22.08.2015

V Jablůnce musel do branky veterán Jan Kamas

V pátek se na tréninku Jablůnky zranila brankářská jednička Koleník, kterého zradil vykloubený prst. Do branky těžkého zápasu s Prostřední Bečvou musel po dlouhých letech bývalá brankářská opora a jeden z minulých trenérů týmu Jan Kamas. Hosté měli smrtící brejky a pokořili ho pětkrát.

Jablůnka - Prostřední Bečva 1:5 (1:1)

Branky: Lukáš Čuma - Jakub Ondryáš 2, Jakub Vašut, Patrik Kubáň, Rostislav Balejík.

"První branku jsme dostali z ojedinělé akce hostí. Pak jsme po rohu vyrovnali, ale po obrátce jsme naopak roh hostí nepohlídali. Od stavu 1:2 jsme otevřeli hru a to byla voda na mlýn hostům. Ti měli perfektně zvládnuté brejkové situace a rozebrali nás do šroubku. Jejich kontry do naší otevřené obrany zakončovali s neuvěřitelnou přesností a byli stoprocentně produktivní," byl po utkání zklamán brankář Jan Kamas.

"V Jablůnce jsme chtěli navázat na předešlé vítězství doma s Francovou Lhotou. Bohužel toto utkání poznamenalo morální předzápasové polevení některých našich klíčových hráčů. První poločas tak byl v duchu sousty nepřesností a nechutí hrát vůbec fotbal. I přesto jsme se dostali do vedení bombou Ondryáše, který se trefil přesně k tyči. Naše naivní hra bez zájmu však pokračovala a domácí toho využili ke vstřelení vyrovnávací branky. O poločase jsme si museli v šatně vyříkat spoustu věcí. Věřím, že tento pohovor padl na úrodnou půdu a takový přístup se již nebude opakovat.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve zcela jiném rozpoložení a nepustili jsme domácí na naši polovinu. Trefila se poprvé naše posila Vašut, třetí branku přidal výborně hrající kapitán Ondryáš. Za tyč se trefil i Kubáň a pět minut před koncem přišla první branka naší stoperské opory v dresu Prostřední Bečvy. Rosťa Balejík posadil obranu včetně gólmana na zadek a zavěsil. Už jsme si ho dobírali, že mu branka není souzena. Nyní zbylo čekání na branku v 1. B třídě již jen Hartmanovi se Závorkou a my jim přejeme co nejrychlejší zářez na palbě," zhodnotil obšírně vítězství Prostřední Bečvy její trenér Zbyněk Jurajda.