31.10.2016

Josef Hyžák komentuje utkání Lhota u Vsetína - Lidečko

Lhota u Vsetína - Lidečko 1:3 (0:2) Branky: 60. Zeťák Ondřej - 36. a 43. Aleš Číž, 75. Vojtěch Ryza Sestava SK Lidečko: Bronislav Hyžák – Petr Sekula, Radek Číž, Richard Kulíšek, Robin Buček – Vojtěch Ryza (82. Ondřej Baletka), Jan Novosad, Jaroslav Novosad, Radim Gargulák (14. Zdeněk Havelka) – Petr Svoboda (63. Miroslav Martinka), Aleš Číž.

Lhota u Vsetína - Lidečko 1:3 (0:2)
Branky: 60. Zeťák Ondřej - 36. a 43. Aleš Číž, 75. Vojtěch Ryza
Sestava SK Lidečko: Bronislav Hyžák – Petr Sekula, Radek Číž, Richard Kulíšek, Robin Buček – Vojtěch Ryza (82. Ondřej Baletka), Jan Novosad, Jaroslav Novosad, Radim Gargulák (14. Zdeněk Havelka) – Petr Svoboda (63. Miroslav Martinka), Aleš Číž.V posledním podzimním kole se v I. B třídě odehrál souboj na protipólech tabulky. Hosté přijeli do Lhoty jako velký favorit. Do zápasu ale vstoupili lépe domácí, kterým se doma až tragicky nedaří. Lhota byla od začátku lepší, rychlejší, důraznější. Lidečko se rozjíždělo pomalu. Po první půlhodině vyrovnali hosté hru a dostali se do vedení. V 36. minutě dostal hostující snajpr Aleš Číž dlouhý pas a ve vápně hostí neměl problém přesně zakončit, 0:1. O sedm minut později už hosté vedli o dvě branky. Jaroslav Novosad vybojoval míč ve středu hřiště, poslal míč dopředu na Aleše Číže, domácí stoper míč Alešovi milosrdně prodloužil, Aleš si míč hlavou posunul a v nájezdu zakončil nekompromisně, 43. minuta 0:2. Do kabin se šlo, pro domácí v krajně nepříznivém stavu, přestože hráli velmi dobře a tento výsledek si nezasloužili.

Do druhého poločasu už vstoupili hosté podstatně lépe. Jenže branku dali domácí. V 50. minutě, po závaru ve vápně hostí se míč odrazil k Zeťákovi a ten propálil vše před sebou, 1:2. Po této brance měl dvě jasné tutovky hostující Aleš Číž, ale zápas nerozhodl. Rozhodnutí padlo až v 75. minutě, kdy domácí faulovali ve vápně Aleše. K pokutovému kopu se postavil Vojtěch Ryza a s přehledem proměnil, 1:3. Po této brance už domácí rezignovali a zápas se v poklidu dohrál.
Pavel Kalík, vedoucí SK Lidečka: "Tento zápas nám herně nevyšel. Ale musíme ocenit, že i přesto, že domácí byli lepším týmem, jsme dokázali zvítězit. Rozdílovým hráčem byl na hřišti Aleš Číž. Domácí si s ním nevěděli rady. My jsme s třemi body spokojeni. Domácí tým si určitě nezaslouží být poslední a věřím, že se na jaro určitě z této příčky odpoutají. Pro nás to je pohádkový podzim. Celé mužstvo, v čele s trenérem Alešem Vyškovským, zaslouží velkou pochvalu a už se těšíme na týmové ukončení."