U19
TJ Valašské Meziříčí – SK Uničov 1:5 (0:2)

Branky: 54. Marek (p) – 7., 13. a 66. Suchánek, 51. Bittner, 52. Šimek.

Sestava: Svak – Zahradník, Nohavica (39. Bětík), Kovář, Hub – Malíř (46. Sedlák), Zeman (61. Hanáček) – Šimurda, Kurinec (58. Hruška), Zedek (46. Vavřík) – Marek.

První ostré utkání nám nevyšlo. I když jsme se na začátku zápasu dostali k zakončením z nebezpečných prostor, v brance míč neskončil. Hosté nás trestali přesným zakončením z rychlých protiútoků po našich levných ztrátách míče. Terén moc kombinační hře nepřál a přímočařejší soupeř si s ním poradil lépe.

Po poločase to čerství hráči trochu více rozhýbali, ale ke snížení to nevedlo. Naopak Uničov po šesti minutách dvakrát za sebou skóroval. Snížili jsme penaltou Marka po zákroku na pronikajícího Vavříka. Poslední slovo měl opět soupeř a uzavřel skóre na hrozivých 1:5.

Takhle se prezentovat nechceme. Je škoda, že se nedalo utkání na dvojce natáčet, tak, jak to na hlavním hřišti děláme. Je to krok zpět. Hráči by měli ty situace vidět a určitě by nám to pomohlo ke zlepšení se.

Takto si jen můžeme říct, že jsme dnes jako tým propadli. Reparát jedeme složit za týden do Starého Města.

Jan Pítr

U17
TJ Valašské Meziříčí – SK Uničov 0:3 (0:0)

Sestava: Krůpa Jan – Tichý (46‘ Kostka), Novosad, Motošický (60‘ Vašíček), Květák (60‘ Krůpa Dominik)

– Glamoš (60‘ Orel), Pečiva, Šulák – Dohnálek (60‘ Vávra), Zubík, Sovák.

Naše první utkání sezóny se více než herně nepovedlo výsledkově. Byli jsme to dle mého

názoru my, kteří byli v prvním poločase mnohem nebezpečnější, ale buď naše pokusy

skončily vedle, nebo po krásné střele Zubíka na tyči, nebo jsme v tom nejčastějším případě

špatně řešili herní situace v poslední třetině hřiště a slibně rozvíjející se šance zhasly na

individuálních chybách jednotlivců. Druhý poločas přinesl vyrovnanou partii, ale bohužel

jsme si v 59. minutě nepohlídali soupeřův nákop na zadní tyč a po nedorozumění stopera

s krajním obráncem to soupeř hlavou uklidil za chytajícího Krůpu. V 60. minutě jsme do hry

poslali čerstvé síly. Velkou šanci měl zhruba v 65. minutě Šulák, ale jeho střelu z rohu malého

vápna hostující gólman vyrazil. Kluci se stále snažili stav utkání otočit, snaha jim nešla upřít,

ale kvalita tam z naší strany chyběla. Naše pokusy hrát rychle bohužel vyústily v chyby

v rozehrávce, ze kterých padly oba dva góly Uničova. Z této porážky se poučíme a do dalšího

utkání zlepšíme.

Radomír Kapusta, Filip Tichý

U15
ŠSK Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 7:0 (3:0)

Zápas jsme začali ve vyrovnaném tempu se soupeřem, který nám dal sice jako obvykle 2 góly ze vzduchu, ale tentokrát to nemělo na kluky vliv a nepolevili. Sice jsme neměli vyložené šance, ale dokázali jsme se dostat až na půlku soupeře kombinací a po ztrátě míče presovat a narušovat rozehrávku soupeře. Po poločase jsme i my měli šance na gól, které jsme nevyužili a naopak soupeř potrestal chyby z předržování míče. Škoda posledního gólu v poslední sekundě utkání, který nás asi má poučit, že každý gól se za každého stavu počítá. Výsledek 7:0 je krutý na to, kam se kluci za poslední 2 měsíce posunuli, ale zase ukazuje rozdíl kvality nás a soupeře, který chceme zmenšit.