Krajský přebor

11.08.2017

Juřinka přivítá v domácí premiéře ještě loni divizní Holešov

Fotbalisty Juřinky čeká v sobotu od 17 hodin první domácí zápas v krajském přeboru. Jejich soupeřem bude Holešov, který hrál loni divizi D a nakonec sestoupil smolně v posledním kole jako třetí celek od konce tabulky.

V prvním kole otáčel Holešov doma zápas s Bystřicí pod Hostýnem a vyhrál 2:1. Rozhodující branku dala legenda domácích a hrající předseda klubu Milan Roubalík.

Klubový web Holešova popisuje zápas takto:

Bystřičtí přijeli autobusem, který zaparkovali u své šestnáctky a pouze čekali na své brejkové šance a nákopy. Třebaže domácí byli po celý čas lepší a v první půli zahodili tři čtyři vyložené šance, do vedení šel paradoxně soupeř, který po rychlém protiútoku svou první střelu na branku přetavil v trefu Berkyho – 0:1. Holešov prostřídal a dál vytrvale bušil na vrata soupeře. Ty odolaly až po necelé hodině hry a rohu, kdy se prosadil hlavou Číhal. Tlak domácích pokračoval a zaslouženého vedení se dočkali deset minut před koncem, kdy po rychlé akci a centru Polomíka do malého vápna vybídl ke skórování hrajícího předsedu Roubalíka.

Zajímavou postavou Holešova je zkušený obránce David Čep, který na vrcholové úrovni prošel týmy Olomouc, Bohemians Praha nebo Jihlavy. Na Slovensku hrál za Prešov.

Držíme fotbalistům Juřinky palce, ať si doma připíší první body!