Divize E

14.08.2016

Jaroslav Valián komentuje utkání Nové Sady - VKK

Hráči VKK dobře věděli, jaké to je, když se soupeř podcení a od samého začátku se potom tahá za kratší konec. S touto zkušeností z minulého víkendu přijeli do Olomouce velice pokorní. Navíc v sestavě chybělo 5 základních opor týmu: Mikula odpykával trest za vyloučení a zranění zabránilo Štulerovi, Kučerovi, Martinu Pavelkovi a Michaelu Podešvovi do utkání nastoupit.

Hráči VKK dobře věděli, jaké to je, když se soupeř podcení a od samého začátku se potom tahá za kratší konec. S touto zkušeností z minulého víkendu přijeli do Olomouce velice pokorní. Navíc v sestavě chybělo 5 základních opor týmu: Mikula odpykával trest za vyloučení a zranění zabránilo Štulerovi, Kučerovi, Martinu Pavelkovi a Michaelu Podešvovi do utkání nastoupit. Napohled tedy zdecimovaná sestava, ale na hřišti to nebylo vůbec poznat. Sebevědomím sršící hráči hanácké metropole velice rychle pochopili, že to nebudou mít snadné. Valaši velice aktivně bránili, napadali domácí už těsně za středovou čárou a hra byla hodně vyrovnaná. Přišla ovšem 20. minuta, kdy po faulu-nefaulu hostujícího Jana Pavelky kopali domácí z levé strany hranice pokutového území trestný kop a po prudké střele, kterou brankář Sváček neudržel domácí zblízka dorazili na 1:0. Hosté ještě potom přidali na tempu a ve 31. minutě pálil tvrdě nad branku Tomáš Chuchma a hned vzápětí šla hlavička Honzy Langera do autu.

Po přestávce chtěli domácí náskok pojistit, ale nějak to prostě nešlo a byli to naopak hosté, kteří se více a více odhodlávali k nebezpečným atakům a tak nebylo divu, že se v 50. minutě Pavel Škrobák ocitl po přesném, pasu za domácí obranou a té nezbylo nic jiného, než jej nekompromisně zkosit. Červenou kartu domácí přijali bez protestů. V 53. minutě velmi agilně hrající Tomáš Chuchma poslal po úniku z pravé strany do vyložené šance Pavla Škrobáka, ale ten ještě minul. V 61. minutě vzal obrat ve skóre na sebe Tomáš Chuchma sám a křižnou střelou do protipohybu domácího brankáře vyrovnal na 1:1. Hned z protiútoku domácí hlavičkoval těsně nad. Domácí byli z vývoje utkání značně nervózní, hosté byli kolem nich jako sršni a tak nebylo divu, že v 69. minutě v přerušené hře strčil domácí do Vojty Vašuta a byla z toho druhá ČK domácích. Paradoxně nutno dodat, že již třetí ve dvou úvodních zápasech! V 71. minutě pálil tvrdě Vašut, ale jeho střelu zastavila tyč domácí svatyně. Domácí již v tuto dobu hráli vabank, chtěli za každou cenu výsledek zvrátit, ale byl to nakonec hostující Škrobák, který v 89. minutě lišácky vymetl pavučinu dolního rohu domácí branky a bylo to 1:2.