08.11.2021

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 8. listopadu

Jak si v uplynulém týdnu vedla vsetínská mládež?

Derby U 12 s Valašským Meziříčím

I když se to výsledkově nezdá, proti Valašskému Meziříčí jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů vůbec.
Minimálně první třetinu (30 minut) jsme byli naprosto dominantní a stále na míči. Naše hra měla opravdu vysokou úroveň a škoda jen neproměněných šancí. Dvakrát jsme nastřelili brankovou konstrukci a několikrát se vyznamenal výborný brankář hostů, když vytěsnil naše pumelenice na rohy.
Výkony našich hráčů byly včera až na některé jedince naprosto perfektní, takhle si představuji bojovnost, týmovost a odhodlání, porvat se s kvalitním soupeřem.
Valmez má ve svých řádách 3-4 opravdu nadstanardní hráče, kteří mají výborné zakončení a tak jim stačil vždy na gól nějaký rychlý individuální únik a přečíslení.
My takové hráče ještě nemáme, aby nám rozhodovali zápas, ale pomaličku se posouváme a to zdravé a kvalitní jádro, které táhne celý tým se zlepšuje trénink od tréninku. Jen vás žádám a prosím, nevynechávejte jediný trénink ani teď po sezóně, pokud to není nutné. Opravdu trénovat 1- 2x týdně v této soutěži je naprosto nedostačující, nikam se moc fotbalově neposunete a hlavně na to doplácí ti poctiví, neboť fotbal je týmový sport a sehranost je základ.
Když budeme trpěliví a navážeme na včerejší výkony, brzy se dočkáme i výsledkových úspěchů, to se vůbec nebojím.

FC VSETÍN - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:7

Branka : Hořelka Filip

Sestava: Krejčí Onrda, Výchopeň Honza
Hořelka Filda, Metelka Cyrda, Filgas Kuba, Trochta Mára, Surý Víťa, Augusta Honza, Lukáš Tom, Děckuláček Tad, Zbranek Míša, Nerodil Kuba, Výchopeň Maty, Varaja Vojta, Varaja Davča.

Martin Zbranek

U 13 vysoko přehrála Valmez

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 10:1

Až v posledním kole podzimní části jsme konečně bodovali a mohli si radostně zakřičet. Oproti předcházejícím zápasům jsme to tentokrát byli my, kdo byl více na polovině soupeře. Naše převaha se pomalu projevila i gólově. 6x se trefil Čips, 2x Štěpa, 1x Jirka a 1x Adam. Do ideálu sice měla naše hra daleko, ale jedeme dál. Snad to časem bude lepší a lepší.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Kristian Nosek (Kikoš), Štěpa Evják, Tom Gurný, Adam Tkadlec.

Martin Nikolén

U 14 padla s Třincem

Dnes pod umělým osvětlením hrajeme odvetu s Třincem. Po velice dobrém výkonu ve středu u Ocelářů jsem byl hodně zvědavý, zda dokážeme podobný výkon zopakovat i doma. V první půlce (zejména prvních 20 minut) jsem byl milé překvapen, že to zvládáme a držíme vysoké tempo hry. Celkem "laciné" branky v naší síti (dvakrát po rohu a jednou z velké dálky) v rozmezí šesti minut trošku sráží naše odhodlání, ale první půli hodnotím velice kladně.

Po přestávce nám s přibývajícím časem dochází šťáva a taky nám rozhodně "nepomáhá" 5 stejných gólů z velké a hodně velké dálky. Je fakt, že dnešní utkání výrazně ovlivnil rozdílový hráč (Kuba Bujok) autor sedmi branek. Nicméně bych rád viděl, že se z jedné/dvou svých chyb poučíme a pokud tento hráč kope odkudkoliv "obloučky" na bránu. Musím přece změnit svůj přístup a postavení, které evidentně nefunguje.
Ve hře to dnes nebylo zlé - je vidět posun mnoha kluků. Umím si živě představit, že hrát proti Třinci "bez" Kuby Bujáka - byl by to mnohem vyrovnanější boj. Krom několika solidních výkonů bych dnes vyzdvihl výborný výkon Petra na novém postu ! Snad se nám podaří rychle zapomenout na 8 opravdu zbytečně obdržených branek a připravit se na kvalitní výkon v posledním letošním mistráku.

Vsetín - Třinec 0:11 (0:3)

Radim Dobeš

U 15 naopak Třinec vysoko porazila

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2  Filák, 1 Kročil, 1 Jašek, 1 Zezula, 1 Filgas, 1 Kalabus M.

Na konci podzimní části této sezóny k nám zavítali na odvetné utkání kluci z Třince. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. Našim Davidům se povedlo v 15' a 16' vsítit krásné góly, jenž nás uklidnily a po zbytek 1. poločasu jsme soupeře k ničemu nepustili. Ve 2. půli střídáme, zkoušíme prohodit mezi sebou krajní záložníky a následně měníme rozestavení. Obraz hry se částečně mění a vyrovnává. Kluci z Třince se prezentovali způsobem hry, který byl více než sympatický, za což jim patří můj dík, protože dokonale prověřovali naše hráče. Mé poděkování patří i našemu brankářovi z U14 Martinovi s jakým klidem přistupuje ke každé minutě v tomto utkání. Dnes se nám potvrdilo to, že našeho šutera Maxe začínají soupeři hlídat více a více. Ovšem my máme v týmu i jiné střelce :-) !!! A že bylo se na co dívat, tak to všichni diváci musí potvrdit, protože výstavní zakončení všech střelců 2. poločasu byly exklusivní. Takže to u nás není jen o jednom hráči, jak by se mohlo podle posledních utkáních zdát, a to je pro náš tým skvělá zpráva a pro soupeře složitější.

Příští víkend jedem do Hlučína, kde se utkáme s přímým konkurentem o 3. místo.

Tomáš Drábek

U 17 po přestávce jasně přehrála Kroměříž

První dějství se nám povedlo jen golově. Čtyři šance - dva goly, za produktivitu tedy pochvala, ale herně byla Slávie jednoznačně lepší. Měli jsme kliku, že své šance hosté zahazovali.
Poločasová střídání nám velmi pomohla a na hřišti bylo zřejmé, kdo byl favorit utkání.
Luky se na rozdíl od Tondy mohl jen kochat výbornou hrou svého týmu a skore se zastavilo na šťastné sedmičce.

FC VSETÍN - SLAVIE KROMĚŘÍŽ B 7-1 ( 2-1 )

BRANKY : 3x DOBEŠ, po 1 ŘEZNÍČEK, LECKÉŠI, KOPŘIVA, VANĚK. Hosté ve 45.vlastní.

SESTAVA : PTÁČEK ( 46. HYŽÁK ), CABRAS, ŠMARDA, KONEČNÝ, ŠČUKA ( 46. SOMMER ), ŠVAGERA A ( 46. FILIP ), LECKÉŠI, KUSÁK, ŠVAGERA O, ŘEZNÍČEK ( 61. KOPŘIVA ), DOBEŠ ( 64. VANĚK ).

Roman Dobeš

Také U 19 proti Kroměříži úspěšná

V první půli jsem se ujali vedení Samiecem po asistenci Ondry Dobeše a další šance na gól Rodkem, Samiecem a Jančinou nevyužili.
V takto důležitém zápase o body to mohlo být stresující.
Do druhého poločasu však vstupujeme famózně a za pět minut vedeme 3:0 po gólech Žídka a Horáka. I když Kroměříž byl po celé utkání více na míči dokázali jsme být produktivnější v zakončení a mohli jsme přidat další góly. Za stavu 3:1 opět rozhodl utkání gólem střídající Řezníček po příhře Valdy.

Sestava: De Gano, Satín, Rodek, Orság, Dobeš O., Jančina, Durmon, Di Maio (33. Horák), Dobeš A. (69. Řezníček), Žídek, Samiec (83. Pniok).

Branky: Samiec, Žídek, Horák, Řezníček.