09.05.2016

Další úspěšný víkend dorostenců Valašského Meziříčí

U19 – Když beton, tak z Havířova TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 2:1 (0:0) Valašské Meziříčí: Příhoda, Bayer, Solanský, Hrabovský, Poláček, Šnajdr, Lejska, Ostřanský, Zachrdla, Bulla, Čaňo – Pobořil L., Geryk, Straka, Fiurášek, Odstrčil. Dva havířovské dorostenecké týmy přijeli v neděli do Valašského Meziříčí s naprosto rozdílným pojetím hry, zvané fotbal. Zatímco U19 se od samého začátku netajila s naprosto defenzivní taktikou, tak U17 přijela hrát aktivní kopanou. Rozdílně se tedy hrálo i domácím borcům. U19 VM po celý zápas „bušila“ do defenzivního bloku hostů. Bohužel se domácí fotbalisté velmi brzy přizpůsobili pomalému tempu Havířova a šance, vedoucí ke gólu nepřiházeli. Akcím chyběla finální myšlenka a rozhodující přihrávky směřovaly na obsazené hráče. První poločas proto skončil 0:0 a trenér Goláň měl důvod k zamyšlení. Druhou půli zahájili valašskomeziříčští zvýšeným pohybem a dočkali se i gólové radosti. Bulis krásně potáhl míč po levé straně, odcentroval a letošní kanonýr Hrabovský prvním dotykem dává na 1:0 (54. minuta). Místo zvýšení skóre domácími z jediné akce Havířova je vyrovnáno – po chybě Bulise v obraně se před Příhodou ocitá na hranici „velkého vápna“ útočník hostí a nedává mu šanci na zákrok – 1:1 (60. minuta). Havířov se doslova „zakopal“ na vlastní polovině a tlak domácích nenacházel správné vyústění. Rozuzlení přinesla 81. minuta. Centr Solanského mířící do brány hostů tečuje opět Hrabovský a stanovuje konečný výsledek na 2:1. Ohlas ze šatny domácích: „Těžký zápas. Hra proti soupeři, který nepřijel tvořit, ale pouze bránit a vyčkávat nám moc nesedí. Jsme rádi, že jsme tento boj zvládli.“ U17 – Hosté orámovali valašskomeziříčskou střelnici TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 8:2 (3:1) Valašské Meziříčí: Pobořil L., Petrů, Vozák, Marek, Gajdušek, Šnajdr, Gajdoš, Kadla, Jašíček, Straka, Vašek – Pobořil P., Škorňa, Černoch, Hořanský. Druhý zápas měl zcela jiný průběh. Oba týmy chtěly hrát fotbal. Bohužel pro hosty, byli domácí celý zápas lepší. Paradoxně první gól padl do brány valašskomeziříčského Pobořila. Poslední obránce Marek váhal s odkopem míče, ten mu uzmul útočník Havířova a bylo 0:1 (16. minuta). Domácí zvýšili aktivitu a bylo jich rázem plné hřiště. Zejména pravá strana po mnoha akcích především v podání tria Straka – Vozák – Gajdoš dávala předzvěst brzkému obratu. Ve 23. minutě po jednom z centrů Vozáka si hosté dávají vlastní gól – 1:1. V 37. minutě Straka napřahuje z dálky a otřásá břevnem havířovské brány – pohotovou dorážkou Gajdůšek otáčí skóre zápasu – 2:1. Gól do šatny obstarává Petrů po autu a následném centru Gajdoše – 3:1 (40. minuta). Rovněž druhý poločas byl v režii domácích. 42. minuta – roh zprava, Gajdušek centruje a u zadní tyče doklepává do brány nohou Gajdoš – 4:1. Ten vzápětí přidává svůj druhý gól po samostatné akci – 5:1 (45. minuta). Aktivní Straka je faulován, míč si k přímému trestnému kopu v poměrně velké vzdálenosti od brány vpravo staví Gajdušek a parádně jej „posadil“ na hlavu nabíhajícího Kadly – 6:1 (53. minuta). V 63. minutě se k sólu odhodlal z pozice stopera Marek, narážečka se Škorňou, křižná střela a je 7:1. Poslední gól domácích předznamenala střela Straky zpoza obránců Havířova. Brankář s námahou odvrací na roh. Gajdušek nadvakrát centruje a v přehuštěném prostoru se nejlépe orientuje Škorňa – 8:1 (76. minuta). Konečnou podobu výsledku stanovují havířovští. Domácí s vidinou konce zapomínají na obranu a po pravé straně pronikající útočné duo nedává Hořanskému v bráně šanci – 8:2 (78. minuta). Ohlas ze šatny domácích: „Je třeba pochválit hosty, že utkání i za nepříznivého stavu „nezabalili“ a obdiv zaslouží i brankář, který uchránil Havířov od vyššího přídělu. Každopádně jsme si spravili chuť po nefotbalovém zápase v minulém kole. Teď nás čeká daleký Jeseník. Jedeme se poprat o další body.“ Další souboje o body sehrají valašskomeziříčští dorostenci v sobotu 14. května 2016 na hřišti FK Jeseník. U19 v 10:15 a U17 ve 12:30. Ilustrační foto Milan Kleindorf Mgr. Martin Němec a Karel Straka

U19 – Když beton, tak z Havířova
TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 2:1 (0:0)
Valašské Meziříčí: Příhoda, Bayer, Solanský, Hrabovský, Poláček, Šnajdr, Lejska, Ostřanský, Zachrdla, Bulla, Čaňo – Pobořil L., Geryk, Straka, Fiurášek, Odstrčil.
Dva havířovské dorostenecké týmy přijeli v neděli do Valašského Meziříčí s naprosto rozdílným pojetím hry, zvané fotbal. Zatímco U19 se od samého začátku netajila s naprosto defenzivní taktikou, tak U17 přijela hrát aktivní kopanou. Rozdílně se tedy hrálo i domácím borcům.
U19 VM po celý zápas „bušila“ do defenzivního bloku hostů. Bohužel se domácí fotbalisté velmi brzy přizpůsobili pomalému tempu Havířova a šance, vedoucí ke gólu nepřiházeli. Akcím chyběla finální myšlenka a rozhodující přihrávky směřovaly na obsazené hráče. První poločas proto skončil 0:0 a trenér Goláň měl důvod k zamyšlení. Druhou půli zahájili valašskomeziříčští zvýšeným pohybem a dočkali se i gólové radosti. Bulis krásně potáhl míč po levé straně, odcentroval a letošní kanonýr Hrabovský prvním dotykem dává na 1:0 (54. minuta). Místo zvýšení skóre domácími z jediné akce Havířova je vyrovnáno – po chybě Bulise v obraně se před Příhodou ocitá na hranici „velkého vápna“ útočník hostí a nedává mu šanci na zákrok – 1:1 (60. minuta). Havířov se doslova „zakopal“ na vlastní polovině a tlak domácích nenacházel správné vyústění. Rozuzlení přinesla 81. minuta. Centr Solanského mířící do brány hostů tečuje opět Hrabovský a stanovuje konečný výsledek na 2:1.
Ohlas ze šatny domácích: „Těžký zápas. Hra proti soupeři, který nepřijel tvořit, ale pouze bránit a vyčkávat nám moc nesedí. Jsme rádi, že jsme tento boj zvládli.“

U17 – Hosté orámovali valašskomeziříčskou střelnici
TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 8:2 (3:1)
Valašské Meziříčí: Pobořil L., Petrů, Vozák, Marek, Gajdušek, Šnajdr, Gajdoš, Kadla, Jašíček, Straka, Vašek – Pobořil P., Škorňa, Černoch, Hořanský.
Druhý zápas měl zcela jiný průběh. Oba týmy chtěly hrát fotbal. Bohužel pro hosty, byli domácí celý zápas lepší. Paradoxně první gól padl do brány valašskomeziříčského Pobořila. Poslední obránce Marek váhal s odkopem míče, ten mu uzmul útočník Havířova a bylo 0:1 (16. minuta). Domácí zvýšili aktivitu a bylo jich rázem plné hřiště. Zejména pravá strana po mnoha akcích především v podání tria Straka – Vozák – Gajdoš dávala předzvěst brzkému obratu. Ve 23. minutě po jednom z centrů Vozáka si hosté dávají vlastní gól – 1:1. V 37. minutě Straka napřahuje z dálky a otřásá břevnem havířovské brány – pohotovou dorážkou Gajdůšek otáčí skóre zápasu – 2:1. Gól do šatny obstarává Petrů po autu a následném centru Gajdoše – 3:1 (40. minuta). Rovněž druhý poločas byl v režii domácích. 42. minuta – roh zprava, Gajdušek centruje a u zadní tyče doklepává do brány nohou Gajdoš – 4:1. Ten vzápětí přidává svůj druhý gól po samostatné akci – 5:1 (45. minuta). Aktivní Straka je faulován, míč si k přímému trestnému kopu v poměrně velké vzdálenosti od brány vpravo staví Gajdušek a parádně jej „posadil“ na hlavu nabíhajícího Kadly – 6:1 (53. minuta). V 63. minutě se k sólu odhodlal z pozice stopera Marek, narážečka se Škorňou, křižná střela a je 7:1. Poslední gól domácích předznamenala střela Straky zpoza obránců Havířova. Brankář s námahou odvrací na roh. Gajdušek nadvakrát centruje a v přehuštěném prostoru se nejlépe orientuje Škorňa – 8:1 (76. minuta). Konečnou podobu výsledku stanovují havířovští. Domácí s vidinou konce zapomínají na obranu a po pravé straně pronikající útočné duo nedává Hořanskému v bráně šanci – 8:2 (78. minuta).
Ohlas ze šatny domácích: „Je třeba pochválit hosty, že utkání i za nepříznivého stavu „nezabalili“ a obdiv zaslouží i brankář, který uchránil Havířov od vyššího přídělu. Každopádně jsme si spravili chuť po nefotbalovém zápase v minulém kole. Teď nás čeká daleký Jeseník. Jedeme se poprat o další body.“
Další souboje o body sehrají valašskomeziříčští dorostenci v sobotu 14. května 2016 na hřišti FK Jeseník. U19 v 10:15 a U17 ve 12:30.