Jak si v uplynulém týdnu vedla vsetínská mládež?

U 10 prohrála s Rajnochovicemi 4:9. Branky: Jan Augusta 2, Vojtěch Krátký 2.

U 11 porazila SD Ústí/Leskovec 1:0.

Komentář vedoucího mužstva Vojtěcha Polčáka:

Pro začátek: 15 minut před utkáním nemáme žádného brankáře, to měli dorazit dva.
To soupeř má jednoho ale urostlého obra, kterému bude velký problém dát nějaký ten gól.
Od nás se nikomu do brány moc nechtělo a ani se klukům nedivím, 14 leté holky a 12 letí kluci přece jen naháněli před utkáním trochu respekt.
Jediný odvážný je Michal Zbranek, který je po nemoci a hrát v poli určitě nemůže. Do brány po dohodě se nakonec postavil. Začátek prvního poločasu jsme hodně aktivní a po pěkné přihrávce na volného Vojtu Krátkého, který jde sám na brankáře a v 11. minutě skórujeme.
Filip Hořelka jako správný kapitán chtěl několikrát potvrdit naše vedení ale vše i ostatní snaha kluku končila v rukavicích přesného a soustředěného brankáře soupeřů. V druhém poločase se dostáváme pod tlak soupeře, který chce vyrovnat, ale vše řeší Michal pohotově a s přehledem.
Zápas je vyrovnaný s velkým nasazením do samého konce utkání. Spousta rodičů napjatě sleduje, jak tohle vše celé dopadne. Nakonec pro nás dobře, zaslouženou výhrou 1:0 Pochvala patří všem našim hráčům za zodpovědný přístup k utkání.

Vsetín U11 – Ústí/Leskovec 1:0

Gól: Vojta Krátký
Sestava: Zbranek, Hořelka, Nerodil, Malík, Havlík, Martinka,Hulan, Krátký, Augusta, Polčák, Šuráń, Vyškovský, Plandor, Trnka.

U 12 měla problémy se sestavou před zápasem ve Frýdku - Místku.

Komentář trenéra Martina Zbranka:

Ještě den před zápasem jsme uvažovali, že do Frýdku ani neodcestujeme, důvod samozřejmě v dnešní době nemusím ani sdělovat. Absence 7 hráčů, kteří navíc patří k tahounům týmu, bude určitě znát. Nakonec jsme i s pomocí Martina Nikoléna, který nám půjčil hráče a tímto mu děkuji, utvořili tým se dvěma hráči na střídání a k zápasu odcestovali. Dále také děkuji všem statečným, kteří se pustili do nerovného boje proti výborným Frýdečákům, kteří hráli na dvě plné sedmičky. Výsledek hovoří asi za vše, jak jsme v tomto složení zápas zvládli.

FC VSETÍN - FRÝDEK MÍSTEK 1:26
Branka: Augusta

Sestava : Krejčí, Výchopeň J., Hořelka, Filgas, Del Buono, Varaja D, Varaja V, Lukáš, Augusta, Nerodil, Výchopeň M.

U 12 prohrála doma s Porubou.

Při dalším domácím mistrovském zápase s Porubou na umělé trávě je třeba vyzdvihnout výkon našich kluků i přes velkou absenci klíčových hráčů. Tímto se do sestavy dostali i mladší kluci z nižšího ročníku, kteří také ukázali, že se s nimi v budoucnu dá počítat. První třetinou zápasu (0:1) kluci překvapili všechny přítomné. Poruba nediktovala tempo zápasu tak jak se předpokládalo, ale díky nevypuštěným spubojům a naší aktivitě se dařilo hrát vyrovnaně i s tímto zvučným soupeřem. Ve druhé třetině se nepodařilo však navázat na naši bojovnost a soupeř nás zmáčkl před naším brankovým územím. Vytvořil si tak šance, při kterých se mu podařilo vstřelit další 3 góly. V poslední třetině nám došel dech a začali jsme šlapat vodu. Celkové skóre tedy soupeř upravil na 0:6. Kluci si snad vezmou poučení do dalších zápasů, že i s lepším a fotbalovějším soupeřem, jde vést vyrovnaný souboj, pokud svoji né tak dokonalou fotbalovou kreativitu nahradíme bojovností a fyzickou vytrvalostí.

FC VSETÍN - PORUBA 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Sestava: Krejčí, Výchopeň J
Hořelka, Metelka, Filgas, Děckuláček, Surý, Augusta, Lukáš, Nerodil, Výchopeň M, Havlík, Polčák, Malík.

Dva zápasy U 13 s Porubou 1:19 a Frýdkem - Místkem 0:9.

U 14 nestačila 2:19 na Vítkovice a prohrála 1:5 v Uničově.

Komentář trenéra Radima Dobeše:

Odveta v Uničově nebyla z naší strany podařeným vystoupením. Možná ještě 1. poločas "jakš takž", ale nebylo to moc kolektivní - spíše hrajeme individuálně. Po krásném průniku z vlastní půlky Vojta najde před kasou volného Matěje a ten uklízí "béčkovou" nohou, vedeme 1:0 a očekával bych klid a kvalitu na našich kopačkách. Nestalo se. Soupeř hrající převážně dlouhé míče "za obranu" nás trestá po nekvalitě ve středu hřiště a stanovuje poločasové skóre na 1:1. Druhá půlka není z naší strany dobrá - většinu kluků dnes míč neposlouchá, a když se k tomu přidá i dětská naivita, tak je jen otázkou času, kdy soupeř promění některé brejky. V druhé půlce již ohrožujeme branku soupeře sporadicky - domácí v posledních šesti minutách dávají dvě branky a určují konečnou podobu výsledku. Pokud každý hráč nepodá standardní či nadstandardní výkon - nemůžeme pomýšlet na pěknou hru či dobrý výsledek.

U 15 vyhrála v Uničově 5:1.