Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Zajímavosti

10.01.2021

Díky Marku Netoličkovi jsme se objevili v Polsku

Informační portál www.valasskyfotbal.com se dostal za zajímavých okolností na tiskovou konferenci u příležitosti, že se Jan Nezmar stal poradcem představenstva pro sportovní záležitosti v Podbeskidzie Bielsko-Biala.

Místopředseda fotbalového klubu z Valašského Meziříčí, jehož je informační portál www.valasskyfotbal.com mediálním partnerem, Ing. Marek Netolička je velkým fanouškem polského fotbalu a podorbně sleduje tamní fotbalové dění, východu hráčů a různé postupy. Také ve Valašském Meziříčí se na mezinárodním turnaji Valmez Cup objevily v minulosti polské mládežnické týmy. 

 

Marek Netolička nabídl našemu portálu zajímavou formu prezentace u příležitosti nástuou Jana Nezmara do služeb polského klubu Podbeskidzie Bielsko-Biala. Díky naší akreditaci nás dostal do povědomí i rámci dění v polském fotbalem a položil Janu Nezmarovi několik otázek. Ty citoval také server isport.cz. Marek Netoličkab se zná s Grzegorzem Rudynkem, což je redaktor  média Przegladu sportowego a má na starosti mj. propagaci Podbeskidzie. Tím má cestu do tolik oblíbeného polského fotbalu otevřenou. 

 

Tímto děkujeme Marku Netoličkovi za způsob propagace našeho média i z hranicemi našeho regionu. 

 

Otázky směřované na Jana Nezmara: 

Polský sportovní novinář Gregorz Rudynek, který má částečně i moravské kořeny, nasměroval někdejšího sportovního ředitele Slavie Praha Jana Nezmara do Polska. Přesněji do fotbalového klubu z více než 170-tisícové metropole v podhůří polských Beskyd, do Podbeskidzie Bielsko-Biala. Jak sdělil předseda klubu Bohdan Klys, do června bude Jan Nezmar působit v klubu jako jeho poradce. Další spolupráci předpokládá, neboť angažmá Jana Nezmara je v rámci dlouhodobého projektu rozvoje klubu. Přechod TOP manažera české fotbalové ligy k momentálně poslednímu celku polské Extraklasy je velmi zajímavou událostí a proto jsme využili možnost položit Janu Nezmarovi několik otázek na dnešní tiskové konferenci, kde klub oficiálně oznámil spolupráci s Janem Nezmarem.

Proč jste si vybral ke spolupráci Podbeskidzie?

Mé rozhodnutí spolupracovat s Podbeskidziem má několik důvodů. Jednak jsem typ člověka, který se chce stále učit a hledat nové věci a Podbeskidzie bezesporu jako klub působící v polské lize, mně může umožnit se dále rozvíjet mimo to, že chci klubu pomoci. Je zde velmi pěkný stadión, zázemí. Potkal se zde se zajímavými lidmi, kteří zde přemýšlí nejen o tom, jak by měl klub vypadat v momentální situaci, ale i do budoucna. 

Jak hodnotíte aktuální postavení klubu v tabulce a ve výhledu na jaro?

Pozice v tabulce není dobrá, to není třeba dále rozvíjet. Na podzim jsem hodně zápasů, ať už naživo, nebo na videu, Podbeskidzie se podle mě snažilo hrát velmi zajímavý fotbal, aktivní, ale všechno se ve fotbale hodnotí podle výsledků a ty nepřišly. Ať již proto, že někdy měli kousek smůly. Je jasné, že druhá část pro klub bude velmi těžká.

Jak byste srovnal českou a polskou nejvyšší fotbalovou soutěž?

Moje povědomí o klubu Podbeskidzie i o celé lize není tak velké, abych mohl provést seriózní zhodnocení. To je i jeden z důvodů proč jsme se na před domluvili na půlročním působení v roli poradce. Chovám velký respekt k polskému fotbalu a myslím si, že je zapotřebí důkladně poznat nejen prostředí klubu, ale i celé ligy. Chci, aby má případná spolupráce po půlroce dávala smysl a proto je nutné důkladně poznat klub i prostředí.

Jako bývalý Slávista, jak se těšíte na utkání s Wroclaví, kde trénuje bývalý Sparťan Víťa Lavička?

Shodou okolností jsem byl v Bielsku na zápase, kde přijel Víťa Lavička se Slaskem Wroclaw. Měli jsme spolu možnost hovořit před i po zápase. Byl to můj trenér v Liberci, je to skvělý člověk, takže setkání s ním jsou velmi příjemné a jsem rád že jsme se tu mohli potkat.