Turnaje a akce

05.06.2023

Přes školu skvělou reprezentací VKK aneb vynikající úspěch na McDonald’s Cupu

ZŠ Velké Karlovice se prostřednictvím fotbalistů VKK skvěle ukázala na letošním turnaji McDonald’s Cup.

McDonald’s Cup je prestižní turnaj mezi základními školami. Tým Velkých Karlovic nastoupil do soutěže přímo v okresním kole. Tvořený byl výlučně fotbalisty VKK - první až třetí třída - ročník 2013 a mladší. Hráče ročníku 2013 ze 4. třídy nebylo možno vzhledem k pravidlům soutěže použít.

Okresní kolose konalo ve Valašském Meziříčí. Sešlo se pět týmů a Velké Karlovice vyhrály. Krajské kolo bylo ve Zlíně. Náš valašský zástupce opět zvítězil v konkurenci pěti týmů - vítězů okresních kol s pořádajícím Zlínem.

29. a 30. května se konalo celorepublikové finále v Uherském Hradišti. Celkem bylo 16 týmů v kategoriích - kategorie A 1. - 3 . třída - tam hrál náš zástupce. Kategorie B 4. - 5. třídy - za Zlínský kraj se účastnila Slavie Kroměříž a kategorie M - malotřídky 1. - 5. tříd z Veselé u Zlína, která svou kategorii vyhrála.

Pondělí 29. 5. 2023

Kategorie A (1. – 3.třída) = 16 týmů, 4 skupiny, postupují 2 družstva ze skupiny

6. zápas ZŠ Velké Karlovice : ZŠ Příbram 4:3

Od začátku Mc Donald´s Cupu byla výprava v počtu 8 dětí (viz.foto – František Plánka, Marek Janeka, Ellen Bambuchová, Josef Mikula, Michal Kořének, Jakub Hatlapatka, Ondřej Procházka, gólman Lukáš Pokorný), kteří se postupně probojovali přes okresní kolo ve Valašském Meziříčí, krajské kolo, které proběhlo ve Zlíně a republikové finále v Uherském Hradišti. Cesta za Svátkem fotbalu do Uherského Hradiště byla náročná, ale zážitek nezapomenutelný.

I když jsme skončili na 15. místě, tak kluci a Ellen se mezi tak velkou konkurencí neztratili!!!!

Získali jsme, teda získal FRANTIŠEK PLÁNKA ocenění za nejlepšího střelce kategorie A!!!! 15 gólů

Vedoucí výpravy: Daniela Detriková

Trenér: Robert Bambuch