09.05.2016

Josef Hyžák komentuje utkání dorostu Lidečko - Ratiboř

Lidečko - Ratiboř 4:2 (4:0) Sestava: Marek Filák – Kamil Krahulík (46. Kuba Martinka), Adam Hruboň, Dominik Ryza, Roman Brhel – Patrik Juřička, Vojta Ryza (61. Martin Buček), Radim Mareček, Tomáš Janáč (74. Kuba Zádrapa) – Michal Gargulák, Michal Harnádek.

Lidečko - Ratiboř 4:2 (4:0)

Absence: Filip Hynek, Robin Žák, Luboš Janáč, Míra Martinka, Jirka Fusek, Pavel Číž, Honza Zádrapa, Dominik Bělaška.
Hráč utkání: Patrik Juřička, Vojta Ryza, Michal Gargulák, Radim Mareček.
Naše domácí utkání proti Ratiboři se odehrávalo za krásného počasí. Hosté přijeli pouze v desíti lidech, ale právě takové zápasy bývají nejhorší. Očekával jsem atraktivní fotbal na obou stranách. Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně. Už ve druhé minutě jsme si vypracovali šanci, kterou ale Michal Gargulák neproměnil. Ve čtvrté minutě poslal po pohledné kombinaci průnikovou přihrávku mezi obránce Vojta Ryza na Patrika Juřičku, ten zatáhl míč do vápna a hostující obránce jej poslal k zemi, penalta. K exekuci se postavil Vojta Ryza a s přehledem proměnil, 1:0. Po této brance domácí přitlačili hosty z Ratiboře, kteří měli problém odkopnout míč na polovinu Lidečka. Ale namísto toho, aby tyto akce a šance končily v síti hostí, tak Lidečko opět předvedlo festival zahozených šancí. Až v 15. minutě Vojta Ryza pronikl obranou hostí na pravé straně, přihrál pod sebe do vápna, osamocený Michal Harnádek míč trefil špatně, ale na zadní tyči jej skluzem poslal do branky Michal Gargulák, 2:0. O dalších šest minut později Vojta Ryza krásně nacentroval míč na zadní tyč, kde skvěle zaběhl Michal Gargulák a z voleje zakončil perfektně, 21. minuta 3:0. Lidečko v této fázi zápasu opravdu dominovalo. Hráči skvěle presovali soupeře a získávali míč už na půli soupeře, nabízeli se, kombinovali a dostávali se do mnoha zakončení. Hosté, kdyby neměli v bráně Bechného, tak by prohrávali aspoň jedenkrát tolik. Další branka přišla ve 29. minutě. Mladý Radim Mareček, který ještě věkem patří do žáků, vystřihl krásnou přihrávku za obranu Ratiboře, kde opět skvěle zabíhal Michal Gargulák a obloučkem přehodil vyběhnuvšího gólmana hostí, 4:0. Do konce poločasu si domácí vypracovali ještě spoustu šancí, ale ani Michal Gargulák, Michal Harnádek, Vojta Ryza, Dominik Ryza a dvakrát Radim Mareček své šance neproměnili.

Do druhého poločasu hosté vstoupili v klidu v domnění, že už je hotovo. Naopak domácí, aby přidali další branky, zvolnili tempo, přestali presovat, nabízet se a běhat. A Ratiboř je za tuto nedisciplinovanost potrestal. V 55. minutě zahrával standartku na zadní tyč hostující Ostřanský a míč přes Marka Filáka zapadl do brány, 4:1. Po vystřídání domácí upadli ještě do větší letargie. Hosté začali vystrkovat růžky, ale vyprodukovali už jen jednu branku, kdy hostující záložník poslal míč za obranu Lidečka, kde zaspal střídající Kuba Martinka a Fojtík proměnil svůj nájezd s přehledem. Do konce už se nic nestalo.
Josef Hyžák, trenér SK Lidečka: "Tento zápas bych rozdělil z našeho pohledu na dva poločase. Ten první jsme zvládli přesně podle našich představ. Výborně jsme presovali, nabízeli se, kombinovali a vypracovali jsme si spoustu šancí. V tom druhém jsme prostě ten zápas už zabalili, zvolnili tempo a mysleli jsme si, že si soupeř sám dá další čtyři branky. Hosty musím pochválit. Podali sympatický výkon i v deseti lidech a ve druhém poločase nám zaslouženě dali dvě branky, i když po našich zbytečných chybách."