Krajský přebor

08.10.2016

Derby v Rožnově nemělo vítěze aneb jak to bylo po zákroku Jiřího Slováka na Radka Růčku?

ROŽNOV – VIGANTICE 2:1 P. K. (1:1) Utkání mělo slavnostní úvod. Legenda domácích Pavel Drozd slavil 70 let a rožnovský klub na na něho nezapomněl. Na tři stovky diváků vidělo remízové derby, kdy každý z týmů ovládl poločas. V tom prvním byli aktivnější domácí. Po chybě Palečka musel v 30. minutě faulovat v blízkosti pokutového území Zdeněk Vokáč a Fuksa trefil přímý kop výstavně.

ROŽNOV – VIGANTICE 2:1 P. K. (1:1)
Utkání mělo slavnostní úvod. Legenda domácích Pavel Drozd slavil 70 let a rožnovský klub na na něho nezapomněl. Na tři stovky diváků vidělo remízové derby, kdy každý z týmů ovládl poločas. V tom prvním byli aktivnější domácí. Po chybě Palečka musel v 30. minutě faulovat v blízkosti pokutového území Zdeněk Vokáč a Fuksa trefil přímý kop výstavně. Rožnov převahu v další branky neproměnil a inkasoval stěžejní branku do šatny. Ve 44. minutě to hosté dobře vykombinovali za obranu a Křiva přehodil vybíhajícího Barabáše. Po přestávce to byl velký boj, ovládli ho v poli hosté. Byli aktivnější, měli dost střel, které byly zblokovány. V 88. minutě mohl zápas rozhodnout hostující rychlík Paleček, ale v samostatném úniku na Barabáše zazmatkoval a zakončil vedle. „V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Z tlaku jsme dali jen jednu branku. Hosty nakopla branka do šatny a po zápase byli lepší oni. Zápasu remíza slušela,“ řekl vedoucí mužstva Rožnova Jakub Strkač.
„Myslím si, že jsme v prvním poločase hráli pěkný fotbal dle mého gusta. Hráli jsme kombinačně, nebáli se jeden na jednoho. Dali jsme branku, ale bohužel jsme do šatny inkasovali. Hráče jsem o přestávce nabádal, aby se nenechali inkasovanou brankou ovlivnit, ale opak byl pravdou. Po přestávce bylo Vigantic najednou plné hřiště. My jsme vyklidili pole, remíza je zasloužená,“ dodal trenér Rožnova Milan Náměstek.
„V prvním poločase jsme byli do 15. minuty slabí na míči. Rožnov hrál a chtěl to rozhodnout brzkou brankou. My jsme se postupně dostávali do hry, ale srazila nás chyba Palečka, kterou musel hasit Zdeněk Vokáč faulem. Když to vypadalo, že Rožnov ukope poločas, zahráli jsme pěknou akci a vyrovnali jsme. O přestávce jsme si řekli, že to tady můžeme uhrát. Byli jsme lepší, měli jsme hodně zblokovaných střel. Je škoda, že Paleček nezvládl rozhodující tutovku v závěru. Na penalty jsem střídal brankáře. Derby k tomu přispělo, ale udělal bych to i v jiném utkání. Jirka Slovák není penaltový brankář, zato Josef Slovák penalty umí, což ukazuje i v dorostu. I když jsme nevyhráli, byl to dobrý tah. Kluci dnes makali, jsem s jejich výkonem spokojený,“ řekl k utkání trenér Vigantic Pavel Šturala.
Emoce vzbudil závěr zápasu. Při centrovaném míči došlo ke kontaktu mezi domácím útočníkem Radkem Růčkou a hostujícím brankářem Jiřím Slovákem. „Jediné, co mne před početnou diváckou kulisou v derby mrzí je zbytečné dohrání Jiřího Slováka na našeho Radka Růčku. Už za mých dob, kdy jsem hrával za Vigantice, to nebyl ojedinělý zákrok tohoto brankáře. Ten kluk by si měl uvědomit, že fotbal je krásná hra, v které není pro surovost místo, i když je derby vypjaté. Mělo by se hrát fair- play,“ komentoval inkriminovanou situaci trenér Rožnova Milan Náměstek.
„Za každý zákrok je zodpovědný samotný hráč. My jako vedení týmu k takovým věcem hráče rozhodně nenabádáme. Radek Růčka šel do malého vápna, s kontaktem s brankářem musí počítat. Takový je fotbal. Vím, že to nebyl Jirkův takový první zákrok, ale jak jsem viděl Radka po zápase, nebylo to tak vážné. Jirka má takové návyky z působení ve Slovácku. Mi se takové zákroky také nelíbí, ale nemohu to ovlivnit,“ dodal Pavel Šturala.
BRANKY: 30. Fuksa – 44. Křiva.
ROŽNOV: Barabáš – Šimek, Dvořák, Karban (46. Urban), Melichařík – Fuksa, Bolcek, Fiurášek (57. Náměstek, 68. Kolařík), Filip Zetocha – Rezdar, Růčka. Trenér Milan Náměstek.
VIGANTICE: Jiří Slovák (91. Josef Slovák) – Vokoun, Ondřej, Vokáč, Kučera (81. Bolcek) – Vojtěch Vičan, Martin Vičan, Štreit, Kalod (88. Řepka) – Křiva (90. Kulišťák), Paleček. Trenér Pavel Šturala.
ROZHODČÍ: Dunda.