Staňte se generálním partnerem portálu Valašský fotbal Partnerstvím získáte exkluzivní plochu pro Vaši inzerci

Dozvědět se více
Zajímavosti

05.01.2021

Zpráva z Fastavu - ŠEVCI SE SEŠLI K PRVNÍMU TRÉNINKU V ROCE

Svěřenci trenéra Bohumila Páníka se hlásili na startu zimní přípravy, která ovšem nebude probíhat jako v minulých letech. FORTUNA:LIGA totiž v nabitém programu pokračuje 15. kolem již 16. ledna, kdy ševci zajíždí do Opavy.

Zlínské fotbalisty tak čekají dva týdny krátké přípravy. „Není to klasická příprava, ta je o něčem jiném. Tohle je spíše naskočení zpět na koleje a nyní je potřeba ten vlak znovu rozjet,“ řekl na úvodním tréninku trenér Bohumil Páník.

 

„Nejdůležitější bude přichystat mužstvo po psychické stránce. Poslední dva zápasy jsme herně obstáli, ale uhráli jsme pouze jeden bod. Musíme si ty zápasy vyhodnotit,“ vysledoval. 

 

Oproti minulým rokům nebude prostor pro standartní kondiční přípravu. „Hráči měli svoje tři běžecké tréninky, které doma museli splnit. Rozdýchaní jsou, nyní se zaměříme na speciální cvičení a kontrolu s míčem,“ popsal. „Během toho prvního týdne toho bude trošku víc,“ přiznal. 

 

Ševci se sešli téměř ve stejném složení, v jakém končili i rok minulý. Zlínské barvy opustil pouze Pavel Vyhnal, se kterým zlínský klub neprodloužil končící smlouvu. „Ze zdravotních důvodů chybí Hlinka a Jiráček. V dalších dnech by se k nám měl po zdravotní prohlídce připojit Matejov,“ upřesnil Páník. 

 

Na zlínské Letné se naopak hlásil brankář Stanislav Dostál, kterému byla před koncem roku  prodloužena smlouva do léta roku 2023. „Jsem rád, že jsme před svátky našli společnou řeč,“ pochvaloval si na úvodním tréninku zlínský brankář.

 

PŘÍPRAVA 

Ševci stihnou odehrát dvě přípravná utkání. 6. ledna se postaví na zlínské Vršavě druholigovému Blansku, generálku na start ligy v Opavě obstará na zlínské Letné duel s Líšní. Oba zápasy jsou veřejnosti NEPŘÍSTUPNÉ! Rádi bychom Vás přivítali aspoň na těchto přátelských utkáních, ale i v těch musíme dodržovat vládní nařízení.

 

PROGRAM

6. ledna – 1. přípravný zápas, FC FASTAV Zlín – FK Blansko (od 11:00, Sportovní areál Vlastislava Marečka)
9. ledna – 2. přípravný zápas, FC FASTAV Zlín – SK Líšeň (od 14:00, Stadion Letná - Zlín)
16. ledna – 15. kolo FORTUNA:LIGY, SFC Opava – FC FASTAV Zlín (od 14:00, Městský stadion Opava)

 

Zdroj: https://www.fcfastavzlin.cz/aktuality/novinky/sevci-se-sesli-k-prvnimu-treninku-v-roce.html