Turnaje a akce

23.06.2022

Austin Future Cup v Liptále vyhrála FC Poruba

V sobotu 18.6.2022 se v Liptále uskutečnil již druhý ročník mládežnického fotbalového turnaje Austin Future Cup 2022, na kterém se potkaly přední týmy kategorie U10 z Moravy a Slovenska.

FC Fastav Zlín, FC Poruba, MFK Vítkovice, Juventus Žilina a další vynikající týmy, včetně domácího FK Liptál a jejich spřáteleného slovenského klubu MFK Stará Ľubovňa.

Turnaj se konal za krásného slunečného počasí pod hlavičkou Valašské fotbalové akademie (VFA) za podpory generálních partnerů Austin Detonator s.r.o. a obce Liptál.

Pořadatelé navázali na historii a osvědčený model z loňského roku, kdy se ve dvou základních skupinách bojovalo o postup do dvou finálových skupin. Prvních osm týmů sehrálo tzv. Ligu mistrů, týmy na 9. a 15. místě pak COPA Walachia. Pro účastníky tím pádem byla připravená velká porce herních minut (165 minut), ve kterých se bojovalo naplno a na hraně dovedností hráčů. Fanoušci zpívali chorály a hnali své „bojovníky“ kupředu. Skvělou fotbalovou kulisu a atmosféru podtrhl výborný moderátor Stanko Kubín, který byl i přes tropické počasí neúnavný a vtipný od ranních hodin až do úplného konce turnaje.

Vítězem celého turnaje se stali po skvělém bojovném výkonu borci z FC Poruba, druhé místo si odvezl slovenský celek MŠK Púchov a třetí místo obsadil tým MFK Bytča, který se na turnaji prezentoval sympatickým výkonem. Nicméně pro organizátory turnaje, fanoušky a rodiče byly vítězové všechny zúčastněné děti. Bylo vidět, že fotbal milují a my věříme, že s pomocí všech sponzorů a příznivců jsme je v tom podpořili.