19.05.2017

Čerstvý ženáč Jakub Ondryáš hrdinou derby na Dolní Bečvě

D. Bečva – P. Bečva 1:3 (0:2) Hosté potvrdili v derby roli favorita, domácí naopak výkonem ukázali, že budou mít ještě velké problémy se v 1. B třídě udržet.

D. Bečva – P. Bečva 1:3 (0:2)
Hosté potvrdili v derby roli favorita, domácí naopak výkonem ukázali, že budou mít ještě velké problémy se v 1. B třídě udržet. V 10. minutě vybojoval na pravé straně míč Vašek a prudkým přízemním centrem našel ve vápně čerstvého ženáče Ondryáše, který začal své gólové derby. V 15. minutě měli domácí vyloženou šanci, ale Trna zblízka Jurajdu nepropálil. Ve 20. minutě pěkně centroval Sívek, ale krásná rybička Ondryáše neměla potřebný důraz a domácím brankář Einšpígl pokryl na čáře. Ve 22. minutě prošel výborně hrající Ondryáš celou polovinou soupeře jako nůž máslem a vyškolil všechny obránce včetně brankáře a chladnokrevně zavěsil. Hosté šli do dvoubrankového trháku.
Po přestávce ve 47. minutě vypadl centr domácích vypadl Jurajdovi z rukou a dorážku Vojkůvky blokoval v prázdné brance Balejík. V 60. minutě neudržitelný Ondryáš vybojoval na pravé straně míč a krásným centrem našel před brankou Lukáše Křenka staršího a ten nekompromisně propálil všechno, co mu stálo v cestě. Zápasy byl rozhodnut. V 62. minutě se zničehonic před hostující brankou objevil domácí Růčka, ale v tváří tvář proti Jurajdovi neuspěl. Hostující brankář ho vychytal. V závěru se domácí Drabina dostal do slibné šance, ale Jurajda byl v brance výborný. Domácí v samotném závěru vybojovali penaltu a snížili Glamošem na konečných 1:3. „Naše vítězství bylo zasloužené. Kvalita byla na naší straně. Hvězdou derby byl čerstvý ženáč Jakub Ondryáš,“ dodal k utkání asistent trenéra Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.
„Těžko hledám slova k hodnocení našeho výkonu. Zatímco Prostřední Bečva hrála svůj nejhezčí fotbal za poslední zápasy, co jsem ji viděl, my jsme byli bez bojovnosti na hřišti pouze do počtu. Takový kompars jsem si z naší strany nepředstavoval,“ řekl trenér poražené Dolní Bečvy Radek Maléř.
Branky: 90. Glamoš – 10. a 22. Ondryáš, 60. Lukáš Křenek starší.