Krajský přebor

03.09.2016

Vigantice potvrdily tři body z venku, Kelč trápí slabá efektivita

Vigantice - Kelč 3:0 (1:0) Tři body zůstaly doma. Nováček z Kelče nedává branky, domácí dobrý výkon okořenily dvěma zásahy v závěru.

Vigantice - Kelč 3:0 (1:0)
Tři body zůstaly doma. Nováček z Kelče nedává branky, domácí dobrý výkon okořenily dvěma zásahy v závěru. "Jsem dnes s výkonem kluků spokojený, potvrdili jsme body z venku. Hned v 1. minutě po akci Kaloda s Martinem Vičanem střílel osamocený Paleček do Kizy. Snažili jsme se držet míč, hosté hrozili jsme po dlouhých autech. Po akci Vičana pálil Kalod vedle, po chybě brankáře Kizy, který namazal Křivovi jsme minuli odkrytou branku. Hosté tam měli v prvním poločase velkou šanci z malého vápna. Paleček pak dostal míč za obranu a obránce to vypíchl na poslední chvíli. Do vedení jsme šli před přestávkou, kdy presink Křivy s Palečkem využil druhý jmenovaný a obešel obránce a obhozením brankáře.
Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Hosté šli do deseti, když Škařupa fauloval ve vyložené brankové příležitosti Palečka. My jsme dobře kouskovali hru a v závěru jsme se dvakrát prosadili. Důrazu Martina Vičana využil jeho bratr Vojtěch a pak byl na hřišti pár sekund David Hartman a hned skóroval, když obešel dva hráče a také brankáře. Kluci si sáhli na dno, ale odvedli opravdu dobrou práci," okomentoval utkání trenér vítězných Vigantic Pavel Šturala.
"Začátek utkání jsme neměli pod kontrolou. Přežili jsme gólovku. Dobrou pasáž jsme měli měli mezi 15. a 30. minutou, kdy jsme nedali dvě šance a jak si nestěžuji na rozhodčí, tak jsme měli v 25. minutě kopat jasný pokutový kop. Soupeř ukázal v zápase zkušenosti z krajského přeboru. Červenou kartu si rozhodčí obhájí. Dva góly jsme dostali v závěru do otevřené obrany. Zatím se trápíme střelecky, musíme být efektivnější," dodal trenér Kelče Daniel Šulák.
Branky: 32. Paleček, 89. Vojtěch Vičan, 91. Hartman.
Vigantice: Jiří Slovák - Ondřej, Vokáč, Frydrych, Kučera (78. Paprskář) - Vokoun, Vojtěch Vičan, Martin Vičan, Kalod (84. Kulišťák) - Křiva (90. Hartman), Paleček. Trenér Pavel Šturala.
Kelč: Kiza - Hegar (60. Radomír Kapusta), Petr Minář, Radim Pastrnek (82. Greš), Škařupa - Jan Hlavica, Lukáš Machač, Škorňa, Jakub Kapusta - Jaroslav Machač, Martin Pastrnek (60. Jiříček). Trenér Daniel Šulák.