23.08.2023

Mládež Vsetína - 23. srpna

Přinášíme souhrn posledního dění v mládeži našeho partnerského klubu ze Vsetína.

Na Tyršovce opět jede fotbalová školička

Vsetínská fotbalová školička opět začala trénovat v úterý 8.8. od 17:00 h na Tyršovce. Tréninkové dny fotbalové školičky jsou úterý a čtvrtek od 17:00 h. Na všechny se už těšíme, samozřejmě i na nové malé fotbalisty a fotbalistky z červnového náboru.
Bližší informace u trenérů Lukáše Fujerika (tel.: 774111328) nebo Kačky Bařákové (tel.: 732771204).

Mladší přípravka dvakrát na Hovězí

V sobotu 12.8. slavili na Hovězí 80. let založení klubu a pozvali nás k utkání v mantinelech. Kluci si moc užili jak samotný zápas, kde předvedli spoustu kliček a vstřelili plno gólů, tak i pozápasový program. K dispozici byl skákací hrad, střelnice i občerstvení které dostali od pořadatelů. Tímto ještě jednou děkujeme.

Ve středu 16.8. jsme si zápas zopakovali, ale tentokrát už na dvou větších hřištích, bez mantinelů. Pro většinu to byla první zkušenost s takovýmto hřištěm, ale bylo vidět, že když se kluci snaží, tak dokážou předvést pěkné akce i proti zkušenějšímu soupeři. V utkání na druhém hřišti, musím pochválit Matěje, na kterém byla vidět velká chuť pořád hrát.

Jakub Tydlačka

U 19 vstoupila vítězně do sezony v Třinci výsledkem 5:1

K utkání jsme přijeli 25 minut před výkopem, takže příprava byla hektická.
Ve vedru a dusnu, které bylo na hranici zdravého pobytu ve stínu, jsme na překrásném hřišti a v žáru Slunce rychle prohrávali. Tento tým má však zarputilé hráče! Žádná z těchto překážek nebyla dost velká, aby po 10 minutách hry nepřevzal Vsetín režisérskou taktovku, vnutil svou hru soupeři, vytvořil si šest golovek a otočil skore.
Z kraje druhé půle skvěle hrající Radim Zavadil vyčíhl záměr soupeře, vysunul Mirka Miklaše, který utekl obraně domácích a naservíroval kapitánovi lahůdku, kterou Jakub Kusák druhým pokusem proměnil. Tento gol třineckým sebral naději na zvrat. V 69. minutě Jakub Leckéši milimetrově našel Filipa Konečného a Fia svou druhou trefou domácí doslova otrávil. V závěrečných minutách už kluci ocelářům téměř nepůjčili míč, a ještě v posledních sekundách dokázal Tomáš Filák z dálky zaokrouhlit výsledek na bůra.
Konečný stav vypadá jednoznačně, ale soupeř hrál velmi fotbalově a kluci museli jít, až na dno svých sil, aby zde bylo možno bodovat.

Roman Dobeš

U 17 v Třinci prohrála 0:1

Pozitivní informací na tomto prvním utkání bylo to, že jsme soupeře přehrávali 70% utkání, ale bohužel jsme nebyli schopni to množství vyložených gólových akcí proměnit. Takže tato prohra kluky hodně bolela.
V posledním přípravném utkání se nám zranili dva hráči, kteří nemohli nastoupit k utkání v základní sestavě a citelnou ztrátou pro nás byla i nepřítomnost našeho nově zvoleného kapitána Tomáše Filáka, který nastoupil za naši U19 a rozhodně se ta za celých 93 minut neztratil. Odměnou za jeho tréninkový přístup mu byla nejen herní praxe s U19, ale i branka v samotném závěru utkání. I přes všechny tyto komplikace jsme, kromě jedné situace a to té gólové, fotbalově rozhodně nepropadli, což je pro nás trenéry dobrá zpráva z pohledu silné lavičky.
Tomuto utkání by jednoznačně slušel úplně jiný výsledek. Ovšem otázkou je, co dané utkání přineslo nám a co Třinci. Vše z pohledu rozvoje hráčů, protože výsledek je pouze statistický údaj. Zdali je pro nás prohra výhrou a nebo si každý převeďte toto porovnání z pohledu soupeře. To vše ukáže čas...
No nic. Jdeme dále. Jsme na začátku sezóny. Dalším soupeřem nám budou kluci z Bílovce. Přijďte nás povzbudit!