14.02.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 14. února

Podívejme se na aktuální dění ve vsetínské mládeži uplynulý týden.

U 12 proti Hlučínu 3:11

S trenérem jsme se domluvili, že budeme hrát od šestnáctky po šestnáctku a uděláme to trochu i kondičně náročnější. Hlučín byl lepším týmem, hlavně po pohybové a technické stránce a zaslouženě vyhrál.  My jsme si také vytvořili brankové příležitosti a pěkné akce, ale bylo jich za 90 minut dost málo. Ve hře nás nejvíce brzdila rozehrávka a pohyb bez míče. Věřím, že se to do dalších zápasů zlepší.

Lukáš Fujerik

U 15 proti Zlínu 2:10

Minulý víkend jsme měli sehrát utkání s FC Hlučín. O tomto víkendu jsme měli hrát s Karvinou. COVID prevít zaúřadoval a tak z anglického týdne zbylo "pouze" jedno přípravné utkání a to proti FASTAVU Zlín. To pouze je v uvozovkách záměrně. Bylo to velmi kvalitní přátelské utkání, za které bych chtěl náš tým pochválit. Ale mohli jsme mít v nohách a hlavách o dvě kvalitní utkání víc! Co už, člověk míní a život mění.

Dnešní sehrané utkání hodnotím velmi pozitivně, neboť tak s chutí hrající partu už jsem dlouho neviděl a přiznám se, že jsem na to už dlouho čekal. Zvolnění v silové a kondiční přípravě s postupným přechodem do cvičení a her s větším počtem minut strávených s balónem je vidět. Jedno je však jasné. Jarní část nebude vůbec jednoduchá, ba naopak. Proto nechceme v našem tempu polevit a prázdniny, neprázdniny, trénujeme na 100% i v menším počtu hráčů. K vidění byly velmi kvalitní kombinační akce jak s postupným útokem, tak s rychlým přechodem k soupeřově bráně.

Ano, někdo může namítnout, že výsledek je děsivý. Pro nás je důležité jak k tomu výsledku došlo. Hrát s ligovým klubem je vždy náročné i když přijede v nekompletní sestavě. Rozdíly jsou viditelné, ale ne propastné. Více takových utkání by dokázalo naše hráče posunovat dále a dále. Subjektivním okem trenéra jste hráli velmi dobře. Za drobné chyby, nedostupování ve vápně a rychlou prací soupeře s míčem jsme byli v 1. poločase po zásluze potrestáni, i když herně to opravdu nebylo špatné. Jen kdybychom proměňovali šance procentuálně stejně jako kluci ze Zlína. Tady opravdu chybí ta herní praxe, jenž opravdu nelze ničím jiným nahradit, než hrou samotnou. Ve 2. poločase jsme dlouho drželi se soupeřem krok, a lehce je kombinačně přehrávali. Ovšem soupeř je liga a chyby dokáže potrestat nekompromisně!

Tomáš Drábek

U 19 jasně přehrála Vyškov 9:1

Góly: Jančina 2, Rodek, Zbranek, Horák, Di Maio, Durmon, Dobeš, Ščuka.

Dnes jsme přivítali vedoucí celek KP dorostu z Vyškova a ti na nás vyjeli bez respektu agresivně a patřil jim úvod utkání než jsme naše hráče srovnali do zápasu.
Do poločasu jsme již splnili normu 5 vstřelených gólů v přípravných utkáních.
Skóre jsme pak navýšili ve druhém poločase a nesoustředěním se v obranné fázi nechali vyniknout několika zákroky dobře chytajícího De Gana .
Na gólech se "nevídaně" podepsalo 8 hráčů naší sestavy.

Jaroslav Kulhaj

U 13 1:11 v Hranicích

Pořádnou fotbalovou facku jsme dnes dostali od hráčů Hranic. Na jejich pohyb jsme jen těžko reagovali, v osobních soubojích jsme málokdy vyšli vítězně, přesně přihrát se nám taktéž moc nedařilo. Do 15.minuty jsme drželi bezbrankový stav, poté ale již branky v naší síti začaly přibývat. Jediný náš gól vsítil Jindra.

Jen pro zajímavost, od začátku roku mají více jak 70% účasti na trénincích pouze Mira, Miky a Kikoš. Osm hráčů nebylo ani na polovině všech tréninků. Říká se, že jak trénuješ, tak hraješ. Takže jsme dnes vlastně navíc ani neměli.

Martin Nikolén

U 14 porazila 10:5 Nový Jičín

Za krásného počasí dnes na umělce hostíme účastníka krajského přeboru starších žáků - kluky z Nového Jičína (tudíž mix r.07/08). Bohužel nám na poslední chvíli přibývá omluvenek - proto si vypomáháme kluky z U 15 (děkujeme za pomoc) i s o prázdninách "nudícím se Jakym" - se přišel po letech proběhnout s kamarády - rovněž děkujeme.

Do utkání vstupujeme s velkou chutí - je vidět, že výpomoc fotbalistů vlévá živou vodu do žil našich kluků - a každý jeden borec kádru U 14 si hned víc věří a celkově je herní projev celého týmu okamžitě o level výše. Tohle dlouhodobě víme a dneškem se v tom jen můžeme utvrdit.

Kluky protáčíme po 15 minutách, protože dnes hrajeme 2x 45minut - všichni si zahrají dostatečnou minutáž. Je potřeba pochválit i hostující hráče - byť několik kluků z Jičína je menší postavy, jejich chuť, rvavost a šikovnost dělá našim nejednou velký problém. Utkání zcela jistě splnilo svůj účel - kluky chválím, bylo to dnes opravdu slušné a borci si po delší době opět užili pocit vítězství.
Příští sobotu si dáme odvetu v Jičíně a už nyní jsem zvědavý, jak to bude vypadat.

Radim Dobeš

U 17 prohrála 3:4 s Valašským Meziříčím

SOUPEŘ BYL 60 MINut ŠIKOVNĚJŠÍM TÝMEM. NÁŠ PROFESORSKÝ PŘÍSTUP NEMOHL S BOJOVNĚ NASTAVENÝMI HOSTY SLAVIT ÚSPĚCH.
ANI V ÚVODU DRUHÉ PŮLE JSME NEBYLI OCHOTNI PŘIDAT, A TAK VALMEZ NAVÝŠIL SKORE AŽ NA 1:4.
NAŠTĚSTÍ KLUKY ČTVRTÁ BRANKA PROBUDILA A NÁSLEDNÝCH 30 MINUT JSME PŘEDVÁDĚLI KONEČNĚ AKTIVNÍ, NÁPADITÝ FOTBAL SE SPOUSTOU KRÁSNÝCH AKCÍ A VELKÝCH ŠANCÍ. BOHUŽEL TY NEJVĚTŠÍ, DVAKRÁT DO PRÁZDNÉ Z MALÉHO VÁPNA A ANI PENALTU V 85. MINUTĚ SE NAŠIM STŘELCŮM NEPOVEDLO PROMĚNIT.
ÚVODNÍ HODINA HRY BYLA Z NAŠÍ STRANY VELMI MIZERNÁ,  AVŠAK ZA OCHOTU ZVRÁTIT NEPŘÍZNIVÝ STAV TÝM MUSÍM POCHVÁLIT. JEN NAŠE NEŠIKOVNOST V ZAKONČENÍ ZAMEZILA VELKÉMU OBRATU.