Turnaje a akce

19.03.2017

Skončila skupina B Fastav Cupu - Kýtu má Ústí, Janova uhrála přijatelnou porážku

Fastav Cup 2017 je minulostí. Dnes byla dohrána dvěma zápasy skupina B a nejlepší výchozí pozici uhájili i přes remízu s Jablůnkou fotbalisté Ústí u Vsetína. Janová na závěr svého nepodařeného turnaje prohrála s Valašskou Polankou B 3:5.

Fastav Cup 2017

Skupina B

Valašská Polanka B - Janová 5:3 (3:0)

Zápas s Janovou jsme si zkomplikovali vlastní blbostí. První poločas jsme poslali na hřiště prakticky kompletní základní sestavu, chyběl jen nemocný útočník Petr Matyáš. Byli jsme lepší, Janovou prakticky k ničemu nepustili, měli celých pětačtyřicet minut absolutně pod kontrolou. Dali jsme tři branky, mohli jsme dát další tři. Ve druhém poločase jsme se sami dostali do problémů. Vystřídali jsme, hráli více na sebe, hráči si měnili posty, z fungujícího systému hry jsme prostě udělali absolutní chaos a anarchii ve vlastních řadách. Janová vycítila šanci, dala dva góly a nám přestalo fungovat úplně všechno. Naštěstí jsme pak vedení pojistili a nakonec dokázali vyhrát 5:3.
"Nakonec jsme to vyhodnotili pozitivně, každý víme, na kterém postu je pro tým nejpotřebnější, víme, že tohle už se nesmí opakovat. Zkušenější a technicky zdatnější soupeř by toho stoprocentně dokázal využít lépe,“ řekl po zápase hráč polanské rezervy Jan Filgas.
Branky Valašské Polanky B: Martin Filgas 3, Marek Šťastný, Josef Maršálek.

Branky: Gergela - Pešek.

Ústí si remízou dokráčelo po lahodnou kýtu jako hlavní ceny pro vítěze. "V prvním poločase jsme spálili několik šancí a po chybě obrany šel soupeř do vedení. Otěže zápasu jsme převzali po přestávce. Srovnali jsme a třikrát šli sami na brankáře. Koncovka nám nevyšla," řekl k utkání trenér Ústí Radek Tilšer.

Ústí u Vsetína sehraje v případě příznivého počasí generálku na jaro doma 25. března na své přírodní trávě od 15 hodin s Valašskou Bystřici.

Jablůnka vzhledem k mnoha zraněním hráčů již žádný přípravný zápas hrát nebude.