1.B třída - skupina A

26.09.2016

Hovězský komplex nadále trvá, Polančané na Kaštýle znovu neskórovali

Pokud se zeptáte polanského fotbalisty na neoblíbeného soupeře a neoblíbené hřiště, zcela jistě vám bez rozmýšlení odpoví Hovězí. Polančané na Horním Vsacku pravidelně nepředvádějí výkony, které odpovídají jejich postavení v tabulce i kvalitě týmu. Nejinak tomu bylo i v 8. kole, kdy se toto tradiční derby opět uskutečnilo na Kaštýle. Komplex z Hovězí potvrzují i nelítostné statistiky, za poslední čtyři utkání nedokázali Polančané na Hovězí vstřelit jedinou branku v základní hrací době. Získat ztracené sebevědomí se hráči Valašské Polanky budou pokoušet v neděli na domácí půdě, kdy přivítají celek Dolní Bečvy, utkání startuje v 15:00.

Polančané to na Hovězí měli od úvodu utkání velmi těžké, dá se říci, že v úvodu si vypracovali zdánlivou územní převahu, ale pozorná obrana domácího týmu je do ničeho nepustila. Hovězí se rozehrálo na konci druhé desetiminutovky, zmatku v obraně mohl využít Tkadlec, ale hlavičkoval těsně mimo Kolínkovu bránu. Hověžané byli nebezpeční v rohových situacích, jedna taková nastala ve 25. minutě, Kučera hlavičkoval přesně pod horní tyč, ale pohotový Kolínek jeho pokus vytáhl, hned z dalšího rohu to zkoušel ještě Kocurek, ale ten mířil mimo. Tlak domácího týmu však zasloužené ovoce přinesl, ve 39. minutě z rohového kopu poslal míč do sítě Zádilský, jeho přízemní centr nejspíš tečoval jeden z hostujících obránců a šťastná branka poslala Hovězí do vedení. Okénko v polanské obraně se objevilo ještě ve 45. minutě, kombinaci Trlici se Zádilským zakončoval druhý jmenovaný, ale nemířil přesně. První půli tak ovládl domácí tým.

Hosté z Valašské Polanky se snažili v úvodu druhé půle zlomit smůlu, která je na Kaštýle provázela, krásnou individuální akci předvedl v 59. minutě Ondřej Adámek, ale jeho rána postrádala přesnost a Rovenský nemusel ani zasahovat. V 64. minutě se po rohu dostal do zakončení David Maček, ale rozvlnil pouze boční síť domácí branky. Hovězí pak zasadilo rozhodující úder, v 65. minutě zůstal při rohovém kopu zcela nepokrytý Kučera a dokázal míč dostat do prázdné brány. Od této doby domácí tým znovu dominoval a svému soupeři už míč příliš nepůjčoval, naopak dokázal udeřit ještě jednou. V 80. minutě polanský Petr Filgas vracel míč domácím po přerušení hry, jenže asi netušil, že Juřica míč okamžitě pošle Zádilskému a ten z 25m propálil Kolínka potřetí, když polanskému brankáři prošel míč pod rukou. Hovězí tak potvrdilo, že v domácím prostředí na Polančany umí a zaslouženě si připsalo plný bodový zisk.