Okresní přebor

01.04.2017

Zápas v Poličné okořenila Čurdova hymna

Poličná – Jablůnka 2:1 (2:1) Bylo to na Apríla klasické první mistrovské utkání, kde si oba týmy zvykaly při prvním zápase na přírodní trávě.

Poličná – Jablůnka 2:1 (2:1)
Bylo to na Apríla klasické první mistrovské utkání, kde si oba týmy zvykaly při prvním zápase na přírodní trávě. Hosté nastoupili aktivně a v úvodu byli i mírně lepším celkem. Nejprve Poličná nedbala varování v podobě nastřeleného břevna, pak se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu při ojedinělém úniku po pasu za obranu a nakonec do třetice s pomocí větru zakroutili v 15. minutě rohový kop za záda domácího brankáře Štěpána Šedého a bylo to 0:1. To však nastartovalo hlavně hráče Poličné, kteří od té doby nepustili Jablůnku téměř na míč, a nebýt zbrklosti ve finální fázi mohlo být s Jablůnkou zle brzy po vstřelené brance. Trvalo to však dalších 15 minut, než domácí dokázali využít své převahy, ale využili jí hned dvakrát. Nejprve utekl Matěj Šedý po levém křídle a naservíroval téměř před prázdnou bránu balón Radimu Bártkovi a 2 minuty na to tentýž hráč využil dlouhého autového vhazování Tomáše Marka z pravé strany, přeskočil obránce a nohou dokázal se štěstím překonat brankáře Jablůnky. Do konce poločasu Jablůnka pokračovala ve velmi důrazné hře, domácí v aktivní, ale stav se již nezměnil.
Ve druhé půli hra poněkud upadla a hrála se spíše kopaná než fotbal. Hosté se snažili, ale nebyli moc na míči a Poličná jak kdyby neměla dostatek klidu do kombinace, a tak se utkání odehrávalo sice spíše na půli Jablůnky, ale v dostatečné vzdálenosti od jejich gólmana. Navíc domácí hráči to hostům usnadnili, jelikož když už se dostali do zakončení, chyběla jim kvalita. V poslední čtvrthodině se hostům povedla i vyrovnat hra, ale utkání už se dohrálo v poklidu bez nějakých šancí. Pro diváka to sice nebyla žádná krása, ale domácí mohli po zápase slavit tři body.
Oslavný nádech těmto třem bodům přidal ještě hráč domácích David Žarlok zvaný Čurda, který po zápase kvůli prohrané sázce zapěl před skvělou návštěvou do mikrofonu českou hymnu, čímž udělal krásnou tečku za dnešním fotbalovým odpolednem.
Branky: 31. a 33. Bártek – 15. Sehnal.

1 DSCN0793 DSCN0795 DSCN0826 DSCN0845 DSCN0848 DSCN0849 DSCN0850 DSCN0853 DSCN0855 DSCN0857 DSCN0858 DSCN0859 DSCN0860 DSCN0861 DSCN0862 DSCN0863 DSCN0865 DSCN0866 DSCN0867 DSCN0868 DSCN0871 DSCN0873 DSCN0879 DSCN0880 DSCN0881 DSCN0882 DSCN0884 DSCN0888 DSCN0889 DSCN0892 DSCN0900 DSCN0903 DSCN0907  JABLUNKA (2)