24.08.2023

Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (24. srpna)

Podívejme se na akutální dění v mládeži našich partnerských klubů.

Krhová

Zápas okresního přeboru starších žáků v SD s Juřinkou proti Zubří přeložen na 29. 8. 2023.

Vidče

Dorost
sd Val.Polanka/Francova Lhota – sd Vidče/Val.Bystřice 3 : 3 ( 1 : 1 )
Branky:
Mičkal Robert 2x, Pomkla Sebastian.
Sestava : Mičkal Jan, Žitník Daniel, Machýček Matyáš, Vaculín David, Pupík Ondřej, Onderka Adam, Mitáš Jaroslav, Vajter Štěpán, Mičkal Robert, Novák Lukáš, Pomkla Sebastian ( stř. Pavlíček Jakub, Kubját Jakub, Polášek Kryštof ).
První podzimní utkání za úmorného vedra nakonec skončilo remízově. Nově se tvořící tým bez v neděli za muže v základní sestavě nastupujících Vojtěcha Pavlíčka a Davida Šimši byl po většinu utkání kombinačně lepším týmem, ale doplatil na špatnou koncovku a chyby při bránění. V osobních soubojích po celé utkání důraznější domácí jdou do vedení ve 12.min. Špatnou rozehrávkou nabízíme domácím autové vhazování a z něj se Jakub Včelica obtáčí kolem krajního obránce a střelou k tyči nedává Janu Mičkalovi sebemenší šanci 1:0. Naštěstí těsně před poločasem srovnáváme ve 41.min. po nahrávce Lukáše Nováka do uličky na Sebastiana Pomklu. Ten střelou mezi nohy brankáře usměrňuje míč do sítě 1:1. Do druhého poločasu vstupují lépe domácí a v rozmezí pěti minut střílí dvě branky. V 60.min. a v 75.min. jako přes kopírák Martin Mikušek prochází středem hřiště a sám před gólmanem se nemýlí 3:1. Utkání vypadá ztraceně, ale závěr máme fantastický. Pět minut před koncem normální hrací doby vysunuje Jakub Pavlíček do uličky Roberta Mičkala a ten své sólo na brankáře chladnokrevně střelou k tyči proměňuje 3:2. O tři minuty později v 88.min. je srovnáno. Tentokráte vniká do šestnáctky Jakub Kubját, z pravé strany dává míč pod sebe před bránu a dobíhající Robert Mičkal nekompromisně pod břevno zavěšuje 3:3. Již v nadstavení neposuzuje zákrok v šestnáctce na Lukáše Nováka hlavní rozhodčí jako penaltový, aby vzápětí na druhé straně z rychlého brejku přestřelil domácí útočník prázdnou bránu.
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – sd Horní Bečva/Pr.Bečva 4 : 0 ( 3 : 0 )
Branky:
Fusek Šimon 2x, Mandula Ondřej 2x
Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Raždík Vojtěch, Závorka Roman, Kopecký Matyáš, Fusek Šimon, Pastor Marek, Fusek Štěpán, Mičkal Tadeáš, Mandula Ondřej, Vaculín Teodor, Mitáš Dominik, Kopecký Simon
Po odchodu Nikolase Valčíka a Václava Vanducha do Valašského Meziříčí a v prázdninovém čase probíhajících dovolených, trenéři jen horko těžko dávali dohromady jedenáctku. Nebýt výpomoci tří mladších žáků Teodora Vaculína, Dominika Mitáše a Simona Kopeckého, tak by ji vlastně ani dohromady nedali. Nicméně i hosté přijeli do Valašské Bystřice se značně mladým a perspektivním týmem. Hlavně v prvním poločase, dokud měly ještě oba týmy dostatek sil byl k vidění na úvod sezóny dobrý fotbal s převahou našeho týmu, kterou jsme dokázali podtrhnout i gólově. Již v 19.min. je ve velkém vápně faulován Tadeáš Mičkal a nařízený pokutový kop bezpečně Šimon Fusek proměňuje 1:0. Vzápětí přidává dvě branky Ondřej Mandula. Nejprve se v 22.min. na hranici velkého vápna opírá do míče a nechytatelně k tyči zvyšuje na 2:0, aby vzápětí o šest minut později stál na správném místě při rohovém kopu Tadeáše Mičkala a s přehledem usměrnil míč do sítě potřetí. 3:0. Druhá půle nabízí přesto že jsou šance na obou stranách již jen jednu branku a střílí ji v 63.min. po sólu Šimon Fusek. I když se hosté snaží vstřelit čestný úspěch ze všech sil, výborná obrana dirigována stoperem Markem Pastorem a v bráně jistý Adam Petružela jim to nedovolí. Rodí se tak zasloužené vítězství domácího týmu.

Vladislav Basel

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou prohrála 2:15 ve Valašské Bystřici. Branky: Daniel Ondruch, Jonáš Ondruch.

Mladší žáci v SD s Horní Bečvou hrají zápas prvního kola 28. září v Poličné.

Starší žáci v SD s Horní Bečvou prohráli s SD Vidče/Valašská Bystřice 4:0.

VKK

Starší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem vyhrála v Lidečku 15:9. Branky: Šimon Koňařík, Marie Leskovjanová 3, Lukáš Zbranek, Marek Janeka 8, Jan Švec 2.

Mladší i starší žáci mají utkání 1. kola s SD Jarcová/Jablůnka odloženo na 7. 9. 2023.

Dorostenci v SD s Novým Hrozenkovem mají utkání 1. kola s Mladcovou odloženo na 26. 8. 2023.

Liptál

Starší přípravka hraje zápas 1. kola 4. září ve Valašských Příkazech.

Mladší žáci prohráli v Hovězí 9:6. Branky: Matěj Daňa 4, Daniel Michálek, Štěpán Šebesta.

Starší žáci hráli s Valašskou Polankou 0:0.

Dorostenci prohráli s SD Jarcová/Jablůnka 3:1. Branka: Adam Běťák.

Lidečko

Starší přípravka prohrála s SD Nový Hrozenkov/VKK B 9:15. Branky: Ondřej Jařab 2, Petr Jína 2, Daniel Matyáš 2, Daniel Novosad, Šimon Zádrapa 2.

Mladší žáci hrají s Valašskými Příkazy 14. září.

Starší žáci vyhráli v Ústí 3:1. Branky: Ondřej Liška, Jakub Sáblík, Jan Miulášek.

Dorostenci vyhráli v Kelči 1:0. Branka: Jan Janáč.

Sestava: Lukáš Hyžák – Vojta Mikulášek, Filip Kulíšek, Ondřej Fusek, Michal Staněk, Radim Loucký, František Novák ©, Jan Vaněk, Matěj Zádrapa, Honza Janáč, Marek Šerý, Ondřej Ščotka, David Provázek, Adam Brhel, Jonáš Filák, Kuba Číž, Dominik Hyžák, Matěj Mikulášek

Chyběli: Filip Mrázek, Robin Tichý

Náš první zápas v krajské soutěži dorostu, po pěti letech, jsme odehráli na hřišti Kelče. Jak naši hráči, tak i my, trenéři, jsme se na úvodní mač moc těšili. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Od první minuty jsme domácí přehrávali, byli jsme fotbalovější, rychlejší, důraznější. První šanci v zápase měl Marek Šerý, ale jeho střela křížem brány proletěla těsně kolem pravé tyčky, další šance přicházely v rychlém sledu za sebou, ale vždy nám k lepšímu zakončení něco chybělo, ať už přesnější střela nebo lepší řešení ve finální fázi. Měli jsme taky spoustu standartek a rohů, ale, i když je náš kapitán Fera nebo Honza Vaněk rozehrávali skvěle, vždy nám k úvodní brance něco scházelo. Několikrát se míč doslova procházel po brankové čáře, ale do brány jsme ho nedokázali dopravit. O poločasové přestávce jsme naše borce nabádali k trpělivosti a taky jsme špatně reagovali ve finální fázi na soupeřův hluboký blok. A taky jsme hráče povzbudili k ještě větší aktivitě, protože jsme počítali s tím, že domácím začnou docházet v úmorném vedru síly. Naši hráči poslechli a ve druhém poločase jsme rozjeli stejný kolotoč a díky lepšímu řešení ve finální fázi se dostávali ještě do více šancí. Houževnatý domácí výběr se bránil zuby nehty, ale podle předpokladů jim začali od 70. minuty docházet síly. V 75. minutě přihrál Ondra Ščotka míč na levou stranu Ferovi, ten odcentroval, k odraženému míči se pak dostal Kuba, kterého ve vápně fauloval domácí obránce a rozhodčí pískl jasnou penaltu. K míči se postavil náš kanonýr Honza Janáč a poslal míč do levé šibenice, 0:1. Domácí na závěr vysunuli do útoku svého nejlepšího hráče a kapitána, kterého ale skvěle pokryl Ondra Ščotka, takže kromě jedné střely zpoza dvacítky, kterou s přehledem zlikvidoval náš gólman, který sice moc práce v zápase neměl, ale jistě sbíral všechny míče za obranu a byl jistý a přesný v rozehrávce. Tento zápas nám, trenérům, ukázal, že jsme na sezonu dobře připraveni, nejen fotbalově a fyzicky, ale i mentálně. Naše borce chceme pochválit, že, i v nesnesitelném horku, hráli fyzicky náročný fotbal, výborně jsme presovali, nabízeli se, a, přestože jsme se dlouho nemohli prosadit, vůbec jsme nepolevovali na tempu, naopak jsme jej dokázali ještě zvyšovat. Prostě jsme si za tou výhrou šli. Taky chceme hráče pochválit za výborný týmový výkon, přestože bylo v kabině plno nových hráčů. Domácí tým musíme pochválit za houževnatý výkon a výbornou defenzivní práci. A o dobrý průběh zápasu se zasloužil i dobrý výkon hlavního rozhodčího.