straka, ustává faul posledního obránce a stanovuje konečný výsledek na 4:2 (89. minuta).

Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Slibovali jsme „derby jako řemen“ a myslíme si, že tomu tak bylo. Skládáme poklonu vsetínským. Bojovali. My jsme však byli lepším týmem, a proto jsme vyhráli. Teď, dvě kola před koncem, už nechceme pustit šanci na první místo v soutěži z rukou, proto poslední dva zápasy budeme bojovat jako lvi. “

U17 – Derby bývá ošidné, ale Valmez komplikaci nepřipustil
TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 6:2 (3:2)

Branky: 19. a 36. Vozák, 38. Straka, 56. Vrána, 58. Gajdůšek, 79. Sovák - 6. Kučera, 22. Trochta.
Valašské Meziříčí: Pobořil L., Vozák, Marek, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Kadla, Straka, Švidrnoch, Vašek, Petrů - Pobořil P., Škorňa, Černoch, Jašíček, Vrána, Hořanský.
Aktivita v úvodu zápasu byla na straně domácích. Vozák zásobuje útok přesnými centry. Avšak prvního útoku, po chybě domácí obrany, překonávají vsetínští velmi lacino Pobořila v domácí bráně – 0:1 (6. minuta). Valašské Meziříčí obdržená branka nerozhodila. Domácí jsou dále aktivnější – střelám Gajdoše, stejně jako hlavičkám Sováka chybí přesnost nebo jim v cestě do sítě zabraňuje vsetínský brankář. Domácí trochu zapomínají na „zadní vrátka“ a obrovskou šanci Vsetína na brankové čáře „hasí“ Vašek. V 19. minutě aktivní Vozák vystihuje špatnou rozehrávku hostujícího brankáře a „face to face“ mu nedává šanci – 1:1. V zápětí mohlo být skóre opět upraveno – Straka vystihl další chybnou rozehrávku hostů, naservíroval míč Gajdošovi a ten „z první“ trefuje pouze brankáře. Valašské Meziříčí místo klidu je zbytečně nervózní – jednoznačně má více ze hry. Paradoxně další gól dali hosté. Z prvního vsetínského rohu letí centr na „malé vápno“ a zaváhavší Pobořil spolu s obránci sledují cestu míče po hlavičce do domácí sítě – 1:2 (22. minuta). Strakův průnik do pokutového území mohl znamenat vyrovnání – proti je však na zemi ležící důrazný obránce Vsetína. Ve 36. minutě Švidrnoch nachází vpravo nabíhajícího Vozáka – křižná střela k levé tyči a je srovnáno – 2:2. Domácí ještě před poločasem otáčejí skóre – neúnavný Vozák posílá zleva další centr před bránu, Gajdoš na míč nedosáhl a za ním nabíhající Straka trefuje parádně z voleje – 3:2 (38. minuta).
Druhou půli už domácí Vsetín do hry nepustili. Hra se odehrávala především na hostující polovině a byly k vidění i šance a góly. Za zmínku stojí další ze střeleckých pokusů Gajdoše a Kadlova trefa do tyče vsetínské branky. V 56. minutě Straka prostrkuje míč na Vránu a skóre se mění – 4:2. O 2. minuty později, po autu si opět Vrána obhazuje hostujícího obránce a předkládá míč před prázdnou

branku Gajduškovi – 5:2 (58. minuta). Střelecké pokusy Vozáka, Petra Pobořila a Černocha branku nepřinesli. Skóre uzavřela další z hlaviček Sováka, po rohovém kopu – 6:2 (79. minuta).
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Derby je vždy ošidné. Vsetín se snažil, ale objektivně jsme dnes byli lepší. Teď máme před sebou vyšší kalibr – Šumperk. Jedeme zápas odehrát se ctí a ukázat, co na Valašsku umíme.“
Další zápas sehrají dorostenci venku, a to ve středu 8. 6. 2016 na hřišti FK Šumperk – U19 ve 14:45, U17 v 17:00.

DSCN5950 DSCN5951 DSCN5952 DSCN5953 DSCN5955 DSCN5956 DSCN5958 DSCN5963 DSCN5965 DSCN5967 DSCN5970 DSCN5976 DSCN5988 DSCN5989 DSCN5991 DSCN5994 DSCN5998 DSCN6000 DSCN6001 DSCN6002 DSCN6003 DSCN6004 DSCN6024 DSCN6029 DSCN6032 DSCN6036 DSCN6039 DSCN6051 DSCN6052 DSCN6055 DSCN6064 DSCN6065 VM U 19 TRIBUNA VM U 19