Vojenské podmínky U 17

FC VSETÍN - FC VYŠKOV 6:2 (4:0)

Branky:  2 LECKÉŠI, po 1 KOPŘIVA, KUSÁK, CABRAS, ŠVAGERA A.

Ruční úklid sněhové nadílky začal už v 7,30h. Díky značné píli a nakonec i výpomoci techniky se dnešní mač mohl odehrát.
Hřiště přesto zůstalo na mnoha místech kluzké, ale oba týmy se dokázaly popasovat s touto překážkou.
Hosté byli silní na míči a dobře kombinovali, nám se po zisku míče dařily rychlé kontry a branky jsme stříleli my.
Druhá půle byla vyrovnanější, čemuž odpovídá výsledek 2:2. Náročné podmínky byly pro všechny hráče dobrou zkušeností.

Všem, kdo dnes pomohli s úklidem sněhu patří VELKÉ DÍKY!

Roman Dobeš

U 19 porazila muže SD Hošťálková/Kateřinice B 12:2.

Branky: Jančina 3, Zbranek 3, Di-Maio 2, Samiec 2, Durmon 1, Mikuš 1.

U 8 na turnaji v Zašové

Po delší době si zahrála kategorie ročníku 2014 turnaj v Zašové, pro některé hráče to byl dokonce úplně první turnaj. V prvních zápasech to bylo spíše o rozkoukávání se, v dalších utkáních byl už výkon o malinko lepší. Po vyhodnocení a udělení pohárů měli kluci ještě možnost si zahrát zápasy s Hošťálkovou a Zašovou, což všichni uvítali a s chutí si zahráli.

Kluci si určitě turnaj užili a věřím, že si brzy zahrají další zápasy.

Lukáš Fujerik

Přestřelka U 15 s Valmezem

Vsetín - Valašské Meziříčí 6:7

Sestava:
Drábek, Dronek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Hrabovský, Jašek, Kročil, Palát, Sedlák, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 4 × Filák, 1 × Hajda, 1 × Zbranek.

Dnes k nám zavítal valašský rival z Valašského Meziříčí. Po dohodě s mým kamarádem a trenérským kolegou Ondrou hrajeme 3 × 30 minut. Jen na okraj podotýkám, že dnešnímu utkání by více slušely brusle než kopačky. Ledové plotny, přemrzlá umělka a sníh. Jsme přece v lednu, ne? Všichni mají podmínky stejné. Soupeři z Valmezu patří jednoznačně první dvě třetiny a mé uznání, že se s tímto terénem poprali lépe než my. Z našich kluků byla hned od úvodu cítit únava a neschopnost držet se soupeřem krok v těchto podmínkách. Ve všech dovednostech byl soupeř jednoznačně o krok před námi. Proto první dvě třetiny ztrácíme a propadáme. Do třetí třetiny měníme strany a našim klukům vychází úvod. v 71 minutě už vedeme. Za zmínku stojí krásná střela z přímého kopu ze 40 metrů našeho kapitána Tomáše, která vymetá pavučinu a obrací utkání ve náš prospěch = 5:4! Fotbalová paráda, nádhera atd., jenž mi vrací chuť do práce. Po té kluci opět a v tomto utkání už po několikáté vypouštějí vše to, co nás zdobilo poslední měsíce, resp. prvních 10 minut třetí třetiny. Soupeř toho zkušeně využívá ve svůj prospěch.

V dalším týdnu jedem do Poruby.

Tomáš Drábek

U 14 prohrála s Valmezem 0:7

První letošní domácí utkání hrajeme proti klukům z Valmezu. Hřiště, i když není ideální, je znatelně lepší než v dopoledním zápase U15-tek. Nám dělá povrch větší problém - soupeř je viditelně pohyblivější a slušně kombinuje i v těchto podmínkách. Největší rozdíl je ovšem v osobních soubojích - odpadáváme jak přezrále ovoce - nikdo z našich jakoby vůbec neočekával, že se soupeř do něj ramenem opře. Smutné je, že v tomto aspektu zaostávají všichni naši kluci. V útočné fázi jsme 60 minut bezzubí - až Manina v útoku sem tam větrá obranu soupeře a pokouší se ohrozit golmana hostů. Dnes je velice složité někoho pochválit - snad jen Kurťa na levém beku předvedl ve druhé půli slušnou práci. Něco padlo po zápase - něco si ještě řekneme v úterý, ale stále zůstává, že bez tréninku to nejde a rovněž dnes bylo pěkně vidět, že i předzápasový program je třeba "přizpůsobit".