06.06.2016

Josef Hyžák komentuje utkání dorostu Lidečko - Valašská Polanka

Lidečko - V. Polanka 9:1 (3:0) Sestava: Kamil Krahulík – Adam Hruboň (67. Radim Mareček), Dominik Ryza, Jirka Fusek, Roman Brhel (60. Michal Harnádek) – Patrik Juřička, Vojta Ryza (76. Míra Martinka), Luboš Janáč (67. Pavel Číž), Tomáš Janáč (60. Filip Hynek) – Michal Gargulák, Robin Žák. Absence: Marek Filák, Honza Zádrapa. Hráč utkání: Vojtěch Ryza, Jirka Fusek, Luboš Janáč.

Lidečko - V. Polanka 9:1 (3:0)

Absence: Marek Filák, Honza Zádrapa.

Hráč utkání: Vojtěch Ryza, Jirka Fusek, Luboš Janáč.

Na tento zápas se oba týmy velmi těšily, protože je to derby a hráči se vzájemně znají. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří byli od první minuty jasně aktivnější. První šanci zahodili Michal Gargulák a Tomáš Janáč. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě. Kapitán Vojtěch Ryza zahrával rohový kop přesně na hlavu Michala Garguláka a ten se nemýlil, 1:0. O tři minuty později polančané faulovali opět Vojtu Ryzového. Ten zahrál standartku tak šikovně na přední tyč, že míč zapadl do brány, 2:0. Domácí během prvního poločasu zahodili velké množství šancí, další branku přidali až ve 44.minutě. Vojta opět zahrával rohový kop, po akci Luboše Janáče, na hlavu si tentokrát naskočil Dominik Ryza a opět zakončil přesně, 3:0.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe domácí z Lidečka. Ve 47. minutě předvedl nejlepší hráč zápasu, stoper Jirka Fusek krásnou průnikovou přihrávku na Robina Žáka a ten své sólo zakončil s přehledem, 4:0. V 55. minutě se opět zaskvěl Jirka Fusek, který poslal krásný centr na hlavu Luboše Janáče a ten se taky nemýlil, 5:0 V 59.minutě se předvedl, výborně hrající Vojta Ryza, který prošel po pravé straně a sám i zakončil, 6:0. V 62. Udělala domácí obrana jednu z mála chyb. Adam Hruboň nechtěně namazal míč přímo na nohu Michala Barana, který své sólo proměnil, 6:1. Jinak si ale nejlepší polanský střelec po celý zápas skoro nekopl. Naše defenziva tentokrát fungovala perfektně. V 64.minutě Michal Gargulák obešel tři obránce hostí, vystřelil, jeho ránu gólman vyrazil a Filip Hynek vrátil míč do branky, 7:1. V 81.minutě poslal skvělou průnikovku na Michala Garguláka Filip Hynek, toho hostující gólman stáhl a zahrával se přímý kop. Jeho exekuce se ujal Filip Hynek a trefil šibenici hostující brány. Poslední branku v utkání vstřelil Michal Harnádek, když Filip Hynek dohnal na lajně míč, nacentroval a Harny na zadní tyči se mýlit nemohl, 84.minuta 9:1.

Josef Hyžák, SK Lidečko: "Tento zápas jsme odehráli přesně tak, jak si představuji. Hráči přesně dodrželi taktické pokyny, v defenzivě jsme byli kompaktní, důrazní, rychlí a hosté, kromě branky a dvou šancí, neměli vůbec nic. V ofenzivě jsme byli běhaví, kombinačně jasně lepší a koncovka, i přes řadu neproměněných šancí, taky fungovala. Hráče tentokrát chválím a doufám, že takovéto výkony zopakujeme i ve zbylých dvou zápasech sezony."