Turnaje a akce

25.07.2016

Horní Bečva posílena o bratry Zetochy opanovala turnaj v Černé Vodě

Vítězný přípravný turnaj mají v Černé Vodě na Jesenicku mají za sebou fotbalisté Horní Bečvy. Posíleni svými odchovanci a v současné době hráči Rožnova-  bratry Filipem a Martinem Zetochou, neměli v turnaji konkurenci.

Výsledky:

Skorozsice (Polsko) - Horní Bečva 1:3, branky: Martin Zetocha 2, Filip Zetocha.

Žulová - Černá Voda 1:0

0 3. místo:

Černá Voda - Skorozsice 4:2

Finále:

Žulová - Horní Bečva 0:5, branky: Jakub Vašut 3, Dvorský, Filip Zetocha.

"První zápas jsme sehráli s polský týmem, loňským vítězem turnaje. Všechny zápasy se hrály na dvakrát třicet minut. Soupeře jsme přestříleli 7:1. V prvním poločase jsme hrozili hlavně po rohových kopech, na tutové šance to bylo jedna jedna. Tu naši neproměnil Dvorský po křídelním úniku Filipa Zetochy. Gól mohl dát již z předchozí akce Filip Zetocha, ale jeho únik byl zastaven nesmyslně posouzeným ofsajdem. První branku dal Martin Zetocha z přímého kopu, u druhé asistoval Ondrovi Bártkovi, jehož střelu dorazil Filip Zetocha. Poločas uzavřela možnost Jakuba Vašuta, ale domácí brankář si s jeho pokusem poradil. Po přestávce si Martin Zetocha pohrál s obránci a bylo rozhodnuto. Branku jsme dostali z naší jediné chyby v turnaji. Ve finále nás měl čekat papírově těžší soupeř, ale měli jsem zápas opět jednoznačně pod kontrolou. Hvězdou zápasu byl Jakub Vašut, který tři branky dal a na další dvě nahrál. Nastoupil za nás i Berka, který působí v Zubří, ale v jasné šanci nepropálil gólmana. Vašut dal první dvě branky po přihrávkách Vaníčka. Pak se z otočky prosadil Dvorský. Pak byl v akci Bártek, jednou zbrkle zakončil, podruhé jeho akci nedokončil v branku Vašut. Po pasu Randy trefil Vašut břevno. Hattrick dokončil Jakub Vašut ve 49. minutě. U páté branky ustál penaltový zákrok Filip Zetocha a zakončil do prázdné branky. Fungovala nám perfektně stoperská dvojice Randa, Berka," okomentoval podrobně turnaj vedoucí mužstva Horní Bečvy Lukáš Roučka.

A na závěr poděkoval: "Chtěl bych poděkovat Petr Berkovi a bratrům Zetochovým, kteří si přišli na turnaj zahrát za svůj mateřský klub a děkujeme také fanouškům, kteří nás jeli podpořit. Turnaj sloužil k vyzkoušení všech hráčů, i když pár nám jich chybělo. Teď nás čeká 28. zápas se Zubří B a 2. srpna generálka se Zašovou."