15.08.2016

Jan Tajzler komentuje utkání Zašová - Valašská Polanka

ZAŠOVÁ - VALAŠSKÁ POLANKA 1:2 Mužstvo Valašské Polanky vůbec nebralo ohled na to, že hraje venkovní zápas. Od prvních minut se do domácích svěřenci trenéra Hajdy obuli a prakticky Zašové nenabídli míč.

ZAŠOVÁ - VALAŠSKÁ POLANKA 1:2

Mužstvo Valašské Polanky vůbec nebralo ohled na to, že hraje venkovní zápas. Od prvních minut se do domácích svěřenci trenéra Hajdy obuli a prakticky Zašové nenabídli míč. Polančané předváděli hezký kombinační fotbal, ale k brankové příležitosti se dostali až v 16. minutě, to když Stanislav Adámek nacentroval míč Davidu Mačkovi a hostující útočník hlavičkoval jen těsně nad. Psala se 23. minuta, kdy polanský tým pořádně zatopil před brankářem Hadašem, vše obstaral polanský záložník Novák, jenž přihrával na střelu Filipu Mačkovi, polanského záložníka skvělým zákrokem vychytal brankář Hadaš, i přesto se k dorážce dostal ještě Baran, ale jeho střelu srazili domácí obránci na rohový kop. Polančané nadále přehrávali domácí tým, ve 29. minutě se k trestnému kopu postavil Šafařík, dokázal obstřelit zeď, ale u tyče byl pozorný Hadaš. Až teprve 36. minuta přinesla brankovou radost na straně Valašské Polanky, David Maček připravil tutovou příležitost pro Michala Barana a mladíček v polanském dresu dokázal propálit Hadaše - 0:1. Polančané bušili na druhou brankou, skvělou akci předvedlo polanské komando ve 38. minutě, když Ondřej Adámek poslal míč Michalu Baranovi, ten jej předal Filipu Mačkovi a skvělý centr na Řezníčka skončil jen těsně mimo Hadašovu svytyni. První půle byla jednoznačná a Zašová mohla být ráda, že do šaten odcházela jen s jednobrankovým mankem.

Začátek druhé půle vyšel hostujícím skvěle, Polančané už v 51. minutě zahrávali rohový kop, po něm se vytvořil závar před Hadašem a v něm se nejlépe dokázala orientovat Filip Maček, když si míč zpracoval a nechytatelnou střelou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. V této chvíli už domácí Zašové nezbývalo nic jiného, než vyprodukovat nějaký fotbalový um, domácím borcům se však příliš nedařilo, pozorná a hlavně důrazná obrana Polančanů nepovolovala žádné ohrožení brankáře Srby. Navíc v 60. minutě mohl vedení pojistit Novák, to když mu nabil na střelu Filip Maček, hostující záložník však zamířil těsně vedle. Hostující trenér Hajda pak prostřídal hráče, Zašová na mžik ucítila šanci a nakopnutým balonem na rychlého Čaňu, jehož polanská obrana nechala bez povšimnutí, si vynutila pokutový kop, který Zašové obstaral hostující kapitán Trčka, který se snažil zachránit situaci faulem. Penaltu s přehledem proměnil Jakub Podzemný, ale to bylo vše, na co se Zašová v tomto utkání zmohla, Polančané slaví zasloužené vítězství, které mohlo být projeveno i větším rozdílem ve skóre, kdyby jen hostující hráči nemrhali šancemi.

Sestava Valašské Polanky: Srba – Trčka Roman, Šafařík – Maček Filip, Ondra David, Novák, Baran – Řezníček.

Střídali: Filgas Martin 54., Filgas Petr 62., Trčka Lukáš 70., Zemánek 87.

Sestava Zašové: Hadaš – Škrobák, Chlevišťan, Čaňo, Pavlica, Šuler, Pobořil, Krůpa, Podzemný, Bublík, Sekyra.

Střídali: Maleňák 37., Tvrdý 62., Štěpán 73.

Branky: Podzemný – Baran, Maček F.

Žluté karty: Čaňo – Trčka R.

Rozhodčí: Blažek – Zubek, Rýdel.

Ohlas k utkání: Jan Tajzler (vedoucí TJS Valašská Polanka): "My do Zašové jezdíme rádi, je tady skvělé hřiště, které má ty nejlepší předpoklady pro hru, kterou se chceme prezentovat. Myslím, že v první půli jsme domácí tým jasně přehráli a jen díky smolné koncovce jsme se nedokázali dostat do dvoubrankového vedení. Ve druhé půli jsme dokázali konečně odskočit na rozdíl dvou branek, ale díky nedorozumění v obraně jsme soupeře pustili na kontakt, závěr byl nervózní, ale mohli jsme si za to sami, musíme zapracovat na koncovce tak, abychom utkání dohrávali s větším klidem."