Okresní přebor

02.01.2017

Věštecká koule valašského fotbalu – díl 15. – Štěstí potká rozhodčího Michala Tymráka

Většinu rozhodčích to nepotká za dlouholetou bohatou kariéru. Mladý rozhodčí OFS Vsetín Michal Tymrák nedohrál v roce 2016 dva zápasy okresního přeboru a my jsme se do naší věštecké koule podívali, zda i v novém roce ho potká tento trpký úděl. Máme pro Michala dobrou zprávu - pokud bude v roce 2017 pískat, všechny zápasy dopíská.

Poprvé to bylo v jarní části uplynulé sezony, kdy 6. května se nedohrálo utkání okresního přeboru Valašská Bystřice - Choryně, kdy Tymrák ukončil v 97. minutě utkání pro vniknutí diváků na hrací plochu před zahráním nařízeného pokutového kopu ve prospěch hostů. Choryně nakonec vyhrála 3:0 kontumačně.

Podruhé to bylo nyní na podzim probíhající sezony 9. října, kdy zase v okresním přeboru hostily VKK B - Střítež. V 89. minutě se při ošetření hostujícího hráče strhla mela, domácí klub odmítl zápas dohrát a nakonec prohrál kontumačně 3:0.

V roce 2017 se takovýmto utkáním i díky citlivé delegaci obsazovacího úseku komise rozhodčích OFS Vsetín Michal Tymrák vyhne a požadované zkušenosti bude nabírat na zápase, které se dohrají do konce a nebudou ukončeny předčasně ať už jeho nebo vinou některého z týmů.