09.05.2016

Josef Hyžák komentuje utkání mužů Lidečko - Ratiboř

Lidečko - Ratiboř 5:2 (1:2) Sestava: Bronislav Hyžák – Tomáš Františák, Robin Buček, Radek Číž (79. Adam Hruboň), Zdeněk Havelka (69. Robin Čech) – Honza Novosad, Jaroslav Novosad (46. Marek Filák), Patrik Novák, Roman Zezulka (52. Vojta Ryza) – Petr Svoboda, Radim Gargulák. Hráč utkání: Petr Svoboda, Radim Gargulák, Patrik Novák. Předposlední utkání Lidečka na domácí půdě v této sezoně začalo velmi špatně. Mladý hostující tým Ratiboře se domácích vůbec nezalekl a od první minuty domácí přehrávali. Hosté byli běhavější, agresivnější, zato domácí hráli profesorský fotbal, bez jiskry, nápadu, pohybu a nadšení. Z toho pramenily i šance. Tu první hráči Ratiboře ještě neproměnili, ale tu druhou už ano. V 11.minutě zacentroval z pravé strany hostující hráč a osamocený Žabčík ve vápně zamířil hlavou přesně k tyči, 0:1. I po této brance byli hostující lepším týmem. Domácí nevěděli co hrát, Ratiboř byl běhavější a měli všechny míče. Domácí hráči soupeře nedostupovali a nechávali hostům dostatek místa pro kombinaci. Ve 43.minutě hosté zaslouženě navýšili své skóre. Gólman Lidečka Bronislav Hyžák podcenil standardní situaci hostů, kdy hráč Ratiboře vystřelil na bránu z 30m nebezpečnou střelu, domácí brankář střelu pouze vyrazil před sebe a na dorážku už nedosáhl, 2:0. Lidečko naštěstí do konce poločasu snížilo, když se v chumlu trefil domácí kapitán Honza Novosad, 1:2. Do druhého poločasu na hřiště vstoupil u domácích jiný tým. Hráči Lidečka příkladně makali, napadali rozehrávku hostí, byli aktivní, rychlí a důrazní v osobních soubojích. Vyrovnávací gól padl v 56.minutě, kdy Radim Gargulák napálil míč z pravé strany z úhlu do brány a hostující gólman neměl šanci reagovat, 2:2. Domácí byli na koni a hosté zralí na ručník. Lidečko hosty zatlačilo a svou velkou šanci spálil domácí střelec Petr Svoboda, který z malého vápna nikým neatakovaný, zakončoval vysoko nad bránu. Ale pak už se domácí střelec probudil a ze zbytku zápasu si udělal vlastní show. V 63. minutě po sraženém centru Marka Filáka Petr Svoboda nekompromisně zakončil svou akci, 3:2. V 68. minutě zatáhl Petr Svoboda míč po levé straně a svůj únik zakončil střelou na přední tyč hostující brány, 4:2. A v 77. minutě dovršil Petr svůj první hattrick v dresu Lidečka, když po rohovém kopu a odraženém míči vrátil balon tam, kde patří, do brány, 5:2. Ratiboř byl v té době zralý na ručník a domácí v zápase dominovali. Celý zápas s přehledem odřídil rozhodčí Tomáš Surovec a po jeho závěrečném hvizdu mohli domácí slavit zisk tří bodů. Josef Hyžák, SK Lidečko: "Dnešní zápas, byl stejně jako sobotní mač dorostu, duel dvou rozdílných poločasů. V sobotu domácí dominovali v prvním poločase, dnes jsme vzali otěže zápasu za své v tom druhém. Musím pochválit hráče Ratiboře, kteří u nás předvedli vynikající výkon. Trvalo nám celý poločas, než jsme se srovnali s jejich rychlým a přímočarým fotbalem. My jsme začali hrát až v tom poločase druhém, ale nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Jsme rádi, že tento mladý tým má svého ducha a ve druhém poločase ukázal, na co opravdu máme." Ilustrační foto Mgr. Martin Němec a Josef Hyžák

Lidečko - Ratiboř 5:2 (1:2)

Sestava: Bronislav Hyžák – Tomáš Františák, Robin Buček, Radek Číž (79. Adam Hruboň), Zdeněk Havelka (69. Robin Čech) – Honza Novosad, Jaroslav Novosad (46. Marek Filák), Patrik Novák, Roman Zezulka (52. Vojta Ryza) – Petr Svoboda, Radim Gargulák.
Hráč utkání: Petr Svoboda, Radim Gargulák, Patrik Novák.
Předposlední utkání Lidečka na domácí půdě v této sezoně začalo velmi špatně. Mladý hostující tým Ratiboře se domácích vůbec nezalekl a od první minuty domácí přehrávali. Hosté byli běhavější, agresivnější, zato domácí hráli profesorský fotbal, bez jiskry, nápadu, pohybu a nadšení. Z toho pramenily i šance. Tu první hráči Ratiboře ještě neproměnili, ale tu druhou už ano. V 11.minutě zacentroval z pravé strany hostující hráč a osamocený Žabčík ve vápně zamířil hlavou přesně k tyči, 0:1. I po této brance byli hostující lepším týmem. Domácí nevěděli co hrát, Ratiboř byl běhavější a měli všechny míče. Domácí hráči soupeře nedostupovali a nechávali hostům dostatek místa pro kombinaci. Ve 43.minutě hosté zaslouženě navýšili své skóre. Gólman Lidečka Bronislav Hyžák podcenil standardní situaci hostů, kdy hráč Ratiboře vystřelil na bránu z 30m nebezpečnou střelu, domácí brankář střelu pouze vyrazil před sebe a na dorážku už nedosáhl, 2:0. Lidečko naštěstí do konce poločasu snížilo, když se v chumlu trefil domácí kapitán Honza Novosad, 1:2.

Do druhého poločasu na hřiště vstoupil u domácích jiný tým. Hráči Lidečka příkladně makali, napadali rozehrávku hostí, byli aktivní, rychlí a důrazní v osobních soubojích. Vyrovnávací gól padl v 56.minutě, kdy Radim Gargulák napálil míč z pravé strany z úhlu do brány a hostující gólman neměl šanci reagovat, 2:2. Domácí byli na koni a hosté zralí na ručník. Lidečko hosty zatlačilo a svou velkou šanci spálil domácí střelec Petr Svoboda, který z malého vápna nikým neatakovaný, zakončoval vysoko nad bránu. Ale pak už se domácí střelec probudil a ze zbytku zápasu si udělal vlastní show. V 63. minutě po sraženém centru Marka Filáka Petr Svoboda nekompromisně zakončil svou akci, 3:2. V 68. minutě zatáhl Petr Svoboda míč po levé straně a svůj únik zakončil střelou na přední tyč hostující brány, 4:2. A v 77. minutě dovršil Petr svůj první hattrick v dresu Lidečka, když po rohovém kopu a odraženém míči vrátil balon tam, kde patří, do brány, 5:2. Ratiboř byl v té době zralý na ručník a domácí v zápase dominovali. Celý zápas s přehledem odřídil rozhodčí Tomáš Surovec a po jeho závěrečném hvizdu mohli domácí slavit zisk tří bodů.

Josef Hyžák, SK Lidečko: "Dnešní zápas, byl stejně jako sobotní mač dorostu, duel dvou rozdílných poločasů. V sobotu domácí dominovali v prvním poločase, dnes jsme vzali otěže zápasu za své v tom druhém. Musím pochválit hráče Ratiboře, kteří u nás předvedli vynikající výkon. Trvalo nám celý poločas, než jsme se srovnali s jejich rychlým a přímočarým fotbalem. My jsme začali hrát až v tom poločase druhém, ale nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Jsme rádi, že tento mladý tým má svého ducha a ve druhém poločase ukázal, na co opravdu máme."