07.09.2015

Dorostenci Lidečka zvládli ve Velkých Karlovicích penalty

Utkání v Karlovicích se začalo hrát za jemného deště. Od prvních minut bylo jasné, kdo bude dnes ten aktivnější tým a který se bude jen bránit.

VKK - Lidečko 1:2 p. k. (0:0)

Branky: Koňařík - Ryza.

Hosté z Lidečka vstoupili do zápasu opatrněji. První šanci si vytvořili až ve 12. minutě, kdy po pěkné akci neproměnil Michal Gargulák. O deset minut později byl v pokutovém území faulován aktivní Michal Gargulák, který během celého zápasu dělal domácí obraně velké problémy, a rozhodčí nemohl nařídit nic jiného, než pokutový kop. Jenže hostující Dominik Ryza jej kopl tak špatně, že domácí brankář mu penaltu vyrazil. Lidečko ale dál pokračovalo v tlaku na domácí branku. Velkou šanci, po krásné akci na levé straně hřiště, zahodil Michal Harnádek, který po centru Filipa Hynka, byl na zadní tyči úplně sám, ale míč mu skočil na koleno a on zakončoval vysoko nad branku Karlovic. Další svou šanci zahodil Michal Gargulák, do další kličky místo střely z výborné pozice se pouštěl Patrik Juřička a velkou šanci si po individuální akci připravil taky nejlepší hráč zápasu Robin Žák. Poločas tedy skončil bez branek.

Do druhého poločasu vstoupilo Lidečko ještě aktivněji. Ještě více začalo kombinovat po zemi, s čímž měli domácí vysocí hráči velké problémy a zápas se tak už opravdu změnil ve festival zahozených šancí hostí. Domácí nebyli schopní ničeho, pouze odehrávání míčů co nejdále od své brány. Dvě velké šance neproměnil Vojta Juráň, další šanci měl Robin Žák, Dominik Ryza, Filip Hynek a už po několikáté i Michal Gargulák, ale hosté prostě branku ne a ne vstřelit. A tak šli do vedení domácí, kteří opět odehráli míč z vlastní obrany dopředu, na půlku hostí, kde zachyboval stoper Adam Hruboň a levý obránce Mirek Martinka, domácí hráč se dostal do úniku a šel sám na střídajícího brankáře Kubu Martinku, který musel jít do brány jako hráč, při nešetrném zákroku domácího hráče z první půle na hostujícího brankáře Nováka. Kuba dobře vyběhl, domácí útočník napálil míč do něj, ale míč se znovu odrazil od domácího hráče do brány, 75. minuta 1:0. Hosté z Lidečka ještě přidali na obrátkách a uzavřeli domácí na jejich půlce a zaslouženě vyrovnali v 82. minutě, kdy po rohu Vojty Juráně hlavou zakončil přesně Dominik Ryza, 1:1. Do konce zápasu už se skóre neposunulo a tak přišly na řadu penalty. Domácí jednu penaltu zahodili, jednu jim chytil „náhradní“ brankář Kuba Martinka, který posléze i v páté sérii s přehledem proměnil a tím rozhodl, že dva body zaslouženě získají hosté z Lidečka.
Trenér Lidečka Josef Hyžák: "V tomto zápase jsou pro nás dva body málo. Domácí za celý zápas skoro nevystřelili na branku, nevytvořili si jedinou šanci. My jsme jich měli na tři zápasy. V prvním poločase jsme v některých fázích zbytečně nakopávali míče, namísto toho, abychom volili rychlou kombinaci, s čímž měli domácí vysocí hráči velké problémy. Ve druhém poločase už jsem byl s hrou svého mužstva spokojen. Na stavu zápasu se podepsal výrazným písmem i hodně špatný rozhodčí."