23.08.2015

Na Kaštýle eliminovali mladé pušky z Polanky a Hovězí je lídr soutěže

Ve šlágru kola Hovězí hlavně díky dobré první půli dokázalo ukončit dlouho trvající vítěznou sérii Valašské Polanky.

Hovězí - Valašská Polanka 2:0 (2:0)

Branky: Martin Štrbík, Ondřej Šrámek.

Komentář zástupce domácích Adama Kašpara:

Začátek první půle byl z obou stran opatrný, oba týmy se oťukávaly. Poté se začali domácí dostávat do šancí. Nejdříve byl v dobré pozici Tomáš Juřica, ale branku netrefil. Po něm to zkoušel z dálky i Richard Šimčík, ale i jeho střela branku hostů těsně minula. První branka padla po půlhodině hry. Ondřej Šrámek přistrčil míč Martinovi Štrbíkovi a ten tvrdou střelou k tyči nedal Kolínkovi šanci. Poté se dostali do hry i hosté, výsledkem byla hlavička jednoho z hostů těsně nad branku. Druhou branku přidali domácí těsně před poločasem. Krásnou kolmici Jaroslava Kašpara využil Ondřej Šrámek, který se dostal za obranu, obešel brankáře a do odkryté branky zdvojnásobil vedení Hovězí.

V druhé půli byli herně lepší hosté z Valašské Polanky, kteří si vytvořili hned na počátku druhého dějství tlak, který trval většinu druhé půle. Hosté si však z tohoto tlaku přes dobře fungující domácí obranu žádnou větší gólovou šanci vytvořit nedokázali. Domácí se v druhé půli snažili hrozit hlavně z breaků, ale také už se znovu prosadit nedokázali. V druhé půli už se tedy skóre nezměnilo a domácí si tak připsali důležitou výhru.

Komentář zástupce Valašské Polanky Jana Tajzlera:

Domácí Hověžané se do slibné příležitosti dostali už ve 3. minutě, Hromada vybojoval míč pro Štrbíka, ten ještě vylepšil pozici pro Juřicu, hovězský záložník však bránu minul. Hosté se ozvali v 5. minutě, zbrklou rozehrávku brankáře Rovenského mohl potrestat Filip Maček, ale mířil nad. Tentýž hráč byl ústřední postavou v 8. minutě, kdy utrpěl svalové zranění a utkání pro něj definitivně skončilo. Polančané mohli na branku pomýšlet ještě ve 13. minutě, Filgas centroval míč na hlav Davida Mačka, ale Rovenský byl včas na správném místě. Pak už začala ofenzíva domácích, nejprve v 18. minutě prošel přes polanskou obranu Šrámek, jeho pokus skončil nad. Ve 28. minutě si střeleckou pozici dokázal vypracovat Hromada, ale ani on neměl přesnou mušku. O minutu později už však Hověžané měli důvod k radosti, Šrámek připravil střeleckou pozici pro Štrbíka a ten už se nemýlil – 1:0. Hovězí branka ještě více nabudila a Polančany přehrávalo ve všech směrech. Hosté si šanci ke srovnání připravili na 34.minutu, ale Šafařík poslal hlavičku z malého vápna těsně nad. Domácí pak pokračovali v pohledné kombinační hře, nejprve se předvedlo trio Šrámek – Štrbík – Hromada, tato spolupráce však skončila mimo bíle tyče. Ve 43.minutě nejprve hrozili hosté, hlavička Romana Trčka však skončila nad a z následného protiútoku se do samostatného úniku dostal Šrámek a dokázal dopravit balon až do brány. První půli tedy ovládlo Hovězí a do šaten si neslo dvoubrankový náskok.

Ve druhé půli se hosté snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale příliš se jim nedařilo. Možnost přišla v 58. minutě, trestný kop Filgase odrazila hověžská zeď, ale slibnou pozici pro dorážku měl Šafařík, ale ani tentokrát se polanský záložník neprosadil. O dvě minuty později pak znovu dokázal zahrozit domácí Hromada, tentokrát už byl přesnější, ale nevyzrál na brankáře Kolínka. Polančané se pak marně snažili najít cestičky skrz hověžskou defenzivu, ale dostávali se do slepých uliček. Domácí už hosty do ničeho nepustili a v 77. minutě mohl nedůslednost polanské obrany ztrestat znovu Šrámek, ale na poslední chvíli se jeho ráně postavil Filgas a zabránil další pohromě v síti Polančanů. Hovězí tedy oplatilo Polančanům porážky z minulého ročníků a v domácím prostředí se po dobrém výkonů posouvá do čela I.B třídy.

"Šlágr kola před 150 diváky zvládli dobře oba rozhodčí laici, kteří mi byli nápomocni dobrý výkonem. Byl to v pohodě zápas," dodal k zápasu hlavní rozhodčí Libor Badošek.