18.05.2017

Zašová viděla zápas zvratů, bod jí seslala z nebe Trtíkova zázračná trefa

Zašová – Kateřinice 4:5 p. k. (2:1) V dramatické dohrávce brala Zašová s postupovým aspirantem z Kateřinic zlatý bod, i když v určitých chvílích měla duel skvěle rozehraný na plný bodový zisk.

Zašová – Kateřinice 4:5 p. k. (2:1)
V dramatické dohrávce brala Zašová s postupovým aspirantem z Kateřinic zlatý bod, i když v určitých chvílích měla duel skvěle rozehraný na plný bodový zisk. Pro diváka atraktivní klání však přineslo několik zvratů a nakonec došlo i na penalty. Po opatrné patnáctiminutovce udeřili jako první hosté, kdy po autu domácích Zašová totálně propadla a Drda šel na druhé straně sám na brankáře, kterého zkušeně přeloboval. Ve 25. minutě to domácí během tří minut dokonale otočili. Nejprve si Podzemný poradil s bránícím Kotrlou a Škrobák z otočky s pomocí tyče srovnal. Pak Bublík vystihl chybnou rozehrávku hostů a byl faulován. Chlevišťan dostal z penalty Zašovou do vedení. Do konce poločasu hrozily Kateřinice ze standardních situací, Hadaš držel domácí nad vodou proti možnostem Kotrly a Drdy.
Hosté po poločase poslali na hřiště mladou krev a jejich výkon šel nahoru. Přesto to byli domácí, kdo po hodině hry mohl zápas zlomit na svou stranu. Podzemný byl faulován v pokutovém území, jenže druhou penaltu kopnul Chlevišťan na to samé místo jako v prvním případě a tentokrát se Obr nenechal překvapit. I tak šla Zašová do dvoubrankového vedení, kdy se zblízka prosadil Bublík. Jenže to probudilo Kateřinice a ty předvedly obrat číslo dvě v utkání. Zašová byla najednou pozdě v soubojích, vyráběla velké množství faulů a hosté to trestali. Škrobák vyrobil zbytečnou penaltu a Doležel snížil. Pak se prosadil hlavou Kuzník a sedm minut před koncem srážel nešťastně střelu Doležela do vlastní branky Matůš. Zašová dostala těžká knokaut, ale zázračně vydolovala bod. V poslední minutě zahrál standardní situaci takřka z půli hřiště na branku Bronislav Trtík. Roli hrálo ostré slunce i podcenění brankáře Obra a míč zapadl do branky. „Bod je pro nás dobrý. My máme nyní těžký dvojzápas s postupovými aspiranty. Proto to dnes bereme všemi deseti. Je jen škoda, že jsme podruhé za sebou předvedli tragické penalty doma stejně jako předtím se Lhotou u Vsetína,“ dodal k utkání vedoucí mužstva domácích Jan Blabla.
„Výsledek je spravedlivý. První poločas nás zastihl v nedbalkách. I když jsme vedli, tak domácí dali zaslouženě dvě branky. Ve druhém poločase nastoupili mladíci Macík a Bětík a naše hra se zvedla. Podržel nás při druhé penaltě Obr. Nakonec jsme mohli i za stavu 4:4 ještě vyhrát, ale další mladíček Mikšík trefil jen domácího brankáře,“ dodal k zápasu předseda Kateřinic Jiří Kuzník starší.
Branky: 25. Škrobák, 28. Chlevišťan, 63. Bublík, 90. Bronislav Trtík – 17. Drda, 66. a 83. Doležel, 81. Jiří Kuzník mladší.

DSCN2411 DSCN2416 DSCN2420 DSCN2422 DSCN2423 DSCN2425 DSCN2426 DSCN2429 DSCN2430 DSCN2432 DSCN2434 DSCN2436 DSCN2441 DSCN2450 DSCN2452 DSCN2454 DSCN2455 DSCN2459 Katerinice