Okresní přebor

28.10.2017

Vítězné trápení Poličné rozhodl Capil

Poličná – Huslenky 2:1 (1:1) Poličná v posledním domácím zápase musela opět z důvodu zranění točit se sestavou, ale i tak byla jasným favoritem.

Poličná – Huslenky 2:1 (1:1)
Poličná v posledním domácím zápase musela opět z důvodu zranění točit se sestavou, ale i tak byla jasným favoritem. Podle úvodu zápasu to vypadalo, že hosté přijeli spíše zkusit uhrát bod, ale na těžkém terénu brzy zjistili, že možná půjde i více. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a v 2. minutě to mohlo být 2:0, kdyby proměnili své šance. To se ale nestalo a postupně se hra vyrovnávala. Hosté se osmělovali ve hře dopředu, ale tím vznikala okénka v jejich obraně a kolmé přihrávky domácích byly nebezpečné. Nakonec po jedné z nich byl faulován gólmanem Aleš Žniva ve vápně a kopal se pokutový kop. Sám postižený trefil pouze břevno. Od té doby byli hosté minimálně vyrovnaným protivníkem a nakonec jejich snaha a chyby domácího týmu v přechodové fázi vedly k vedoucímu gólu, když se trefil nechytatelně ve vápně Labaj – 35. minuta 0:1 pro Huslenky. Poté domácí byli chvíli opaření, ale pak opět začali hrát a vybojovali si postupně několik standardních situací. Až ta poslední v 45. minutě ale vedla ke gólu, když Matěj Šedý dokázal umístit za záda hostujícího gólmana centrovaný balón.
Do druhé půle vstoupila Poličná lépe a opět si vytvářela šance, které ovšem neproměňovala. Až po skvěle zahraném rohovém kopu se Matěje Šedého se trefil hlavou Radek Capil. Poslední půl hodina zápasu už byla spíše kopaná a pro oko diváka žádná sláva. Nejzajímavějšími momenty bylo pár neproměněných nadějných situací na straně domácích a červená karta pro jejich hráče po dvou identických žlutých. Hosté se do tlaku ale nedostali, a tak utkání skončilo vítězstvím domácích 2:1. I když to byl spíše boj a utrpení než ladnost a krása, tři body se počítají.
„My jsme se dnes protrápili k třem bodům, za které jsme velmi rádi. Opět jsme museli improvizovat se sestavou, náš příběh s mnoha zraněnými hráči nekončí. V prvním poločase jsme neměli dobrou útočnou fázi. Hned ve druhé minutě jsme nedali tutovku a neproměnili následně ani pokutový kop. Byť jsme si vypracovali ve druhém poločase více šancí, koncovka nám nešla,“ řekl trenér Poličné Marek Vala.
Branky: 45. Šedý, 63. Capil – 35. Labaj.