Čtyřbodový start do jara v podání vsetínských dorostenců

Vsetínští dorostenci dovezli na úvod jara z Přerova čtyři body.

U17 porazila Přerov 4:0.

Góly: 1 × Králík, 1 × Jašek, 1 × Filák, 1 × Zezula.
A je to tady! Dlouho vyhlížená jarní sezóna dnes byla zahájena. Proti týmu z Přerova jedeme odehrát úvodní mistrovské utkání na umělku v Lipníku n./B. Podmínky byly skoro ideální. Jediné co dělalo celé utkání problém oběma týmům byl velmi silný nárazový vítr.
Teď už k 1. poločasu. Z obou stran to bylo v úvodu utkání velmi opatrné a nervózní. Územní a herní převahu jsme měli, ale soupeř měl perfektně organizovanou obranu. Proniknout skrz ni bylo velmi náročné, až nemožné. Pochopitelně, že jsme se dostali na dostřel soupeřovy brány, nebo k bezprostřední blízkosti brankáře, ovšem klid a nerozhodnost na naší straně znamenala nulu na soupeřově straně. Největší šancí byla standardka Zajka, která těsně minula šibenici.
2. poločas jsme po prostřídání začali trpělivě a velmi aktivně. Soupeře jsme zatlačili do jejich dvacítky, ze které opět Zajko zakroutil míč na vzálenější tyč po přenádherné přihrávce Adama Pavlačky, který k nám v zimě přišel z Karlovic a bylo to 1:0. Utkání dostalo nový impuls a další průběh si už naši kluci pohlídali neustálými náběhy, kombinacemi a střelami. Jako správný kapitán zvýšil náš náskok Tom Filák chytře schovaný na zadní tyči a nekompromisní střelou změnil stav utkání na 2:0. Do pěti minut zařídil další změnu skore Jašíno, který navázal na podzimní formu. Utkání pečetil Filip Zezula, který využil odkryté bližší tyče k zahrání standardní situace a bylo vymalováno.
Možná výsledek vypadá přesvědčivě, ale kluci z Přerova byli v 1. poločase velmi dobře organizovaní a za to, že to i ve 2. poločase při nepříznivém skore nevzdali si zaslouží naši pochvalu.

Tomáš Drábek

U19 remizovala s Přerovem 2:2

Branky: Řezníček a Kusák.

První poločas jsme odehráli kvalitně. Pouze vynikající výkon domácího brankáře rozhodl, že nebylo "hotovo" již do poločasu.
My jsme byli z různých důvodů nuceni střídat, ale i tak bylo možno třikrát navýšit skóre. Hráli jsme dobře až do chyby v komunikaci, kdy následný brejk viktoriáni proměnili. Domácím to zvedlo sebevědomí a začali být nebezpečnější. V 74. minutě jsme nedokázali odvrátit snadný nákop, po němž vznikla penalta a bylo srovnáno. Dá se říci, že Přerov trefil naši branku dvakrát a byl stoprocentní. Naše úspěšnost byla sotva 30%, což i přes slušnou hru v poli stačilo jen na bod.