Ženy

07.11.2016

Hornobečvanské Střely remizovaly s Lubinou

Lubina – Horní Bečva 1:1 (0:0) Nedělní zápas v Lubině nepřinesl krásný fotbal, ale spíš bojovný. Na takovém terénu, na jakém hrály ženy zápas, se ani jinak hrát nedalo. Přes špatné počasí a blátivý terén rozhodčí neodložil zápas. Hrál se hodně tvrdý fotbal, se spornými zákroky, které rozhodčí občas přehlížel, ale nikdo není bezchybný.

Lubina – Horní Bečva 1:1 (0:0)

První poločas se obě mužstva spíše seznamovaly s terénem. Hrálo se spíše ve středu hřiště až na pár akcí. Nejprve měly hostující hráčky velkou šanci, když krásnou přihrávku Ireny Vašutové nedokázala do brány usměrnit Veronika Vašutová a těsně minula pravou tyčku. Poté měly šanci domácí hráčky, ale útočnice sama před brankářkou přestřelila. Poločas zakončila střelou z velké vzdálenosti hostující Šenkeříková, ale bohužel jen doprostřed branky. Poločas 0:0.
Druhý poločas začaly lépe domácí hráčky a vytvořily si velký tlak, ale nedokázaly ho využít. Naopak na druhé straně rychlý brejk přerušila domácí stopérka za cenu žluté karty. K trestnému kopu se postavila Myslikovjanová a střelou přes zeď ještě nepřekonala domácí brankařku, ta ale pouze vyrazila míč vedle branky a to využila Iva Kovalová, když pohotově doběhla vyražený míč a z velkého úhlu překonala domácí brankářku a poslala svůj tým do vedení 0:1. Síly docházely na obou stranách. Domácí hráčky si vytvořily tlak a dobývaly branku hostujícího týmu. Hostující brankářka chytla důležité balóny a to pomohlo celému týmu. I když při jednom zákroku domácí hráčka nesmyslně skluzem trefila brankářku do obličeje a vypadá to na zlomený nos, ale hostující brankářka dochytala zápas a to si zaslouží respekt. Posledních 15 minut domácí hráčky dobývaly bránu a odměnou jim bylo vyrovnání v 90 minutě. Z chumlu před brankou se odrazil míč k domácí útočnici a ta dotlačila se štěstím míč do sítě 1:1. Zápas tak i skončil a hostující hráčky si odvezly cenný bod z hřiště druhého celku tabulky.
Chci poděkovat celému týmu za bojovnost a poctivost při bránění. V zápase nebyla ani jedna žena, která by se na to vykašlala, ale bojovaly všechny jedna za druhou a takhle má fotbal vypadat. I na těžkém terénu a se silným soupeřem se ženy nevzdaly a bojovaly. Jak jsem říkal, když ženy budou takhle bojovat dále, tak budou body přibývat. Celý tým hrál na 120%, jak jsem od nich chtěl, a vyplatilo se. Ještě chci vyzvednout jednu hráčku a tou je Iva Kovalová. Poslední zápasy patří ji a konečně se dočkala i gólu, který si za svou bojovnost a formu zasloužila. Klobouk dolů před tebou, jen tak dál.