Turnaje a akce

27.04.2018

Okresní výběr Vsetína se tentokrát na celorepublikové finále nepodívá

Ve Starém Městě proběhlo jarní kolo meziokresního turnaje talentované mládeže ve fotbale v kategoriích U 12 a U 13. Oba výběry OFS Vsetín skončily na třetím místě a stejnou pozici obsadily v součtu s podzimním kolem. Znamená to, že po třech letech, kdy výběr U 12 vždy dokráčel až do celostátního finále, unikla účast Vsetínu o jeden bod. Turnaj kategorie U 12
„První poločas s OFS Kroměříž zřejmě rozhodl o našem vyřazení. Nemastný neslaný výkon posadil soupeře do sedla. Druhá půle už byla podle našich představ, ale zvrátit výsledek jsme již nedokázali. Druhý zápas s OFS Uherské Hradiště byl zcela v naší režii. Domácí výběr jsme přehráli ve všech ukazatelích a zaslouženě vyhráli. Podle vývoje turnaje nám stačila s OFS Zlín remíza. Začali jsme zostra. Hned zkraje jsme se ujali vedení, nicméně soupeř otočil na 4:1. Ve druhé půli jsme se během pár minut dotáhli na 4:3 a vyrovnání vyselo na vlásku. Jenže soupeř využil chybu a znovu šel do dvougólového vedení. Tato situace se opakovala ještě jednou. Po brejku jsme nakonec prohráli 6:4. Slavná věta skvělého hráče trenéra minulosti pana Pospíchala, že „fotbal nemá logiku“ se na tomto turnaji plně potvrdila. Do dalších bojů postoupilo Uherské Hradiště, i když získali jen jeden bod. No v součtu s podzimem to stačilo na prvenství,“ řekl k průběhu zápasů vsetínského výběru kategorie U 12 vedoucí mužstva Josef Fojtík.
„Protože z různých důvodů jsme měli víc jak třetinu o rok mladších borců, musíme do dalšího ročníku koukat optimisticky. A hráči Pavlačka, Koňařík a Cauzzo nás o tom přesvědčili,“ dodal Josef Fojtík.
Výsledky OFS Vsetín:
OFS Vsetín - OFS Kroměříž 2:4
Branky: Thomas Cauzzo a Vašek Veselý.
OFS Vsetín - OFS Uh. Hradiště 4:2
Branky: Thomas Cauzzo 3, Michal Kocián.
OFS Vsetín - OFS Zlín 4:6
Branky: Adam Pavlačka 2, Kuba Růčka a Radim Zavadil.
Reprezentovali: Jiří Gášek, Adam Pavlačka a Ondřej Horák (FC Velké Karlovice+Karolinka) Robert Koňařík, Thomas Cauzzo a Tomáš Golasovský (SK Zašová 1926) Václav Veselý a Radim Zavadil (TJ Sokol Jarcová) Jakub Růčka a Martin Glamoš (FC Dolní Bečva) Jan Zrník (FK Jablůnka) Michal Kocián (FC Rožnov pod Radhoštěm) Josef Sommer (FK Liptál) Radim Bětík (TJ Sokol Kateřinice) Viktor Nový (TJ Sokol Hutisko-Solanec) a Tobiáš Třetina (TJ Sokol Ratiboř). Trenéři Roman Dobeš a Jaroslav Heger, vedoucí mužstva Josef Fojtík a Karel Březáček.
Nejlepším hráčem výběru byl Robert Koňařík.
Turnaj kategorie U 13
„Tato doplňková kategorie byla neskutečně vyrovnaná, co se týče herního projevu. Ve všech zápasech rozhodovala efektivnost zakončení. My jsme tak byli úspěšní v prvním zápase s Kroměříží. Duely s Uh. Hradištěm a Zlínem jsme prohráli jen a jen proto, že jsme neproměnili spoustu šancí, do kterých se naši kluci dostal,“ řekl vedoucí mužstva Josef Fojtík.
OFS Vsetín - OFS Kroměříž 7:6
Branky: Honza Ostřanský 3, Filip Gajdoš 2, Martin Jurajda a Tom Včelica.
OFS Vsetín - OFS Uh. Hradiště 1:3
Branka: Tom Krba.
OFS Vsetín - OFS Zlín 1:4
Branky: Filip Gajdoš.
Reprezentovali: František Novák a Lukáš Hyžák (SK Lidečko) Tomáš Včelica a Michal Dorňák (TJ Sokol Valašská Polanka) Tomáš Rusek a Radek Kovalčík (FK Jablůnka) Filip Gajdoš a Jan Ostřanský (TJ Sokol Hošťálková) Lukáš Slovák (SK Hrachovec), Jáchym Němec (TJ Sokol Podlesí), Adam Vojkůvka (FC Dolní Bečva), Martin Jurajda (FK Vigantice), Tomáš Krba (TJ Sokol Růžďka) a Tomáš Baránek (FC Valašské Příkazy). Trenéři Roman Dobeš a Jaroslav Heger, vedoucí mužstva Josef Fojtík a Karel Březáček.
Nejlepším hráčem výběru byl Tomáš Krba.

U12
Popis foto U-12 tmavá zelená:
Horní řada zleva: Karel Březáček, Jarda Heger, Roman Dobeš a Josef Fojtík.
Prostřední řada zleva: Honza Zrník, Martin Glamoš, Pepa Sommer, Kuba Růčka, Tobiáš Třetina, Radim Zavadil, Michal Kocián a Jirka Gášek.
Přední řada zleva: Viktor Nový, Thomas Cauzzo, Vašek Veselý, Ondra Horák, Adam Pavlačka, Tom Golasovský, Radim Bětík a Robert Koňařík.