31.01.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 31. ledna

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži uplynulý týden.

U 10 ve Zlíně

V neděli dopoledne zajíždíme do nedalekého Zlína, kde hrajeme přátelský zápas proti FC Fastavu Zlín U11.
Hrajeme 5+1 a starší kluci 7+1 na krásně upravené umělé trávě. Prvních 30 minut hrajeme celkem dobře a máme i tří gólový náskok. Druhá třicetiminutovka se odehrává ve vzájemných vlnách, Zlín tlačí a dává góly a my korigujeme výsledek taky pěknými brankami.
Třetí dvacetiminutovou část jsme fyzicky moc nezvládli. Celkem 50 minut zápasu hrajeme bez střídání. Zlín toho ke konci patřičně využil a gólově i herně nás přehrál.
Góly jsem přesně nepočítal a o to tak úplně nešlo... Celkem 30 gólů určitě padlo a Vsetín vsítil něco okolo 13 branek. Za mě, povedené nedělní dopoledne, kde jme odehráli slušnou porci herních minut.

Branky: Trnka, Krátký, Polčák, Šuráń , Vlček, Vyškovský.

Sestava: Trnka, Krátký, Polčák, Vlček, Vyškovský, Hulan, Syniuk.

Vojtěch Polčák

Také U 11 na Vršavě

V přípravném zápase s mužstvem FC FASTAV ZLÍN U11 si hráči Vsetína U 11 vyzkoušeli dobu zápasu 3x30min, která nás čeká od příští sezony v mistrovských zápasech. Velikost hřiště ,počet hráčů 7+1 a soupeř ze Zlína odpovídal tomu na co se musíme od příští sezony připravit .Zápas nás prověřil po všech stránkách a ukázal slabiny na kterých musíme nadále pracovat.

Sestava: Dvořák Vojtěch, Varaja Vojtěch, Šuráń Jan, Augusta Jan, Vychopeń Jan, Vychopeń Matyáš, Figas Jakub, Mikula Lukáš.

Marek Hošťálek.

U 19 doma proti Valmezu

Vsetín - Valašské Meziříčí 5:3 (1:1)
Sestava: Freund (45. Ptáček), Horák, Rodek, Dobeš (25.Řezníček), Cabras (85.Ščuka), Jančina, Di Maio, Leckéši (70. Kusák), Mikuš, Samiec, Zbranek.

Branky: Samiec 2, Jančina, Zbranek 2.

Přípravné utkání dvou divizních celků sousedících v tabulce přineslo očekávanou kvalitu. Po tlaku v prvních 20´jsme měli 3 šance, když hosté vykopávali již po překonaném brankáři z brankové čáry.
Po ojedinělém útoku však prohráváme 0:1. Do poločasu vyrovnáváme Samiecem po akci Mikuše na 1:1.
V zápase se blýskl Jančina, který svými 2 góly přispěl k výhře a dalšími akcemi v ofenzívě po pravé straně neustále aktivně zaměstnával obranu Valmezu. V naší sestavě se za absentující hráče objevili hráči z U 17, kteří určitě nezklamali. K vůli zranění však nedohráli Dobeš a Samiec.

Jaroslav Kulhaj

U 13 - Gólové hody na soustředění v Brumově
FC Brumov - FC Vsetín 12:12

V rámci soustředění v Brumově jsme sehráli proti místním mladším žákům přípravné utkání. Jelikož jsme na soustředění nakonec dorazili pouze v sedmi hráčích, domluvili jsme se s domácím trenérem, že budeme hrát 6+1.
My jsme hráli bez střídání, domácí měli výhodu asi třech hráčů na střídání. Kluci ale bojovali, nikdo se nepřihlásil, že již nemůže a že by chtěl střídat.

V utkání jsme střídali pěkné momenty se slabšími. Výsledné skóre hovoří za vše. Opět škoda nevyužitých tutovek, kdy jsme se ocitli několikrát sami před prázdnou bránou. Naše branky vsítili tito hráči - Adam 6x, Miky 3x, Štěpa 1x, Mira 1x a Jindra 1x.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Mira Řezáč, Štěpa Evják, Adam Tkadlec, Kristian Nosek (Kikoš).

Martin Nikolén

U 15 v Porubě

1. FC Poruba - FC Vsetín 10:2 (5:1)

Sestava:
Drábek, Dronek, Erban, Filák, Hajda, Hrabovský, Králík, Jašek, Palát, Sedlák, Zezula, Zbranek.

Góly: 1 × Filák 1 × Zbranek.

Na úvod se vrátím k přátelskému utkání konanému ve středu 26. ledna, které jsme odehráli proti sd Tj Sokol Jarcová/FK Jablůnka. Opět po dohodě s mým trenérským protějškem Milanem hrajeme 3 × 30 minut. Byl jsem zvědav jak se naši hráči poperou s handikepem, jenž spočíval v pondělní velmi tvrdé tréninkové jednotce ve Fighters centru u Martina Hona. Všechny hráče bez výjimky bolí spodní část těla tak, že někteří chodí s problémy. Ovšem po kvalitní rozcvičce jdeme do utkání s odhodláním zkoušet nové úkoly. Ty se nám daří plnit s drobnými výhradami, ale daří. Utkání přináší mnoho gólových příležitostí, šancí a samotných gólů. Z mého pohledu toto vsunuté utkání mělo za úkol nalít klukům novou krev do žil po velmi náročném lednovém programu. Ve středu jsem přesvědčen, že tato skutečnost byla splněna na 110%. Zároveň děkuji soupeři, že odehrál celé utkání ve vysokém tempu a nevypustili ani jeden souboj.

K dnešnímu utkání odjíždíme v okleštěné sestavě. S díky přijímám nabídku Tomáše Králíka (2008), jejichž utkání bylo kvůli karanténě zrušeno. Máme tím pádem aspoň jednoho hráče na střídání a to jdeme hrát proti ligovému týmu z Poruby. Opět vynikající kondičně laděné utkání, kterě patří bezesporu k našemu lednovému náročnému programu. Na klucích je vidět ranní únava od samotného úvodu utkání. Snaha se nám upřít nedá, ale to je málo. Propadáme opět v osobních soubojích, jako bychom se jich báli. Postavení do těchto soubojů je tragické. Rozehra vázne, nepřesnosti se množí a nasazení z naší strany jde dolů. Tomu odpovídá průběh celého utkání. Neúčast hráčů ze základní sestavy je znatelná. Na druhou stranu je pro kluky na hřišti minutáž v takovémto utkání k nezaplacení pro jejich další růst a posun. Troufnu si říct, že dnes jsme navíc stejně neměli. Soupeř hrál velmi jednoduše a prakticky. Nám se daří kombinovat až po soupeřovu šestnáctku. Dál nás už soupeř nepustil. Od příštího týdne už redukujeme silově/kondiční složku a jdeme se věnovat více hrám a kopané. Tak pevně věřím v návraty kluků z karantén, dovolených a zranění. Pokud kluci vydržíme v nastaveném tempu, bude jen otázkou krátkého času a Vaše herní pohoda z podzimu se vrátí a budeme ještě silnější!!! V pondělí sraz ve Fighters centrum Spartakus Vsetín.