20.02.2024

Dorostenecké týmy Vsetína se opět dobře popasovaly s mužskými protějšky

U17 a U19 Vsetína ukázaly v přípravných utkáních s mužskými týmy, že se dobře připravují na jarní část sezony.

U19 remizovala 3:3 s Kateřinicemi.

Roman Dobeš (trenér Vsetín)

Příprava se blíží do finále, takže nás dnes čekal 1. tým 1. A třídy.
Naši hráči předvedli velkou odvahu, chuť a kvalitu. Sice se nám dlouho nedařilo herní převahu golově zúročit, protože golman soupeře předváděl skvělé zákroky, ale dát tři goly Elimu není málo. (Jakub Eliáš - bývalá brankářská jednička divizního Vsetína, pozn. aut.)
Kateřinice si vytvořily přibližně pět šancí a dvě dokázaly proměnit. Jsme rádi, že náš tým neubral na snaze, a odměnou byl krásný gól Zezuly po hezké individuální akci.
Ve druhé části kluci otočili stav na 3:2 po překrásných akcích, ale mnoho dalších jsme "zazdili", takže naděje na korekci prestižního mače kateřinickým mužům stale žila a šli za vyrovnáním, což se jim i povedlo. Pak ještě obě strany trefily břevno, a tak se zrodila remíza.
Hráčům U19 patří pochvala za správnou odvahu na míči a nebojácnost v soubojích.

U17 porazila Bratřejov 6:1.

Tomáš Drábek (trenér Vsetín)

Dnešní přípravné utkání hrajeme proti mužům z Bratřejova. Zkušenost s nimi máme už z letního soustředění, takže naši hráči ví, jak chutná Bratřejovský důraz. Příprava v týdnu i před utkáním obsahovala jasné pokyny. Rychlé kombinace na jeden dotek a jednoduché zakládání útoků dlouhými míči za obranu. Tato taktika pro 1. poločas vyšla do puntíku. Kluci svým vysokým postavením při rozehře nutili soupeře k chybám a z takových akcí padly první dvě branky. Třetí krásnou nahrávkou připravil pro Jašína náš Zajko. Ta přihrávka byla jak od KDB. Jašíno po fotbalovém blafáku dává do prázdné branky na 3:0. 2. poločas nezačíná pro nás dobře a soupeř trestá naší nekoncentrovanost. Může pramenit z podcenění, nebo změny způsobu zakládání útoků. Nicméně to byla taková hluchá desetiminutovka, která se nám může v soutěži sakramentsky vymstít. Po té už jsme opět kombinovali, tvořili a dávali góly. Chytrými góly se blýskl Kuba, přičemž lob brankáře z dvacky stál opravdu za to. Za dnešní předvedený výkon mají kluci od nás trenérů palec nahoru.

V dalším týdnu jsme klukům naordinovali prázdninový režim s vloženými přípravnými utkáními proti Ratiboři a Lhotě u Vsetína.