Krajský přebor

03.09.2016

Vsetín sesadil Strání z trůnu - Radek Fojtů to bohužel odnesl zlomeným kotníkem

Vsetín - Strání 4:1 (2:1) Vsetín si doma lehce poradil s dosud ambiciózním nováčkem ze Strání, ale velkou kaňkou na zápase je těžké zranění domácího talentovaného mladíka Radka Fojtů.

Vsetín - Strání 4:1 (2:1)
"Kromě deseti minut v závěru prvního poločasu jsme měli první poločas pod kontrolou. Splnili jsme všem, s čím jsme šli na hřiště a v ještě větší míře to platilo v poločase druhém. Jsem dnes konečně spokojený, zápas jsme měli pod kontrolou. Jen mne mrzí zranění Radka Fojtů," řekl k utkání trenér Vsetína Pavel Charvát.
Nejen ke zranění nadějného hráče Vsetína se vyjádřil předseda výkonného výboru FC Vsetín Petr Říha: "Neměl jsem nikdy v úmyslu komentovat do médií zápasy našich mužů, ale poté co tady předvádělo Strání, nemohu jinak. O Strání kolovaly před zápasem zvěsti o jejich ambicích vyhrát kraj a postoupit do divize. na Tyršovce od 60. minuty připomínali unavenou bandu okresního přeboru po páteční taneční zábavě. Půl týmu nemohlo běhat. Trenéři hulákali na rozhodčího jako smyslu zbavení. Fanoušci byli po pár pivech sprostí jako dlaždiči. Brutalita týmu na hřišti se začala stupňovat a vyvrcholila deset minut před koncem, když našeho nadějného mladíka Radka Fojtů skosil zezadu smyslu zbavený hráč Strání a zlomil Radkovi kotník. Radek má sádru na tři týdne a berle. Faulující hráč vyfasoval nepochopitelně pouze žlutou kartu a mohl pokračovat ve hře. Doufám, že funguje institut archivace online přenosů ze zápasů a někdo kompetentní potrestá jak faulujícího hráče, tak rozhodčího. Borci ze Strání (hráči, trenéři i fanoušci) se ještě mají evidentně co učit, hlavně prohrávat. Věřme, že než se tak stane, nebudou jejich chování odnášet zlomeninami hráči soupeřů. Radkovi Fojtů mladšímu přejeme brzké uzdravení a návrat jak do týmu mužů, tak i na lavičku starších žáků, které trénuje spolu se svým otcem."
Branky: 17. a 58. Hořelica, 23. a 76. Prešnajder - 40. Straňák.
Vsetín: Eliáš - Dulík, Maček, Tureček, Nahodil - Mydlář (79. Kovács), Jaroš, Amrich, Surovec (87. Hrabovský) - Hořelica (72. Fojtů), Prešnajder (84. Smilek). Trenér Pavel Charvát.